Jaki TV do około 4000zł

maksym0955

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? od 1 do 7
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? i tak i tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? najpierw stać, później wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? są żaluzje, nie ma problemu
7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT LG 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą jakość i ostrość obrazu, WI-FI, SMART TV, fajnie jakby było ULTRA HD (jeżeli się opłaca)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder INEA, PS3, sporadycznie komputer
10 .Jakie urządzenia? j.w.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? zdaję się na was w tej sprawie :)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sportowe, seriale, przyrodnicze, filmowe
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? jeśli będzie taka możliwość, czemu nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? około 50%
16. Preferencje co do marki? jestem otwarty na wszystkie propozycje
17. Preferencje co do wielkości? 47-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba jakość obrazu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 4000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? obojętnie
 

perlak

New member
Kapusta dlaczego radzisz kupować w mm albo saturnie? Ja poluję właśnie na 55h6400 w dobrej cenie i jedynie w euroagd jest teraz w promocji za 4100 z kodem obniżającym cenę, ale podobno euro to to samo co oleole a tam już jest o wiele taniej tylko raty nie są 0% jak w euro i wychodzi na to samo.

Co z zakupem w komputronik? Jest za 3600zł z hakiem. Na stanie w sklepach są chyba za 4szt a reszta w outlecie. Pewnie dostarczą mi ten outletowy nie?
 

konstant

New member
Bo praktycznie nie ma materiałów w 4K, o telewizji już nawet nie wspomnę. Do czasu gdy 4K będzie lepiej dostępne to TV będą i tańsze i lepsze.
 

maksym0955

New member
ale ja chcę kupić właśnie przyszłościowy telewizor. Niedługo będą dostępne szerzej takie treści, a ja nie chcę zmieniać telewizora co 2 lata :).
 

konstant

New member
Niby skąd będą dostępne? Blu Ray 4K pod koniec 2015 ma być... Jeśli chcesz coś przyszłościowego to kup ST60 lub VT60 Panasonica. Tylko Full HD, ale jakością obrazu bije każdego LCD.
 
Ostatnia edycja:

psiaja

Member
ale ja chcę kupić właśnie przyszłościowy telewizor. Niedługo będą dostępne szerzej takie treści, a ja nie chcę zmieniać telewizora co 2 lata :).

Na chwilę obecną nie ma jeszcze określonego standardu 4K, więc jeżeli chcesz dołączyć do grona ludzi, którzy kupili TV i np. nie będą mogli oglądać Netflix'a w4K, lub mieć problem z odbiorem TV SAT w 4 K (np jest dźwięk, nie ma obrazu), to kupuj, tylko miej świadomość, że możesz kiedyś być zawiedziony!
Producenci może zaktualizują oprogramowanie obecnie sprzedawanych telewizorów, ale nikt Ci nie da gwarancji..
Po za tym, oficjalna specyfikacja 4K może trochę się różnić od tej co jest obecnie montowana w TV, więc będziesz miał TV 4K ino z rozdzielczości ekranu, lub co gorsza nazwy

Obecnie żyjemy od kilku lat w świecie FHD a ile programów w naziemnej/satelicie jest dostępnych w PRAWDZIWYM 1080p?

Kup dobry TV FHD a jak 4K na dobre zadomowi się w domach, to razem będziemy szukać TV 4K ;)
 
Do góry