Jaki TV do oglądania z odległości 240cm. Tylko streaming/VOD. Okolice 3-3,5K

rafmik

Member
Przymierzam się do wymiany TV.
Aktualnie posiadam Samsunga UE46C6000 (plus XIoami Mi Box S). Ogólnie jak dla mnie bdb sprzęt, ale jednak chciałbym na co dzień mieć 4k i HDR ;)

Najpierw ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 17m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 230-240cm
3. Ile osób zasiada przed telewizorem - 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć -  stoi
6. Jak słońce świeci w pokoju - okna na południe, są żaluzje
7. Jaki masz obecnie telewizor - Samsung UE46C6000 (plus XIoami Mi Box S)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał - Aplikacje VOD: YouTube, Netflix, Disney+, HBO Max, Prime Video, SkyShotime + Kodi z dobrej jakości .mkv po DLNA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) - serwisy streamingowe, sporadycznie gry na konsoli xBox One X i DVB-T
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora - kompatybilny soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor - ok 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą -  brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - Filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - sporadycznie, w zasadzie bez znaczenia
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - 50/50
17. Preferencje co do wielkości - oglądam z odległości 230-240 c, mam aktualnie 46 cali i jest lekko za mało. Z drugiej strony objawiam się, ze 55 cali będzie za duże
18. Co Cię denerwuje w telewizorach - clouding (a aktualnym Samsungu mam chmury na czarnym tle), nie równomierne podświetlenie.
19. Preferencje co do marki - BRAK
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - ok. 3000-3500. Maksymalnie do 4000, ale to już mega ostateczność, bardziej w okolicach 3k
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu - nie rozważałem


TV praktycznie tylko do oglądania VOD: YouTube, Netflix, Disney+, HBO Max, Prime Video, SkyShotime, oraz Kodi z dobrej jakości /MKV po DLNA. Reszta całkowicie pomijalna. W moim aktualnym Samsungu denerwują mnie prześwity dla czarnym tle - to jest najgorsze.
Zależy mi na jakości obrazu, dźwięk pomijalny (mam soundbara). Czy 120Hz matryca to mus w tych zastosowaniach? Aktualny TV taka ma + VA.

Co warto kupić?
 

rafmik

Member
Tak przerzucam w tej chwili net i trafiłem na takie cudo: Samsung QE55Q80B
120hz, podswietlenie direct led. Koszt ok 3500-3600.
Tylko boję się Samsunga po akcji z seria H tych telewizorów i kurzem w matrycy (lata temu pisałem na forum o przebojach z rękojmią).
 

rafmik

Member
Pooglądałem troche testów tego QE55Q80B i niestety słabo z podświetleniem jest - jasne elementy na ciemnym tle robią poswiate.
W rzeczywistości też jest to tak widoczne jak na filmach na yt w "testach"?
 
Do góry