Jaki tv do jasnego pokoju min 65 'zamiana za starą plasmę

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
A jak mam ja zrobić?
Sam nie skalibrujesz telewizora.O ile pamiętam Twój tv jest w Niemczech i nie mam pojęcia jak tam wyglądają sprawy związane z kalibracją.
W Polsce umawiasz się z firmą "Skalibruj TV". Przyjeżdżają do Ciebie i kalibrują Twój odbiornik. I to jest profesjonalna kalibracja a nie wklepywanie wysłanych na maila ustawień z innego telewizora.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście profesjonalne skalibrowanie wygląda jak opisujesz ale masa ludzi wpisuje ustawienia znalezione w necie i ewentualnie zmienia pewne rzeczy pod siebie i tak ogląda. Sam tak ustawiałem swój tv. Z kilku znalezionych w necie plus swoje poprawki i jestem bardzo zadowolony z efektu.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście profesjonalne skalibrowanie wygląda jak opisujesz ale masa ludzi wpisuje ustawienia znalezione w necie i ewentualnie zmienia pewne rzeczy pod siebie i tak ogląda. Sam tak ustawiałem swój tv. Z kilku znalezionych w necie plus swoje poprawki i jestem bardzo zadowolony z efektu.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście można tak jak piszesz i świat się nie zawali. To tylko telewizor. Ale prawda jest taka, że pewnych rzeczy "na oko" raczej nie zrobisz i jak chcesz mieć tv zrobiony na tip top to tylko kalibracja na swoim odbiorniku.
Ale też podobno są przypadki, że po skalibrowaniu obraz nie przypada do gustu.
 

VitoCx

Member
Ale też podobno są przypadki, że po skalibrowaniu obraz nie przypada do gustu.
Kalibracja ma za zadanie ustawić obraz tak jak go widział reżyser. Nasycenie i barwy są najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Jeśli ktoś po profesjonalnej kalibracji nie widzi poprawy to widocznie lubi prześwietlone kolory i kalibracja nie dla niego. Natomiast zdecydowana większość będzie zadowolona.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są takie przypadki , niektórzy wolą przesycone i przejaskrawione obrazy .
Jest ich jeden promil. Ale - tak, są takie osoby !
 
Tv, już powieszony i gra. Wszystko jest ok, Obraz bajka...
Jedna sprawa mnie nurtuje. Czy na ekranie jest jakaś folia zabezpieczająca . Ja jej nie widzę ,a nie chce drapać po ekranie ,żeby go nie uszkodzić .Czy jest możliwość ,ze takiej folii nie ma?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli na dowolnym ekranie telewizora jest folia zabezpieczająca to w dolnym prawym lub lewym rogu są strzałki lekko odstające , informujące że jest i w tym miejscu się ją zdejmuje.
 
Do góry