Jaki tv do jasnego pokoju min 65 'zamiana za starą plasmę

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~25m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?1 może 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 2 spore okna, na przeciw telewizora więc jasno
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stara plazma samsung ps60e6500es
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Chyba tylko 120 Hz i dobry system
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kiedyś pewnie coś 4K, na teraz materiały z Netflixa/HBO Max
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? xbox one x
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5+
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? byle przesadnie nie odbijała światła
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale i filmy + sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?nie wiem
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? czasami po 2 /3 godz ze 2 razy w tygodniu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? generalnie całą dobę,praca na zmaiany
17. Preferencje co do wielkości? 65 ale może i większy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak
19. Preferencje co do marki ? Lg,Samsung,Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D -nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 5k, max 5,5k
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zamiana za starą plamę kierunek jest tylko jeden - Oled TV.
W klasie cenowej masz :
- LG 65Bx za 5699 zł
- Philips 65Oled 705 za 5799 zł
- Philips 65Oled 805 lun 855 za 5999 zł
Spokojnie poradzą sobie w jasnym pokoju .

W drugim rzędzie Mini Led - TCL 65C825 za 5399 zł

Dalej masz LCD:
- 65X90J za 4850 zł
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł

Ale po Twoim przyzwyczajeniu do plazmy - bez kompromisów to OLED !
 
I tu jest mały problem ,bo nie chcę, może nawet trochę się boję oleda i jego wypalania. Telewizor ma być dla mnie niż ja dla telewizora. Już pamiętam jak na początku walczyłem z plazmą i żeby się nie wypaliła.
A może coś w rozmiarze 70: bo przesiadka z 60 na 65 nie będzie za bardzo zauważalna.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A wypaliłeś plazmę ???
Te same opowieści przez lata krążyły o plazmach.
Oledy teraz mają 8 zabezpieczeń.

Jak kupisz oled z ambilightem to dla oka jest wrażenie że obraz jest większy o 5-10" , niż jest w rzeczywistości.
I pamiętać głównie musisz o tym , że jesteś przyzwyczajony do jakości plazmy. Każdy Ci powie co miał plazmę , że kontynuacja i jeszcze lepsza jakość = Oled.

Jeśli upierasz się na LCD 70 "
Masz Philipsa 70PUS85 masz za 3999 zł
Ale to nie ta klasa. I po obcowaniu z Plazmą , musisz się godzić na kompromisy.
 
Wiesz nie wypaliłem, Najpierw miałem Panasonica 42pv80,a potem tego samsunga 60e6500.Ani w jednym ani w drugim ,nic się nie wypaliło ,Pamiętam na początku jaką miałem schizę ,żeby zmieniać kanały ,żeby nie było wypalenia.Oba telewizory do tej pory chodzą.Panas bez usterkowo,z samsungiem był w naprawie ,zasilacz czy coś w tym stylu padł,i tv sie nie włączał.
Nie chcę kupować tv na rok czy dwa,bo mnie na to nie stać.Chciałbym,żeby nowy tv pograł choć z 5 lat.
Tv bede najprawdopodobniej kupowała w Niemczech bo tu mieszkam i pracuję.
Ceny sa tu wyzsze niż u Ciebie,ale boje się kupić tv od Ciebie ,żeby w transporcie nie uległ uszkodzeniu.
Choc jesli Twoja cena bedzie duzo niższa ,zaryzykuje i wezme przesyłke ubezpieczona
A i ten Philipsa 70PUS85 ma tylko 50Hz
Kiki,a jaki to jest pakiet dodatkowy dla niebieskich?
Odpisz na priv jesli mozesz.
 
Ostatnia edycja:

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
A wypaliłeś plazmę ???
Te same opowieści przez lata krążyły o plazmach.
niestety to nie tylko opowieści, w sypialni mam plazmę Panasonica 42PV8 z pięknie wypalonym logo TVN24 na każdym kanale :???: i właśnie dlatego unikam oledów, a przecież w obecnej sytuacji międzynarodowej głównie kanały informacyjne stają się priorytetem.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
LG bym odpuścił, skup się mini-ledach samsunga, lub tcl-u 825 w dalszej kolejności sony x90j a jak chcesz ambilight to naprawdę całkiem dobrym modelem będzie philips 9206
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
niestety to nie tylko opowieści, w sypialni mam plazmę Panasonica 42PV8 z pięknie wypalonym logo TVN24 na każdym kanale :???: i właśnie dlatego unikam oledów, a przecież w obecnej sytuacji międzynarodowej głównie kanały informacyjne stają się priorytetem.

marmac500...
no patrz,na moim ST60 po ośmiu latach został na matrycy delikatny ślad słoneczka Polsatu.I nie oglądałem kanałów informacyjnych.Tylko programy z transparentnym logo.Czasem filmy z BD.I obchodziłem się z plazmą jak z jajkiem.Na noc kocykiem okrywałem.:lol:
Widocznie tylko my dwaj mieliśmy pecha;) bo szef szefów mówi,że informacje o wypaleniach plazm to bujda.:)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Co do TCL to jakoś nie mam przekonania
A co na temat tego powiecie .Samsung QE75Q77A

Jeśli masz jak, to zanim coś kupisz, idź do sklepu i zobacz wybrany model na żywo(wiem, może być trudno).I mimo ,że sklep to nie jest najlepsze miejsce na to by zobaczyć jak gra telewizor to poproś sprzedawcę o pilota i jeśli tv jest włączony, to przede wszystkim wyłącz "spawarkę do oczu" czyli tryb sklepowy .Pobaw się ustawieniami obrazu. Do kalibracji daleko ale możesz mieć jakieś wyobrażenie o tym jak gra dany tv.
Ja też z różnych względów skłaniałbym się ku Samsungowi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma - trzeba było wiedzieć wcześniej jak korzystać.
Miałem kilka plazm , przygotowywaliśmy wcześniej wygrzewając plazmy Pioneera czy Panasonica. I nikt nie uświadczył powidoków.
No cóż wiedza kosztuje !

Rozumiem , ze też nie masz i jednak wolisz gorszą jakość niż miała plazma.
Z bardzo dobrych masz SOny 75XH9505 z pełnym podświetleniem strefowym, masz też 75PML9506 lub 9636 Mini ledy Philipsa.
Masz też 75Qned 913 - mini Led LG.
Każdy zagra zdecydowanie lepiej niż ten Samsung !
Te modele są najbliżej jakości Oled TV - i ich poprzednika plazmy.
Mają też znacznie lepsze wyposażeni, otwarty system, Dolby Vision, Większą znacznie jasność, większy kontrast, lepsze skalowanie.
Pytanie czy faktycznie chcesz mieć jakość do której jesteś po prostu przyzwyczajony - czy głównym kryterium jest kasa ?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Plazma - trzeba było wiedzieć wcześniej jak korzystać.
Miałem kilka plazm , przygotowywaliśmy wcześniej wygrzewając plazmy Pioneera czy Panasonica. I nikt nie uświadczył powidoków.
No cóż wiedza kosztuje !

Rozumiem , ze też nie masz i jednak wolisz gorszą jakość niż miała plazma.
Z bardzo dobrych masz SOny 75XH9505 z pełnym podświetleniem strefowym, masz też 75PML9506 lub 9636 Mini ledy Philipsa.
Masz też 75Qned 913 - mini Led LG.
Każdy zagra zdecydowanie lepiej niż ten Samsung !
Te modele są najbliżej jakości Oled TV - i ich poprzednika plazmy.
Mają też znacznie lepsze wyposażeni, otwarty system, Dolby Vision, Większą znacznie jasność, większy kontrast, lepsze skalowanie.
Pytanie czy faktycznie chcesz mieć jakość do której jesteś po prostu przyzwyczajony - czy głównym kryterium jest kasa ?

Plazmę miałem używałem osiem lat. Był to świadomy zakup ,poparty wcześniejszą lekturą odnośnie obchodzenia się z tym "jajkiem" .Już przed zakupem wiedziałem jak z niej korzystać.
400 godzin na tak niskim kontraście , nasyceniu kolorów , jasności i żadnych statycznych obrazów ,że niemal nie dało się tego oglądać .Wszystko po to ,żeby się franca nie wypaliła. To nic ,że na forach mówili o 200 godzinach. Ja chciałem być sprytniejszy.
I co ?Nic. Delikatny ślad po logo jest do dziś. Nie powidok, wypalenie po transparentnym logo programu.
Miałem pecha? Może. Ale mam nieodparte wrażenie, że plazmy nie wypaliły się tym użytkownikom którzy ich nie oglądali wcale, oglądali tylko jako "wyświetlacz" do DVD lub BD, wcale nie wiedzą że tv ma wypalenie lub nie chcą się przyznać, że na ekranie został "kwiatek" .Bo to wstyd. Przecież plazmy się nie wypalają.
I nie mów, że Twoje plazmy nie miały powidoków. Miały .Jak każda plazma. Taki jej urok. Wiesz o tym doskonale . Natomiast wypalenia to już zupełnie inna bajka. Ale o tym było wyżej.
Natomiast jeśli chodzi o jakość plazma vs lcd .Kiedyś plazma "lała" lcd praktycznie jak chciała. To fakt. Dlatego ją kupiłem.
Ale minęło parę lat. Obecnie w kwestii jakości, szczególnie mini-ledy wciągają taką plazmę jedną dziurką od nosa a wydmuchują drugą.
Mam jedno i drugie. Widzę jak oba telewizory grają i jaka jest między nimi różnica jakości.
Ale taka teza nie zgadza się z Twoją forumową doktryną więc ją negujesz.
I na koniec...plazma nie jest żadnym poprzednikiem Oleda.To zupełnie inne technologie.
 
Plazma - trzeba było wiedzieć wcześniej jak korzystać.
Miałem kilka plazm , przygotowywaliśmy wcześniej wygrzewając plazmy Pioneera czy Panasonica. I nikt nie uświadczył powidoków.
No cóż wiedza kosztuje !

Rozumiem , ze też nie masz i jednak wolisz gorszą jakość niż miała plazma.
Z bardzo dobrych masz SOny 75XH9505 z pełnym podświetleniem strefowym, masz też 75PML9506 lub 9636 Mini ledy Philipsa.
Masz też 75Qned 913 - mini Led LG.
Każdy zagra zdecydowanie lepiej niż ten Samsung !
Te modele są najbliżej jakości Oled TV - i ich poprzednika plazmy.
Mają też znacznie lepsze wyposażeni, otwarty system, Dolby Vision, Większą znacznie jasność, większy kontrast, lepsze skalowanie.
Pytanie czy faktycznie chcesz mieć jakość do której jesteś po prostu przyzwyczajony - czy głównym kryterium jest kasa ?



Wiesz co Kiki?Ja ciebie nie rozumiem.Pytałem o poradę,że chcę kupić jak największy tv,z jak najlepszym obrazem za max 5,5 tys..a ty mi proponujesz tvza 8-10 tys....Pytam po co???
A tak,na marginesie to ta plazma może miała dobry obraz ale 8 lat temu,teraz jak patrze na tv w sklepach to praktycznie każdy bije ją jakością obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież masz różnicę technologii lat.
Ale paleta barw, podświetlenie, przejścia tonalne, naturalne barwy są po stronie plazm w stosunku do zwykłych LCD
Masz dobre modele LCD 75
Philips 75PUS 8506
LG 75 nano 793
TCL 75c725
Philips 75PuS8505
Tcl 75p615
Jeśli w sklepach obraz Ci odpowiada to po kalibracji będzie jeszcze lepszy.
 
Widzisz Kiki,niby pomagasz a niby nie.Pisałemna poczatku o tv 65" albo i większym.Generalnie zalezy mi na 120Hz,a jeszcze chciałbym,ale już nie moge edytowac pierwszego postu,zeby obsługiwał Dolby Atmos.
Mam soundbar Lg DSN10YG rozbudowany o dodatkowy zestaw LG SPK8 i chciałbym z nich jak najwiecej wyciągnąć.
Także poroszę o pomoc w wyborze tv 65" lub większy który będzie spałniał moje powyższe wymagania.TCL odpada...Nie mam przekonania to tej marki...Generalnie cos z Samsung,Lg i Sony....Chyba najlepiej w tej kolejności marek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z oledem nie ma szans.
Wówczas masz Oleda 65 .
Każdy OLED będzie lepszy po plazmie.
A jak 75 to mini LED.
Jeszcze raz ile masz max kasy ?
 
NIE CHCĘ OLEDA i nikt ani nic mnie do tego nie przekona .Mój budżet to powiedzmy 6,5tys, albo inaczej max 1400 euro ,bo zakup może być w Niemczech.
Generalnie chciałbym jak największy telewizor z jak najlepszym obrazem w tym budżecie .Tak pomierzyłem ścianę i max to 70 cali
 
Do góry