Jaki TV do gier PC ?

dune2

New member
Bez reklam
W domu mam 46 calowy Sony z5500 i lubie czasem na nim pograc.Podlaczam do niego przez hdmi laptopa i gram glownie w gry typu fpp/fps.Nie gram nigdy w multi tylko zawsze w single.
Przyzwyczailem sie jednak ze grajac (na monitorze) ogladam jednoczesnie kanaly w TV i chce by dalej tak bylo dlatego postanowilem kupic drugi tv.
Nie mam okreslonej kwoty przeznaczonej na tv ale chcialbym sie zmiescic w 3 tys.
Obecnie tv ogladam z odleglosci ok 1,5m i podobnie by bylo z drugim dlatego nie chcialbym nic mniejszego niz 40 cale.
Mysle ze 40-46 to optymalne rozwiazanie dla tv do gier.
Jestem zdecydowany na TV LED (mniejszy pobor pradu) wiec jesli nie ma to wplywu na pogorszenie komfortu grania wzgledem "zwyklych" LCD to prosilbym o sugestie jakiego konkretnie LEDa wybrac.

W miare mozliwosci chcialbym miec jakosc obrazu zblizona do Sony z5500 a jesli nizsza to nieznacznie.Bardzo wazne sa dla mnie kąty bo nie zawsze siedze cetralnie przed tv.Jednak plazmy nie biore pod uwage.
Z gory dziekuje za podpowiedzi :)
 

dune2

New member
Bez reklam
Sony 40 Ex 500
Sharp 40Le 830
Samsung 40 C 650
Dzieki.Kolejnosc przypadkowa czy ex500 najlepszym wyborem ?
Moze lepiej kupic Nx700 lub HX800 o ile bedzie wyraza roznica ?
W centrum Sony nic nie wiedzieli o buczacej obudowie w nx700 wiec albo sciemniali albo to wada pewnej serii.
 

dune2

New member
Bez reklam
Poczytalem jeszcze i niemal pewien jestem ze wezme 46EX500 bo mozna dostac za 3500 zl.
Jeszcze tylko niech ktos mi powie czy nie warto wziac HX800 bo to 200hz i moze bedzie widoczna roznica w grach ?
 

dune2

New member
Bez reklam
ex500 nie nadaje sie do dynamicznych gier - inputlag jest olbrzymi
inne sony z tego co wiem tez maja inputlag jak himalaje
Co znaczy inne sony tez maja ? Mam z5500 i gram w szybkie gry i jakosc obrazu fantastyczna.
Czy sony ma obecnie jesli chodzi o jakosc obrazu odpowiednik z5500 ?
 

dune2

New member
Bez reklam
ex500 nie nadaje sie do dynamicznych gier - inputlag jest olbrzymi
inne sony z tego co wiem tez maja inputlag jak himalaje


Temat powraca i moze teraz ktos mi odpowie czy naprawde z Sony ex500 jest tak zle w grach PC ?
TV ma byc glownie do gier PC czasem moze do PS3 bo zamierzam kupic.
Chce kupic 40 lub 46 cali i interesuje mnie tylko firma Sony jako ze do innych nie mam zaufania.
A moze warto dolozyc "pare groszy" do jakiegos leda ?
 

don111

Banned
W domu mam 46 calowy Sony z5500 i lubie czasem na nim pograc.Podlaczam do niego przez hdmi laptopa i gram glownie w gry typu fpp/fps.Nie gram nigdy w multi tylko zawsze w single.

Jestem zdecydowany na TV LED (mniejszy pobor pradu)
odrzuciłeś z miejsca plazmę, tymczasem na grach fpp/tpp jest właśnie największa różnica na jej korzyść, chodzi o płynność bo matryca jest dużo szybsza niż w LCD
LEDy mają mniejszy pobór prądu ale już na dzień dobry są droższe o kilka lat samych rachunków za prąd...
 

dune2

New member
Bez reklam
odrzuciłeś z miejsca plazmę, tymczasem na grach fpp/tpp jest właśnie największa różnica na jej korzyść, chodzi o płynność bo matryca jest dużo szybsza niż w LCD
LEDy mają mniejszy pobór prądu ale już na dzień dobry są droższe o kilka lat samych rachunków za prąd...
Na moim z5500 gra sie swietnie w fpp/tpp i nie zauwazylem zadnych problemow a po sieci i tak nie gram.Plazmy nie chce bo obraz na lcd podoba mi sie bardziej.
KIKI zapewne ma racje ze ex500 to najlepszy wybor ale problem w tym ze 46 cali jest juz malo gdzie osiagalne no i nie ma 3d a cholera kto wie czy to sie z czasem nie przyda.
Zastanawiam sie juz nawet czy nie zostawic zetki do gier a jako glowny kupic jakis nowy duzy np. 55 calowy ale to rozwiazanie jest wyraznie bardziej kosztowne a nie mialem w planie takiego wydatku i troche by bolalo.
Jesli nie wzialbym ex500 to jaki inny model Sony by sie nadal do gier tak by nie przeplacac a jakosc byla porownywalna ?
Co myslicie o ex720 ?

Co ciekawe ex500 40 cali pobiera 106 W a 40tka ex720 121W wiec to wlasie lecy diagna wiecej.
 
Ostatnia edycja:

faba

New member
Ja pytałem o Tv LCD do gier 46/47, do 3000 i Kiki polecił mi Toshiba 46VL 733
Panasonic 46G30.
Niby wszystko ok ale Toshiba ma 6ms i to mnie zastanawia czy ty nie za dużo do gier, a druga propozycja to plazma i podobnie jak Ty nie bardzo mi to podchodzi. Przy okazji Kiki może napiszesz czy czas reakcji ma znaczenie?
Pozdrawiam
 

dune2

New member
Bez reklam
Biorac pod uwage ceny i jakosc to kwestia wyboru jest miedzy ex500 a ex720.Jesli chodzi o 40 cali roznica w cenie jest mala a 46 cali ex500 jest juz niemal nieosiagalny.
Ale martwia mnie opinie ze ex720 ma kiepskie katy chyba w tescie ex725 to wyczytalem a to chyba te same matryce.
Czy naprawde ex720 ma kiepskie katy i czy sa one gorsze od ex500 ?
Katy to dla mnie bardzo wazna sprawa ale nie ukrywam ze w sklepie ogladajac ex720 nie widzialem by cos bylo nie tak z katami.
 

dune2

New member
Bez reklam
Widze ze nikt mi nie odpowie czy warto brac ex720 czy starczy ex500.Trudno.
Moze jedak powie mi ktos czy zostac przy wyborze Sony czy wziac LG LW4500 lub LW5500 ?
Za 47 cali dam ponizej 4 tys a do tego bedzie 7 okularow 3d plus blu -ray tej firmy BD660.
Przyzam ze to kusi ale czy tak niska cena nie idzie z kiepska jakoscia ?
Czytalem temat o tym tv na forum ale jak on wypada w porownaniu do Sony ?
Chodzi mi glownie o jakosc obrazu i katy bo multimedia sa dla mnie malo wazne.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Teraz biore pod uwage trzy modele.
Sony 46 EX720
LG 47LW570S
LG 47LW5500

Domyslam sie ze W570s to lepszy model ale czy bedzie lepszym wyborem do gier pc niz sony ?
 

don111

Banned
jak chcesz zaoszczędzić to LG LW4500 ma tą samą jakość obrazu co wyższe modele, jedynie obcięta jest z internetowych bajerów i być może jeszcze czegoś w wyposażeniu
z tego co napisałeś - ważne są kąty, LG ma znacznie lepsze od Sony (słabiutko), ale na wprost nieco lepiej wypada Sony, 3d dużo lepsze na LG
no i równie istotna sprawa - input lag, im niższy tym lepiej, popytaj w odpowiednich tematach jaki mają te modele
 

dune2

New member
Bez reklam
jak chcesz zaoszczędzić to LG LW4500 ma tą samą jakość obrazu co wyższe modele, jedynie obcięta jest z internetowych bajerów i być może jeszcze czegoś w wyposażeniu
z tego co napisałeś - ważne są kąty, LG ma znacznie lepsze od Sony (słabiutko), ale na wprost nieco lepiej wypada Sony, 3d dużo lepsze na LG
no i równie istotna sprawa - input lag, im niższy tym lepiej, popytaj w odpowiednich tematach jaki mają te modele
Roznica w cenie miedzy LW4500 a 5500 to ok 300 zl wiec niewiele ale ciekawe ze LW4500 ma wyzszy kontarst dynamiczny niz ten drugi.Jest jeszcze LW570s i wyglada ciekawie.Dlatego jesli bralbym LG to najprawdopodobniej model LW570s bo cena niewiele wyzsza a na papierze wyglada najlepiej.
Czy wlasnie 570s to najlepszy mozliwy model LG ?
A Input lag to nie ma przypadkiem tylko znaczenia grajac po sieci ? bo ja po sieci nie gram tylko single mnie interesuje.

Wszystkie nowe modele Sony maja slabe kąty ? Bo moj z5500 ma swietne i boje sie ewnetualnego szoku bo coprawda bede gral siedzac niemal bezposredio przed tv ale moze byc on nieco wyzej niz ja ale nie bede go "wieszal".
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Widze ze nikt nie wytlumaczy o co chodzi z tym input lagiem wiec szukam dalej bo w takim razie lepiej LG skreslic.
A wiec przygotowalem dwie opcje wyboru tv do gier i 1 to opcja tansza a 2 drozsza.

1.
- Sony EX500
- Samsung D5000
- Samsung D5500
- Philips 5606H
- Toshiba SL833
- Panasonic E30E

2.
- Sony EX720
- Toshiba TL838
- Toshiba VL863
- Sharp 630E
- Philips 6606H
- Samsung D6500



Podstawa to dla mnie dalej jakosc obrazu plus dobre kąty (wyjatkowo istotne ) i skoro to wazne to maly input lag.
Funkcje multimedialne nie maja wiekszego znaczenia bo to ma byc tv glownie to gier PC i moze z czasem PS3.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Monologu ciag dalszy.Ale moze ktos cos podpowie wiec pisze :)dalej :)
A wiec teraz wybieram miedzy modelami:

Sony ex720/ex725
Samsung D6750/D6500

To ze Sony ma zle katy czytalem juz w paru miejscach ale osobiscie w sklepie nie widze roznicy miedzy nim a innymi.Podobnie LG i samsung ma wyraznie gorszy obraz jak sie nie siedzi bezposrednio przed.Ale mozliwe ze jestem slepy.
Jednak moje pytanie tyczy sie tego czy d6750 ma lepsze katy i jak z input lagiem w porownaniu z ex720 ?
 
Do góry