Jaki TV do 8000zł proponujecie?

holmar

New member
Witam Wszystkich

Po długim czasie przeglądania tego forum, wciąż nie mogę się zdecydować jaki TV wybrać w kwocie max. 7000-8000zł
Narazie myślę nad Sharpe 46X20E, 46XL2
Telewizor ten będzie oglądany z ok. 4-5m.
Na razie mam sygnał z TV kablowej, ale chcę wziąźć w najbliższym czasie "N".
Co mi proponujecie?
 

Mesiash

New member
Jeśli z 5 metrów(46 cali to trochę mało..) to ja proponuję SONY kds 55 cali.To ciągle najwyższa półka.
http://www.skapiec.pl/site/cat/36/comp/105957
Ewentualnie jakaś plazma HD Ready 50 cali . Szczególnie, że z 4,5 metrów i tak nie da się dostrzec różnicy między full HD a HD-ready.
Szczerze powiedziawszy to ja bym Ci polecił np. Samsunga PS-50C91H
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/181996 (ostatnio w sklepie dla idiotów w Poznaniu-King Cross widziałem ich cały stos w cenie 4999 zł). A za reszte siana np. PS3, albo HD-DVD player :)
Poleciłbym Ci go, bo sam go mam i jestem bardzo zadowolony. Można oczywiście inwestować w KURO, i obraz będzie lepszy. Ale na pewno nie aż tak lepszy jak wskazywałaby różnica w cenie... Będzie to poprawa o jakieś 10%. (Moje zdanie-m.in. na podstawie ocen w prasie fachowej)
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

holmar

New member
Jeśli 46 cali jest za mały to w cenie do 8000zł dostępne są tylko 50 plazmy, tylna projekcja odpada ponieważ TV ma wisieć na ścianie.
A jeśli chodzi o plazmy to tu kompletnie nie wiem co wybrać (jak bym miał więcej kaski to wybrałbym Pioneera 508 :) ) a tak, może Panasonic TH-50PY70P, Pioneer PDP-507XA ...?
 

kalicki

New member
Ja polecam 47LY95R :
- TV LCD 47" 16:9
- Rozdzielczość WXGA (1920x1080)
- 1:1 pixel 1080p
- Full HDTV Ready
- XD Engine
- Jasność 500 CD/m2
- Kontrast 5000:1
- Czas reakcji matrycy 8ms
- Kąt oglądania 178/178
- TXT
- Stereo NICAM/A2
za ta cene rewelacja, a te nowe matryce sa bardzo chwalone
 

d.karolik

New member
Witam
Między innymi dlatego czytam to forum.
Kiki polecał tak jak napisałeś wcześniej coś innego , ale teraz weszły do sprzedaży TOSHIBY i są testowane .Wypadają bardzo dobrze i pewnie dlatego KIKI je poleca.
P.S
Czy właśnie nie o to chodzi na rynku?. Jest coś dobrego( i jest polecane w danym przedziale cenowym i w dalej chwili) a pózniej wchodzi coś innego i lepszego więdz dlaczego nie polecić?. Ja jestem jak najbardziej za tym. Przecierz niebedzie polecał np. SHARPA dozywotnio skoro widocznie jest leprze coś innego np.TOSHIBA.

Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg testu 47Z3030.Apropo KIKI czy 52Z3030 to te same parametry i matryca?Ja bym reflektował na 52".
 

holmar

New member
Zdecydowałem się na Toshibe 47Z3030 i od piątku jestem jej posiadaczem.
Jak na razie wszysko OK, mam ją podłączoną do nboxa N za pomocą kabla HDMI i wszystko gra jak należy :)
 

gilek1975

New member
Bez reklam
holmar napisał:
Zdecydowałem się na Toshibe 47Z3030 i od piątku jestem jej posiadaczem.
Jak na razie wszysko OK, mam ją podłączoną do nboxa N za pomocą kabla HDMI i wszystko gra jak należy :)

Czy mógłbyś powiedzieć gdzie kupiłeś i za ile. Może też napisz jak tam kąty, bo ja też już jestem praktycznie zdecydowany na ten telewizor.
Napisz coś więcej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Dobór zależy przede wszystkim od warunków i potrzeb .
jesli jeździsz po bezdrożach to raczej Porsche się nie nadaje - mimo że w
podobnej cenie co Hammer
2. Pojawiają się ciągle nowe modele i jeśli są dobre , albo lepsze to znadują się
w nowych ofertach w klasie cenowej.
Ale u tak najważniejsze jakie masz warunki i potrzeby :hmm:


d.karolik
- nie wiem jakie matryce są w LCD 52 Toshiby Z 30303.
Jak wjadą do Polski to sprawdzimy. A mają być w grudniu.
 

wmwjas

New member
Witaj Kiki,
Po dokladnych pomiarach musialem zrezygnowac z planowanego zakupu Sharpa 52x20e. Tym samym po korekcie do wyboru mam dwa pasujące mi modele, tj. Sharp 46x20e lub Toshiba 47z3030. Problem jes w tym, że muszę mieć obrotową odstawę.
Czy oba te lcd-ki to mają.
Możesz też polecić inny godny Twoim zdaniem do uwzględnienia, ale muszą być spelnione 3 warunki (poza jakością odbioru :D ):
1) 46"-47";
2) obrotowa podstawa;
3) maks. szerokość - 114 cm

Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry