Jaki TV do 7000zł - 60"

eram

New member
Witam

Mam zamiar zakupić TV, a że nie jestem za bardzo obcykany w tym temacie więc proszę o radę fachowców.

Myślę nad 60 do jakoś 7000zł, ale jeżeli bardziej by się opłacało kupić jakąś 55ke gdzie jakość obrazu była by o niebo lepsza od tej 60 to bym był skłonny zmienić zdanie.
Zastanawiałem się nad Samsung UE60ES6100 lub nad którymś ze Sharpów 635E, 740E lub 830E (LC60LE840E widziałem na Allegro już za jakieś 7300)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - na razie to jakieś 3x5m ale to tylko tak chwilowo (do roku czasu).
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora – planuje tak od 2m do 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem – najczęściej sam ale rodzinka czy jacyś goście też się zdarzają
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu – raczej na wprost ale i bokiem się trafi
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć – tego jeszcze nie wiem (tak jak pisałem możliwa zmiana lokum niebawem)
6.Jak słońce świeci w pokoju – na razie praktycznie nie świeci ale tak jak pisałem powyżej.
7.Jaki masz obecnie telewizor – Panasonic 32”
8.Co chcemy aby telewizor posiadał – jak najlepszą jakość obrazu przy sygnale z n-ki i płytach blu-ray
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora – n-ka
10.Jakie urządzenia – zestaw kina domowego z blu-rayem, n-ka, xbox
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor – różnie, nieraz cały dzień jak mam wolne, a nieraz tylko z godzinke.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą – nie zastanawiałem się, ma po prostu być obraz jak żyleta czy to po ciemku czy w dzień.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej – Filmy, sport, koncerty.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie – nie koniecznie ale też nie mówię nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie – różnie, zależy od wolnego czasu i chęci.
16.Preferencje co do marki – raczej nie
17.Preferencje co do wielkości - 60 na większy mnie nie stać
18.Co Cię denerwuje w telewizorach – kilka razy widziałem u znajomych taki jakby dziwny efekt teatru w filmach, tak jakoś się za szybko ruszali jakby, co mnie strasznie drażniło, więc chciał bym tego uniknąć albo chociaż muc to wyłączyć.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień – to zależy do chęci i czasu wolnego.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup – ok. 7000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne – nie jestem fanem 3D (strasznie mnie drażni w kinie) ale tak sobie myślę że TV bez 3D to już taki jakiś z przed co najmniej 3 lat a technologia troszeczkę do przodu gna (nie wiem takie rozmyślania laika). Powiem tak jak będzie to będzie ale specjalnie nie chcę do tego dopłacać jak uzyskam taką samą jakość na innym bez 3D.
 

eram

New member
Dzięki ROMAN38 ale plazmy raczej nie biorę pod uwagę. Najlepsza jakość obrazy przy tv LED.

Poczytałem troszeczkę na forum o tych modelach o których napisałem i tak jakoś najbardziej nastawiony jestem na tego sharpa 830E. Na początku mój wybór bardziej skłaniam się ku samsungowi (porównywalna cena i do tego ten smart) co się jednak okazało taki smart to on wcale nie jest (nie posiada sterowania głosem i ruchem). na korzyść samsunga przemawiają tylko lepsze multimedia ale jeżeli będę miał podłączony blu-ray i n-ke to mi to nie przeszkadza (youtube i tvnplayer na n-ce, filmy z płyt albo ewentualnie mkv z usb przez blu-ray lub bezpośrednio z kompa).

Wyczytałem ze sharp ma jakieś problemy z głośnikami (jakieś szumy przy niskim poziomie głośności czy coś takiego) ale rozumiem że jeśli będę miał podłączony dźwięk przez amplituner to tego problemu nie będzie. Proszę o odpowiedź bo to najbardziej wpłynąć może na mój wybór.

Co do sharpa jeszcze to też wyczytałem że wymaga on dosyć dokładnej kalibracji i dopiero można cieszyć się dobrą jakością obrazu. Jako laik moje pytanie brzmi czy tą kalibracje to muszę za każdym razem ustawiać gdy chce coś innego oglądać (np. na mecz piłki nożnej jedna kalibracja, jak chce obejrzeć film to inna jak jakiś program w SD te jeszcze inna i tak dalej) czy wystarczy jedna która działa na wszystkich i wystarczy ja tylko raz wprowadzić.

Prosiły bym o jak najszybsze podpowiedzi jeszcze co do wyboru Tv (bo na razie jestem raczej zdecydowany na Sharp LC-60LE830E Quattron 3D) ponieważ zakup planuje najpóźniej we wtorek (żeby w środę cieszyć się nowym sprzętem oglądając meczyk Borussi z Szachtarem)

A teraz lecę na miasto połazić po sklepach i ostatni raz poprzyglądać się tv i ich ceną oraz dobrać do tego jakiś fajny zestaw kina domowego (tak do 2500 - 3000zł - ewentualnie jakieś rady co do tego też miło widziane)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Dzięki ROMAN38 ale plazmy raczej nie biorę pod uwagę. Najlepsza jakość obrazy przy tv LED.

Poczytałem troszeczkę na forum o tych modelach o których napisałem i tak jakoś najbardziej nastawiony jestem na tego sharpa 830E. Na początku mój wybór bardziej skłaniam się ku samsungowi (porównywalna cena i do tego ten smart) co się jednak okazało taki smart to on wcale nie jest (nie posiada sterowania głosem i ruchem). na korzyść samsunga przemawiają tylko lepsze multimedia ale jeżeli będę miał podłączony blu-ray i n-ke to mi to nie przeszkadza (youtube i tvnplayer na n-ce, filmy z płyt albo ewentualnie mkv z usb przez blu-ray lub bezpośrednio z kompa).

Wyczytałem ze sharp ma jakieś problemy z głośnikami (jakieś szumy przy niskim poziomie głośności czy coś takiego) ale rozumiem że jeśli będę miał podłączony dźwięk przez amplituner to tego problemu nie będzie. Proszę o odpowiedź bo to najbardziej wpłynąć może na mój wybór.

Co do sharpa jeszcze to też wyczytałem że wymaga on dosyć dokładnej kalibracji i dopiero można cieszyć się dobrą jakością obrazu. Jako laik moje pytanie brzmi czy tą kalibracje to muszę za każdym razem ustawiać gdy chce coś innego oglądać (np. na mecz piłki nożnej jedna kalibracja, jak chce obejrzeć film to inna jak jakiś program w SD te jeszcze inna i tak dalej) czy wystarczy jedna która działa na wszystkich i wystarczy ja tylko raz wprowadzić.

Prosiły bym o jak najszybsze podpowiedzi jeszcze co do wyboru Tv (bo na razie jestem raczej zdecydowany na Sharp LC-60LE830E Quattron 3D) ponieważ zakup planuje najpóźniej we wtorek (żeby w środę cieszyć się nowym sprzętem oglądając meczyk Borussi z Szachtarem)

A teraz lecę na miasto połazić po sklepach i ostatni raz poprzyglądać się tv i ich ceną oraz dobrać do tego jakiś fajny zestaw kina domowego (tak do 2500 - 3000zł - ewentualnie jakieś rady co do tego też miło widziane)
Jeszcze raz szczerze odradzam ten model, tu test http://www.tvtest.pl/sharp-lc-46le830e/
 
Ostatnia edycja:

eram

New member
Powiem szczerze że dla mnie jako zielonego człowieka w tym temacie to ten test nic nie mówi (jakieś wykresy, czy to źle czy dobrze - nic nie rozumiem) ale jak w sklepie przyglądałem się wcześniej tym modelom to obraz mi się całkiem podobał i żadnych dziwnych kolorów nie zauważałem (a przyglądałem się zarówno z ok 1,5m jak i 10cm). Wszystko w miarę ładne i przejrzyste. Tylko wiadomo co innego w sklepie a co innego w domu przy różnych sygnałach i materiałach.

No ale niema co za bardzo rozprawiać ponieważ jak wczoraj i w niedziele połaziłem po sklepach to nigdzie go (czyli sharp 830E) już niema, jest tylko w Euro rtv agd ale na bardzo niekorzystnych ratach wiec podziękowałem.

Więc moje następne pytanie brzmi jak się ma model LC-60LE740E do LC-60LE830E. Czy warto na nim zawiesić oko czy może poczekać aż stanieje 840E albo ewentualnie zacząć się rozglądać za jakimś 55 samsunga czy innym.
 
Do góry