Jaki TV do 65 Cali do 4000-4500zł.

Warson

New member
Witam, obecnie posiadam mojego dobrego wysłużonego TV "Philips 46PFL552", niestety czas na zmiany na coś większego. Na pierwsze pytanie zapytam ile mogę dostać $$$ za sprzedaż obecnego TV wymienionego wyżej?

Wracając do wyboru nowego TV napisze najważniejsze rzeczy, które mnie interesują.

A więc na start to oglądanie Piłki Nożnej i Filmów najczęściej odpalanych z zewnętrznego Dysku HDD w formacie .MKV + NAPISY!!! o wysokim formacie minimum 1080p. lub też z aplikacji "Kodi", Obecnie do tego używam zewnętrznego Boxa, natomiast chciałbym mieć to wszystko wbudowane w TV a więc w zasadzie obowiązek Android TV. Skoro dużo piłki nożnej to wydaje mi się że podstawa to 100Hz.
Reszta typu Ambilight, czy to oled czy Led to zbytnio nie ma znaczenia, gdyż wciąż mnie zadowala jakośc obrazu na moim starym TV ale już jest dużo za mały :/ Dźwięk nie ma znaczenia ponieważ mam Amplituner z konkretnym zestawem kolumnt Taga Harmony.
Czy ktoś jest mi w stanie doradzić czy dostanę coś ciekawego w cenie do 4000-4500zł?

Bardzo dziękuję za odpowiedź w moim temacie.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele .
Telewizje teraz nadają w 50Hz więc kupując taki telewizor masz 1:1.

TCL 65DC760 za 3799 zł
Philips 65PUS7304 za 3599 zł;
TCL 65EC780 jest w programie pilotażowym gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
TCL 65EP680 w programie
LG 65SK8100 w programie
LG 65UK7750 w programie
LG 65SM8600 w programie
Hitachi 65 HZ 6 w programie

Modele z ANdroidem dadzą sobie radę z napisami !
Jak będziesz niebieski masz specjalny pakiet gratisów dodatkowo.
 

Warson

New member
Siemka, dziękuję za odpowiedź, natomiast musisz mnie pokierować co to za program pilota\żowy, jakieś programy niebieskie bo nic nie kumam :/ meil poszedł na PW.
 

duda007

New member
Nie słuchaj Kikiego i poluj na coś 120hz! On wszystkim wciska to samo niczym natrętny akwizytor...
Ja ostatnio na promce w Sony Center wyrwałem Sony 65XF9005 za 4600zl i jestem mega zadowolony! Upłynniacz na sporcie na tym TV działa bajecznie, aż moja żona przyzwyczajona do starego TV mówi, że obraz jest aż zbyt płynny :D
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie pisz nieprawdy, Sony 65XF9005 był bardzo często polecany przez Kikiego, tyle, że to TV który wychodzi ze sprzedaży i już nie oferowany. Pewnie można ostatnie sztuki gdzieś kupić i jest to jedna z ciekawszych ofert na rynku. Co nie zmienia faktu, że Kiki podał oferty aktualnych modeli w większości nowości. Ja kupiłem niedawno TCL EP660 (słabszy od większości wymienionych przez Kikiego) i mogę go z czystym sumieniem polecić do sportu w tym piłki nożnej. Nowe modele 50hz prezentują dziś nieporównywalny poziom do tych sprzed kilku lat, różnica na korzyść 100hz jest dziś bardzo mała, często wynika z innych aspektów niż sama matryca.
Nie bedę twierdził, że mój TCL jest lepszy od Sony 65XF9005, ale mogę twierdzić, że jest lepszy od np. Sony 65XF7596.
 
Ostatnia edycja:

seboos

Member
Jak oceniasz ten telewizor na tle 55EC780?

Bo może zamiast 55EC780 lepiej wziąć 60EP660? Uprzedzając pytanie - niestety 65 nie wejdzie.

Nie pisz nieprawdy, Sony 65XF9005 był bardzo często polecany przez Kikiego, tyle, że to TV który wychodzi ze sprzedaży i już nie oferowany. Pewnie można ostatnie sztuki gdzieś kupić i jest to jedna z ciekawszych ofert na rynku. Co nie zmienia faktu, że Kiki podał oferty aktualnych modeli w większości nowości. Ja kupiłem niedawno TCL EP660 (słabszy od większości wymienionych przez Kikiego) i mogę go z czystym sumieniem polecić do sportu w tym piłki nożnej. Nowe modele 50hz prezentują dziś nieporównywalny poziom do tych sprzed kilku lat, różnica na korzyść 100hz jest dziś bardzo mała, często wynika z innych aspektów niż sama matryca.
Nie bedę twierdził, że mój TCL jest lepszy od Sony 65XF9005, ale mogę zagwarantować, że jest lepszy od np. Sony 65XF7596.
 

janusz

New member
Bez reklam
EP660 na pewno ustępuje EC780. Jednak pytanie w czym. Na pewno obraz w trybie hdr nie posiada szerokiej palety barw (to ma w serii EP dopiero 680), tylko czy z tego często się korzysta i czy różnica jest aż tak duża?
EC780 ma lepszą jasność i tu już efekt przy hdr jest lepszy. W obu modelach bardzo dobrze ogląda się w trybie smartHDR nawet materiały bez hdr-u.
EC780 ma też super dźwięk, a EP660 tylko dobry (korzystam z zewnętrznego systemu ale dźwięk na tyle dobry, że do codziennej TV głośniki dobre).
Matryce w obu VA. Podświetlanie w EC780 to Edge, a w EP660 tańsze direct (bardzo równomierne podświetlanie, przynajmniej w moim egzemplarzu).

Pomimo przewagi EC780 wybrałem ten drugi z uwagi na cenę, a oba są bardzo dobre, różnice w codziennej eksploatacji mało dostrzegalne. Moim zdaniem nie na tyle duże by zrekompensować różnicę 5 cali (pomiędzy 55, a 60 cali różnica powierzchni to aż 20 %). Nie wiem tylko czy EP660 jest aktualnie do kupienia w rozmiarze 60 cali, trzeba pytać Kikiego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry