Jaki TV do 5000 PLN?

karolek89

New member
Cześć Wszystkim.
Chciałbym się poradzić jaki powinienem wybrać TV. Znam mniej więcej różnice w technologii, ale warto zapytać o opinie osób znacznie bardziej zaznajomionych z tematem i użytkowaniem wybranych modeli.

  • Jak w wątku do 5000 PLN.
  • TV będzie stał w salonie, który jest w miarę jasny. Zazwyczaj coś oglądam wieczorami, ale bywa też że za dnia.
  • Do czego? Konsole + streaming typu Netflix/Disney, itd + kanały informacyjne. Regularnie gram na Xbox/PS5
  • Odległość od kanapy 3,5 metra (trochę sporo) - czasami siadam bliżej do grania. Dlatego byłem początkowo nastawiony na 65 cali, z racji że w tej chwili mam chwilowo pożyczonego 55 cali Sony Bravia Oled.
  • Myślałem o 65 cali Miniled, bo Oledy 65 cali są poza moim budżetem. Jednak ostatnio trafiły się promocje na 55 cali Oled i jestem w kropce.

Pytania:
- Co sądzicie o tych TV poniżej?
55 cali philips-55oled70712 5000 pln
55 cali LG OLED55C31LA 5099 pln
65 miniled TCL 65C809 5000 pln
65 LG QNED816RE 4 399 PLN
Chyba, że 65 cali QLED Full Array TCL C745 - który stoi za 4000 pln.

  • Jeśli już Miniled to wolę matrycę VA z racji wieczornego oglądania. Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć info jaką matrycę ma ten LG QNED816RE? Ktoś wie?
  • LG czy TCL jak chodzi o Miniledy?
  • Może jakiś inny model niż te wymionione powyżej, który warto wziąć pod uwagę?

Tak więc biorąc pod uwagę te wszystkie informacje powyżej, będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Pozdrawiam
 
Do góry