Jaki tv do 2800?

Wołek 1967

New member
Witam ! Przymierzam się do wymiany starego Crt na LCD? 1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od 2m- 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? różnie
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? do południa
7.Jaki masz obecnie telewizor ? kineskopowy Grundig 29" 100hz
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? tuner satelitarny,3D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowa naziemna z anteny dachowej ,w przyszłości TNK?
10.Jakie urządzenia ? kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-8 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?matowa lub półmat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? różne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie !
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? może syn w xbox?
16.Preferencje co do marki ?sony,panasonic,philips,toshiba
17.Preferencje co do wielkości ? 37"-42" max
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2800zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojętnie .Oto moje TV,które w padły mi ,,w oko". .Panasonic TX-42ETW5e
Toshba 40TL963.
Philips 40PFL5507K Proszę o podpowiedzi!
 

micmus

Member
Bez reklam
Bardzo dobre modele wybrałeś - ja stawiam na Panasonica w tej cenie - bardzo dopracowany TV.

Nie wiem czemu określiłeś 42 jako max. To absolutne minimum bo powinieneś celować w 46 cali.
 

Wołek 1967

New member
Myślę ,ze 42 to dla mnie max bo przez 40 lat:( oglądałem na tv 21" i trochę 29" to teraz trudno by było się przyzwyczaić do 46" he,he.
 

micmus

Member
Bez reklam
Myślę ,ze 42 to dla mnie max bo przez 40 lat:( oglądałem na tv 21" i trochę 29" to teraz trudno by było się przyzwyczaić do 46" he,he.

Niestety jesteś w błędzie - czasy się zmieniły i technologia. Możesz kupić 42 cale i za 2 tyg. żałować, albo posłuchać kolegów, którzy dobrze radzą i kupić większy :)

Spytam tak - czy w kinie Ci się źle ogląda ? Możesz zafundować sobie i tak małą namiastkę tego w domu przy 46 calach. Optymalna wielkość przy 2 metrach przy dobrym sygnale to jakieś 46-50 cali, a nawet więcej, przy odległości 4 metrów może 70 cali by starczyło heh.


Tu masz symulator, który pokazuje prawdę odnośnie optymalnego wyboru TV.
http://www.centrumdobregoobrazu.pl/tv/

Przyzwyczaisz się w chwile. Sprawdź jaki TV powinieneś kupić - nie namawiam tylko dobrze radze :)

Odłóż zakup w czasie, dozbieraj u kup przykładowo Panasonic ET5 w 47 calach. Jesli nei chcesz tyle wydać na TV masz mieszczący się w budżecie Samsung 46EH5450.
 
Ostatnia edycja:

Wołek 1967

New member
Otóż z moich obserwacji u znajomych co mają Tv 46" zauważyłem że, program nadawany w HD można oglądać i z jednego metra a resztę kanałów , czy to z naziemnych cyfrowych ,czy z satelity to obraz ,,okropny " jakieś krateczki za mgłą (zależy od nadawcy) nawet z 2-3 metrów i tego się boję ,bo będę odbierał z naziemnej i z tnk. Dlatego chciałbym wypośrodkować i kupić 42" max ,oglądać będę średnio ok. z 3metrów.
 

micmus

Member
Bez reklam
Powiem tak oglądam 46 cali z 2,5 metra z naziemnej cyfrowej i jest świetnie - śmiało mogłem nawet do takiego sygnału kupić większy. Z analogową kablówką i innymi sygnałami analogowymi rzeczywiście może być mocno średnio, jednak ta era już minęła.

Dodatkowo stare TV (sprzęt 3 lat) dużo gorzej radziły sobie ze skalowaniem.
Tyle ode mnie. Zrobisz jak uważasz.

Z wskazanych prze Ciebie możesz śmiało brać każdego - dobre typy, mój głos na Panasonic za wielkość + 2 cale więcej (42 cale) od pozostałych.
 
Do góry