Jaki TV do 2500zł

adamboro

New member
Witam.
Chcę zmienić stary 21: tv grundiga na nowy "płaski" 37".

Na razie moim faworytem jest Samsung LE37B550 w cenie 2398zł.
Chciałbym się zamknąć w kwocie 2500zł i w/w tv się w tym mieści.
W/w TV ma FullHD, tuner DVB-T mpeg4, 3hdmi i coć tam jeszcze.

Czy w cenie do 2500zł lub zbliżonej (różne sklepy mają różne ceny, ten sam model który znalazłem był także w cenie 3000zł) polecić inny tv 37" LCD lub Plasma.

Telewizję oglądam z Kablówki "Ostrowski" bez żadnych cyfrowych tunerów - podejrzewam, że mało znana firma, ale siedzibę ma w Warszawie, więc może jednak mają szerszą działalność niż Zielona Góra i okolice.

Pozdrawiam, czekam na podpowiedzi i mam nadzieję, że w dobrym miejscu rozpocząłem wątek :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jaka odległość od ekranu ?
czego chciałbyś uniknąć w telewizorze ?
Jak słońce świeci ?
 

adamboro

New member
Odległość 3 metry.
Okno mam od strony Południowo-Zachodniej. Jest to okno balkonowe, więc jest jeszcze zadaszenie z góry, więc słońce raczej nie jest wielkim problemem. Poza tym mam dość dobre rolety w oknie.

Chciałbym uniknąć znacznego pogorszenia jakości obrazu w porównaniu z TV crt 21".

Przed chwilą testowałem obraz na monitorze LCD 21" o rozdzielczości 1680x1050 i z odległości 2,5 metra niektóre programy wyglądały lepiej niż na tv crt, a niektóre trochę gorzej, ale pikselozy z takiej odległości nie dostrzegłem.

Czy obraz na TV LCD 37" z kablówki będzie lepszy na TV HDReady czy FullHD ? Jeśli tak to dlaczego?

Ogólnie chciałbym uniknąć wielkiego rozczarowania (zdaję sobie sprawę, że obraz nie będzie taki piękny jak w sklepach RTV) i wyrzucenia pieniędzy w błoto.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
chodzi o to że przy kwocie podanej musimy zmieścić się w najlepszej płynności i wyrazistości obrazu.
Samsung nie jest mistrzem na tym polu .
Ale odległość powinna zniwelować problemy szumów na ekranie.
Ja bym został przy tym modelu.
Można temu po części zaradzić kalibracją obrazu :
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
 

vib

New member
wiem, ze "kazda liszka swoj ogonek chwali" - ale jesli chcesz ogladac telewizja analogowa to wez plazme - 37 cali w 2500zl znajdziesz

czemu: to poszukaj tu na forum
 

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie odkryję Ameryki,sygnał kablówki to tragedia.Wcześniej miałem Philipsa crt 25",teraz Samsunga HD Ready 37",dopiero dekoder z kablówki(TechniSat DIGIT MF4-k),poprawił obraz.
 

yanq33

New member
adamboro kablówki nie nadają w full hd, niektóre mają po kilka kanałów w hd ready i ta sytuacja jeszcze dłuuugo sie nie zmieni więc sam sobie odpowiedz
 

adamboro

New member
yanq33 napisał:
adamboro kablówki nie nadają w full hd, niektóre mają po kilka kanałów w hd ready i ta sytuacja jeszcze dłuuugo sie nie zmieni więc sam sobie odpowiedz

Jak bym chciał polegać na tym co sam uważam, to nie pytałbym na forum, więc albo napisz coś na temat albo w ogóle nie pisz
 

vib

New member
no ale Ci kolega napisal: kablowki nie nadaja w full hd i raczej sie nie zanosi by zaczely przez najblizsze pare lat - wiec do ogladania TV nie jest Ci potrzebny TV full hd

sens kupowania telewizora fullhd jest wtedy kiedy sobie kupisz tez odwarzacz BR i bedziesz kupowal plytki z filmami BR (bo nawet zakup konsoli do grania nie jest powodem do kupna tv full hd bo wieszkosc gier jest robiona pod 720p a nie 1080p)

oczywiscie, w momencie kiedy kaska nie robi roznicy, to mozna zaplacic te pare zlotych wiecej i kupic fullhd zeby nie miec dylematow
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do kablówki faktycznie najlepsza będzie plazma Panasonica 37X10 - z uwagi na mniejsze skalowanie , lepszą płynność i obróbkę SD.
Ale faktycznie to nie musisz się wcale domyślać ani polegać na słowach innych użytkowników - wystarczy ze sięgniesz po prezentacje w domu :D
 

adamboro

New member
Może ktoś ostatecznie mi napisać czy obraz z kablówki na telewizorze LCD 37" będzie:

A. Lepszy na FullHD niż na HDReady
B. Gorszy na FullHD niż na HDReady
C. Nie będzie widać różnicy
 

skylla1

Member
Bez reklam
Bardziej będzie to zależało od modelu telewizora niż od jego natywnej rozdzielczości. Oczywiście jesli będziesz oglądał z powiedzmy 2 m a nie z nosem w ekranie to zdecydowanie C.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
absolutnie się zgadza.
Jest kilkanaście zależności.
Podstawowa - do SD ekran "SD" czyli hd ready - bo mniejsza kompresja.
Jeśli sygnał inny - zależy od ilości tychże innych kanałów i czasu przesiadania do ich oglądania oraz odległości i kasy przeznaczonej :D
 

adamboro

New member
A co powiecie o SHarapch? w porónaniu z Samsungami w podobnych cenach? Znajdę jakiegoś sharpa w cenie do 2500-2600 37" z DVB-T mpeg4 ?

Czy LC-37D65E ma taki tuner - wszędzie gdzie szukałem jest napisane, że ma DVB-T ale nie napisano czy mpeg4..
 

Voy

New member
Nie. Przy 37 calach w gre wchodzi tylko DH65. Tylko ze to model z zeszlego roku. W dodatku troche przekroczysz budzet. Nowych Sharpow 37 cali nie bedzie - firma wycofala sie z wycinania paneli o takiej wielkosci. Widze, ze jestes przeciwnikiem plazm. Troche szkoda. Uwazam, ze gdybys przeszedl sie do jakiegos sklepu, postawil obok siebie tego twojego ulubionego Samsunga i plazme, ktora ci wszyscy tutaj polecaja to nie mialbys watpliwosci co wybrac.
Jak bym chciał polegać na tym co sam uważam, to nie pytałbym na forum, więc albo napisz coś na temat albo w ogóle nie pisz
Warczysz na goscia, ktory doradza ci zupelnie sensownie. Jedni moga ci radzic to, inni co innego, ale najwazniejsze jest to co sam chcesz.
 

adamboro

New member
Nie jestem przeciwnikiem plazm, po prostu Kiki który jak się domyślam prowadzi sklep, więc ma do czynienia z różnymi TV od razu potwierdził, że Samsung LCD będzie najlepszym wyborem...
Jak na razie podaliście mi jeden przykład plazmy, może chociaż 2 plazmy 37" z DVB-T mpeg4 z do 2600zł ?
 
Do góry