Jaki TV do 2500 PLN

tzbik

New member
Witam.
Przepraszam, że pojawia się koleiny podobny temat, ale wertując pokaźne zasoby w sieci nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, jaki TV będzie odpowiedni dla moich warunków. Proszę więc o poradę fachowców jaki mam wybrać telewizor LCD czy plazmę?

Pokój ma wymiary ok 2,5 / 4m.
Odległość od TV będzie max 1,8 m.
Oglądam analogową kablówkę, DVD (ma upscaling do 1080p), Divix. Tuner HD Cyfry+ zdałem już, ale może podpiszę znowu.
Obecnie mam CRT Panasonica 21" i obraz jest bardzo dobry zwłaszcza jeśli chodzi divixy. Tu jest po prostu bajka, a jak włączam ten sam film na komputerze na monitorze LCD 22" to drażni mnie pixeloza i to pływanie obrazu.
Do moich warunków planowałem telewizor 32" lub max 37". Ze względu na divixy i analogową kablówkę z sygnałem SD myślałem o plaźmie ale ... teraz czytam, że plazma wcale nie ma takiego samego obrazu jak CRT więc divixy także mogą źle wyglądać. Innym problemem plazmy to rozmiar, bo 37" to najmniejszy rozmiar a jak się by chciało o lepszych parametrach to zaczynają się od 42". Odległości jakie się podaje, że mogę siedzieć 1,7 przed TV 42" dotyczą obrazu HD a ja głównie oglądam zwykłą TV i divixy więc oglądać pixele mi się nie chce.
Na dodatek ograniczenia budżetowe i chciałem się zmieścić w 2500 zł dlatego proszę o pomoc w wybraniu odpowiedniego telewizora.

[edit] Dlaczego napisałem w temacie plazmy? Bo interesowałem się Panasonikiem modelem serii X a S. W sklepie zobaczyłem taniego 32" JVC, który ma jakieś układy do poprawy obrazu SD i analogowy sygnał bardzo ładnie wyglądał, ale nie wiem jak bedzie z divixeam a do tego kontrast plazmy bije na głowę takie LCD i to widać.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
kup 37 x10y lub 37c10y
mam 37x10y, divxy wygladaja dobrze.
37c10y ma dwa wejscia hdmi ale brak wejscia d-sub do podlaczenia komputera.
37x10y , trzy wejscia hdmi, d-sub.
to zdjecie z mojej pierwszej plazmy,na 37x10y jakosc obrazu jest podobna, zrodlo sygnalu dvd pioneer.
 

Attachments

  • divx.jpg
    divx.jpg
    14,9 KB · Wyś: 482
Ostatnia edycja:

radius_bo

New member
Do zastosowan ktore podajesz to tylko plazma. Komfort ogladania w porownaniu do LCD tej samej klasy cenowej zdecydowanie lepszy. Niewazne z jakiego miejsca ogladasz, swietne kolory (naturalne), ładna czerń i swietna jakosc programow SD (nie wspominajac o HD - bajka:))

Tak jak kolega wspomnial. Dobry bedzie 37X10Y (troche ladniejszy od C10Y i wieksza liczba zlacz)

Moze powiecie ze sie jaram, ale tak jest. Jeszcze niedawno chcialem LCD, w ogole nie myslalem o plazmach. Przeczytalem mnostwo watkow, wszystkie za i przeciw i zdecydowalem sie na plazme Panasa - jestem mega zadowolony!
 

tzbik

New member
Dziękuję za odpowiedź.
Czytać to aż za dużo czytałem na temat wyższości plazmy nad LCD ale myślałem, że obecne zaawansowane układy w nowych telewizorach dobrze sobie radzą ze słabym sygnałem i wyświetlają obraz przybliżony do CRT.
Z tego wynika, że odnośnie plazmy nie powinienem się pakować w 42 cale i nie ma wówczas dylematu czy wersja X a może S10 a może lepsza G10 - widziałem czerń G10 i jest znacząco lepsza od wersji X. Tylko wówczas wychodzi sporo więcej niż miałem zamiar wydać. Ale ta mała odległość z jakiej będę oglądał i bez blu-reya to faktycznie będę się przyglądał 37X10.
 

tzbik

New member
Przestawiłem kanapę i zrobiłem pomiar odległości od telewizora i wyszło, że ekran będzie w odległości 2,20m.
Czy to zmienia coś z wyboru, czy jednak możne pozostać model P37X10 ?
 

tzbik

New member
przy tych warunkach ja byłbym za 42S10 Panasonica.

Wczoraj byłem w sklepie i sprzedawca odradzał mi wersję S bo jesli już to tylko wersja G jest do zaakceptowania.
W rankingach Znalazłem wysoko wersję V, potem X (pewnie za stosunek jakość/cena) a na końcu G za to wersji S w pierwszej 10 nie ma.
Autorytet w postaci kiki poleca S i bądź tu mądry i pisz wiersze.
I dobrze, może bym już i patrzył za 42G10 ale cena 3600 jest jak dla mnie raczej za wysoka.
Wolałem odpowiedź, że do moich warunków 37 cali to jest najleprzy wybór bo wówaczas nie było tylu dylematów a tylko jedna odpowiedź 37X10Y.
 

digitalus

Banned
1. na pewno na mniejszym ekranie jakosc obrazu sd bedzie lepsza tzn na 37x10y
2. przeskalowanie sygnalu sd do wyzszej rozdzielczosci telewizora czyli full hd musi w jakims stopniu pogorszyc jakosc obrazu .
elektronika telewizora musi sztucznie wypelnic caly ekran.
roznica jest widoczna ale trzeba miec porownanie do innego telewizora.
to tylko kilka przykladow ale moge wkleic wiecej.
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=456165&postcount=8
lcd wykluczam juz na poczatku za bardzo slaba jakosc obrazu divx. jesli sprzedawca wmawia ze divx wyglada dobrze na lcd to odpowiada bajki.
aby przekonac sie ze jakosc obrazu sd wyglada lepiej na hd ready trzeba postawic obok siebie trzy telewizory o roznej rozdzielczosci ale o takim samym rozmiarze ekranu np 42 cale i podlaczyc identyczne zrodlo sygnalu .telewizory o rozdzielczosci 852X480,1024X720,1920X1080
osoba ktora bedzie oceniac jakosc obrazu nie moze wiedziec jaka rozdzielczosc posiada telewizor. wybiera telewizor ktory ma lepsza jakosc obrazu.nie kieruje sie marka telewizora lub tym ze to telewizor full hd lub hd ready.
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=429315&postcount=80
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Wczoraj byłem w sklepie i sprzedawca odradzał mi wersję S bo jesli już to tylko wersja G jest do zaakceptowania.
W rankingach Znalazłem wysoko wersję V, potem X (pewnie za stosunek jakość/cena) a na końcu G za to wersji S w pierwszej 10 nie ma.
Autorytet w postaci kiki poleca S i bądź tu mądry i pisz wiersze.
I dobrze, może bym już i patrzył za 42G10 ale cena 3600 jest jak dla mnie raczej za wysoka.
Wolałem odpowiedź, że do moich warunków 37 cali to jest najleprzy wybór bo wówaczas nie było tylu dylematów a tylko jedna odpowiedź 37X10Y.
tutaj na forum masz test, porównanie S do G, w skrócie - lepiej wypadł tańszy S... nawet jeśli to jakiś pojedynczy przypadek dwóch różnie skalibrowanych tv i ogólnie byłoby na odwrót (G lepszy od S) to tak duża różnica w cenie jest chyba niepoważna, stosunek jakości do ceny ma dużo lepszy seria S

a co do tego czy full hd czy nie full hd to od sygnału SD cudów nie ma co oczekiwać, mam plazmę full hd i skalowanie oraz jakość obrazu jest bardzo dobra, nawet jakby ciut lepiej było na hd ready to i tak to w końcu tylko obraz SD... jakość SD na ekranie full hd jest skalowana wystarczająco dobrze aby nie było dyskomfortu, po prostu nie ma się co nad tym w ogóle zastanawiać, takie jest moje zdanie
 
Ostatnia edycja:

tzbik

New member
tutaj na forum masz test, porównanie S do G, w skrócie - lepiej wypadł tańszy S... nawet jeśli to jakiś pojedynczy przypadek dwóch różnie skalibrowanych tv i ogólnie byłoby na odwrót (G lepszy od S) to tak duża różnica w cenie jest chyba niepoważna, stosunek jakości do ceny ma dużo lepszy seria S

Nie mam wykupionego abonamentu więc nie mam dostępu do omawianego testu. W jednym sklepie sprzedawca odradzał mi wersję S, że jest o wiele gorsza od G. Ja za to widziałem włączone obok siebie X i G no i głębia oraz czerń w G była świetna. Innych parametrów nie sprawdziłem.
Teraz sobie przygotuję porcję filmików divixa (także mecz piłkarski) i mpegów przed kompresją i jak się uda to zobaczę, który z nich mi to najlepiej to ogląda. Może w Uranii (Olsztyn) uda mi się wszystkie te telewizorki razem zebrać i w korzystnych warunkach to porównać.
W S też nasłuchałem się o dźwiękach samego TV, ale o tym nie ma co wspominać. Dodam, że w EURO RTV AGD podrożała wersja S o 100 zł na 2899. :( I wersja U odpada przez brak filtra anty refleksyjnego.
 
Ostatnia edycja:

tzbik

New member
Dziś byłem w Uranii i widziałem działającą Pnasonica P42S10. Miała być postawiona obok wersja X ale przyszedł starszy pan i z miejsca kupił więc dziś nic nie wyszło z porównania jak się ma S do X a zwłaszcza czerń. Jedyne co mogłem stwierdzić, że obraz HD na S jest śliczny i odnośnie dziwnych dźwięków modelu to nic takiego nie stwierdziłem. Jedynie słychać normalną pracę urządzenia elektronicznego. Obecny telewizor CRT działa o niebo głośniej więc nie ma sądzę o co kopii kruszyć.
W sobotę mają stać obie wersje obok siebie i sobie pooglądam divixy.
 

tzbik

New member
Byłem, widziałem, chyba wybrałem.
Z wersji pomiędzy X, S i G najlepszym moim zdaniem będzie wersja S.
Pomiędzy S a G to w zależności od zmiany ustawień nie umiałem określić który jest który więc po co mam przepłacać. Za to przy oglądaniu divixa w wersji X było o wiele mniej dodatkowych śmieci na ekranie, ale przy ruchu już rozczarował. Może to wina jakości obrazu i odtwarzacza, ale jak poziomo przesuwała się osoba w koszuli w drobne szaro/białe paski widziałem "skokowy ruch".
Choć suma sumarum stanęło na wersji S dla tego HD, które może sobie będę oglądał z DVB-S, lub może z blu-reya wobec czego mogę później żałować, że nie dołożyłem i wziąłem tańszy HD ready.
Teraz szukam gdzie kupić tanio na raty albo potargować się w Uranii bo w końcu tu była obsługa bardzo miła i udostępniła mi telewizory do zabawy.
 

tzbik

New member
Stanęło na tym, że prawdopodobnie kupię Panasonica TX-P42S10E. Tylko jest problem ze zmieszczeniem się w kryteriach poniżej 2500 zł. Zazwyczaj w sklepach ceny wahają się w granicach od 2800 - 3100. Pozostaje czekać, na jakąś okazję.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja bym dozbierał do kwoty 3 tyś zł i kupił LCD sharpa 32lc700 na ledach. Super skalowanie, genialne kolory, super czerń i detale w niej, lepsza niż na plazmach panasa a przede wszystkim taki tv nie traci na jakości gdy się ogląda w dzień:D. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak plazma traci na jakości w takich warunkach:?. Jeśli masz możliwość sprawdź sobie ten tv, jak go tylko zobaczysz wybór może być dla ciebie oczywisty:D. Jeśli zaś nie masz na niego kasy to na twoim miejscu został bym na razie przy crt, bez kitu nie ma nic gorszego niż kupić tv a być z niego nie zadowolonym.
 

digitalus

Banned
oczywiscie kup plazme
chyba chodzi o sharp32LE700 czyli telewizor full-hd ,odpadnie gdy podlaczysz dvd do telewizora i bedziesz chcial ogladac filmy divx.podlacz zwykle dvd pioneer dv300 przez component, wlacz progressive scan i na pewno nie bedziesz chcial ogladac wiecej lcd.
przeskalowanie sygnalu o niskiej rozdzielczosci pogorszy jakosc obrazu.nie tylko ja to dostrzegam
zajrzyj tutaj
http://omgili.com/newsgroups/pl/rec/kino-domowe/gv1k03b6u1nemesisnewsneostradapl.html
i tutaj
http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/976/t/telewizyjny-dylemat-jak-wybra-dobry-telewizor
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic964952.html
wzorowe skalowanie sygnalu sd to ocena brytyjskigo serwisu hdtvorg.czwarte miejsce na liscie plasma top ten dla x10
wybralbym 37x10y lub 42x10y
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/Panasonic_TX-P42X10.htm
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=429315&postcount=80
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Digitalus, pełna nazwa Sharp LC 32-LE700E LED-TV

Jeszcze niedawno sam byłem za plazmami ale dzisiejsze LCD to już nie to samo:D. Nie mniej obydwie technologie mają wady, które znikną chyba dopiero z nadejściem oledów.

Plazma na razie jest bezkonkurencyjna jeśli chodzi o cenę a jakość, zwłaszcza do użytku SD. Jeśli autor ma wyłącznie w zamiarze oglądać SD to niech bierze w ciemno plazme. Jeśli zaś chodzi o HD, to jednak nie to, nie ma tego WOW, wrażenia że widzi się obraz jak z albumu fotografa, jest za bardzo stonowany z uwagi na małą jasność panelu.

Co do jakości SD, nie jest problemem sam panel Full HD gdy jest dobra elektronika, uważam że kluczowa jest wielkość TV. Dlaczego ? Widziałem co robi już budżetowe XDE toshiby z filmami dvd po upscalingu do 1080p. Z jak by rozmazanego obrazu DVD (jakie daje ps3) robiło się dosłownie HD przy właśnie 32 calach. Jednak wrażenie to już znikało wraz z coraz większą wielkością tv(ten sam model). Obwodówki wyostrzające kontury postaci rzucają sie juz wtedy za bardzo w oczy :(, Mam 42 cale panasa X10 (nawet nie HD ready) i nawet tu już jest to widoczne.
 
Ostatnia edycja:

tzbik

New member
Brałem zakup przez internet ale mam to wziąć na raty wobec czego niska cena zakupu i tak kończy się powyżej 3000 zł.
Teraz sprawa czy się zastanowić nad dołożeniem i zainteresowaniem się Sharpem. Patrzyłem i na inny model LCD 32" marki JVC i obraz ze zwykłej anteny bardzo ładnie się prezentował ze względu na jakiś moduł poprawiający obraz SD. Cena ok 2000 zł więc było by to lepsze chyba rozwiązanie, ale ja szukam czegoś bardziej uniwersalnego a 32 cale są moim zdaniem za małe. Do tego LCD ma statyczny kontrast na poziomie 2000:1 za to nawet najgorsza plazma ma kontrast 20000:1. Wieczorami na moim obecnym monitorze LCD denerwują mnie na rogach występujące plamy podświetlania matrycy. Widocze są zazwyczaj przy ciemnych scenach lub na czarnych paskach przy panoramicznych filmach.
Wiadomo, że divixy na 32 calach z odległości 2 metrów wyjdą o niebo lepiej niż na 42 calach i obojętnie czy to będzie plazma czy LCD (no chyba że denny LCD będzie). Telewizor, który mam zamiar kupić będzie uniwersalny, bo i do divixów, DVD, normalnej TV oraz cyfry+. Obecnie mam zwykły CRT Panasonica i faktycznie w słoneczne dni system CATS niewiele pomaga i słabo to wygląda, ale i LCD nie jest super. Za to do oglądania filmów zasiadam wieczorami wobec czego ten argument do mnie nie przemawia.
Kończąc swój dzisiejszy wywód to większość tych telewizorów przy odpowiedniej kalibracji będzie wyświetlała podobnie. Zazwyczaj to chyba po jakości czerni tylko poznać lepszy czy gorszy telewizor. Mnie włączono Plazmę Panasonica G10 i S10 oraz LCD (nie wiem jaki model) To LCD poznałem od razu ale przez świecącą czerń, a odnośnie wersji Si G nie umiałem powiedzieć, który jest który. I oglądając prezentację HD kolega pokazał na czym polega ustawienie kontrastu. W LCD widziałem na horyzoncie pasmo gór, za to na plaźmie pojawił się brzeg jeziora, drzewa i dpiero za nimi pasmo gór.
Potem poszło włączyć to a włączyć tamto. Uznałem, że to są bardzo subtelne różnice, że chyba co nie kupię to będzie ok i aby to mało kosztowało. Pozostaje jeszcze psychiczne nastawienie, że dokonałem dobrego wyboru i w danej sytuacji i warunkach zrobię optymalny wybór.
Mam jeszcze czas i rozglądam się.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
tzbik Wysłałem jednemu użytkownikowi na priv jak oceniam ten tv, myślę że i Tobie rozwieje wątpliwości.


""Teraz nie ma tv bez wad, które można polecić każdemu w ciemno, musisz zobaczyć go sam. Jak ja x10 oceniam ? Za tą cene nie ma nic lepszego, ostrość super, kolory o naturalnych odcieniach, na lcd trzeba dobrej (drogiej) technologi by to uzyskać. Przed wszystkim jakość z SD rewelacja, jak na taki rozmiar oczywiście (mam 42 cale) ale też u mnie idzie to wszystko przez Nke, nie wiem jak z siatki by wyglądało. Teraz wady - Obraz w dzień, robi się mleczny nie tak ostry, traci głębie koloru. Dla mnie to problem umiarkowany, wole mieć dobry obraz nocną porą, również z pomocą przychodzą rolety. Dla mnie jedyną wada to słaba jasność panelu, przez co obrazy HD nie są takie jak bym sobie życzył ale jestem drukarzem, jakieś pojęcie o kolorach mam i może mam za duże wymagania. Myślę że dla przeciętnego człowieka będzie OK ale też najlepiej jak byś to sobie sprawdził w sklepie. W MM często jest sygnał HD więc nie powinno być problemu. Poniżej zamieszczę zdjęcie co prawda G10 ale pokazujące czego można się spodziewać w dzien by nie było zaskoczenia, tak samo to wygląda na x10.
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/38879/024_P1160466.JPG
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/38879/001_P1160438.JPG
W dzien obrazowi dał bym 5/10

Tu już w nocy
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/38881/018_P1160787.JPG

W nocy super, obrazowi dał bym 8/10 w skali, przy której większość LCD w (takich warunkach) ląduje 6/10. Pionka kuro oceniam na 9/10, a lcd LED philipsa 9704 na 9+/10 (w obydwu przypadkach, cena kosząca).""

Do twoich preferencji pozostaje Ci ta plazma jeśli przełkniesz problem z mlecznym obrazem w dzien :), Sharp to bardzo dobry tv ale myślę że jednak panas dla twoich preferencji będzie najlepszy (cena/wielkość tv/jakość)
 
Ostatnia edycja:
Do góry