Jaki TV do 2000zł.

mraczynski

New member
Witam,

kupiłem tv philips 43pus6703/12 za 1600zł i średnio jestem z niego zadowolony.
Głównie korzystam z yt, i mam zamiar z netflixa. Jeżeli włączę film na yt w 4k to jest mega jakość ale tych filmów jest mało. Po włączeniu filmow na yt piłki nożnej jakość jest bardzo słaba w szczególności murawy, oczywiście te mecze są w fullHD albo i hd a i tak jestem rozczarowany. Z teledyskami też nie jest najlepiej dajmy na to Bruno Mars - 24K Magic albo Sokół – Chcemy Być Wyżej i myślałem że bedzie widać wszystkie detale w końcu to full HD teledyski. Kolega podpiął konsole ps4 i fifa 19 też bardzo słabo wyglądała.

Pytanie moje brzmi czy jest sens wymienić tv na jakiegoś samsunga dopłacić 200/300zł czy tak powinien wyglądać ekran. Może to tylko wina słabej jakości filmików na yt a nie tv. Dodam że w temacie tv mało wiem ale jakość obrazu powinna być lepsze chyba że trzeba zmienić ustawienia ekranu.
 

mraczynski

New member
raczej ciężko bedzie zmieścić 49' myślałem na początku o 40' mam pokój 8m2 więc 43 jest idealny dla mnie zwłaszcza gdy ogladam z łóżka z odległosci ok 2m. Pytam o najlepszy model który by skalował mi dobrze filmy z yt 1080 i 720 albo lepiej od tego philipsa, bo oglądając filmy np z meczów to murawa to jest wielka zielona plama tragedia po prostu.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Musisz się przyzwyczaić. Masz jeden z najlepszych tv w tej cenie (o ile nie najlepszy) Tak właśnie jest, że telewizory 4k ujawniają wszelkie mankamenty technologii FHD. Skalowanie nic tu nie da.
 

yancyk

New member
Ja bym zmienił na 43nu74, 43fx633 albo 43xf80 - skalowanie mają ciut lepsze ale przede wszystkim - przy konsoli i sporcie dają radę lepiej niż ten philips który lepiej wygląda na papierze i w większych formatach ze 120Hz matrycą też ma problemy z dynamiką.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Zasada jest prosta - chcesz mieć dobry obraz (i nie tylko sport, czy obraz w filmach z dynamiczną akcją) kupujesz TV z matrycą 100Hz. Polecam z czystym sumieniem philipsa z serii 8303, ale najmniejszy TV z tej serii to 49 cali. Obraz z naziemnej TV przy programach nadawanych w HD - EXTRA pozostałe programy w zależności od materiału od oceny dobry do dobry +. Materiały z yt w 4K, FHD czy HD obraz b. dobry.
Dlatego dla wymagających dobrego obrazu - tv 100Hz + oczywiście dobre ustawienia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę ?
Masz kalibrację do Philipsa ?

Modele fullhd dobre nie są żadne już produkowane.
Ile masz max kasy ?

Ponieważ oglądasz z łóżka to minimum powinno być 49".
 
Do góry