Jaki TV do 1800zl? POMOCY!

chudini3

New member
Witam,
Musze kupić dość szybko jakiś tv, ale nie jestem ekspertem w temacie dlatego prosze o rade i odpowiedź na pytania.

Odległość od ekranu: około 3m– 3,5m
Nasłonecznienie: małe
Jak duży jest pokój: 6m x 4m
Preferowana technologia: ciężko stwierdzic (ale fajnie by bylo jakby byl 100hz+)
Jaki masz obecnie telewizor: 29" Sony CRT
Czego nie lubisz w telewizorach: rozmytych krawędzi, rozmazywania się dynamicznych scen, słabego kąta widzenia
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, progr. naukowe, sport
Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie z naciskiem na wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 37-43 cale
Preferowana marka: nie ma większego znaczenia,
Jakie urządzenia będą podłączone: PS3, komputer, w przyszłości po zakupie telewizora dekoder z kanałami HD,
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 5% TV, gry, filmy, komp 95%Na wprost czy również z kątów bocznych: tochę pod kątem
Telewizor ma mieć WiFi: nie koniecznie
Ma czytać przez USB filmy: tak
Jaki masz sygnał: brak
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI – TV, laptop, ps3
Ile masz kanałów HD: na razie brak
Ile godzin dziennie ma grać telewizor:3-6 h.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1.
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: do 1800zl

Moje pytania:
Na co zwracać uwagę, kontras, czas reakcji, czas odświezania, Hz, rozdzielczość?

Z góry dziękuje i czekam na szybką odp.
Pozdrawiam:)
 

chudini3

New member
Może coś z tego?

Telewizor LCD LG 42LD550 - opis, informacje, dane techniczne produktu

Telewizor LCD Samsung LE37C630 - opis, informacje, dane techniczne produktu

Telewizor LCD Samsung LE40C630 - Ceneo.pl

Telewizor LCD Samsung LE37C650 - Ceneo.pl

Telewizor LCD LG 42LD565 - opis, informacje, dane techniczne produktu

http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/1...-czy-lcd-plazma-vs-lcd-plasma-vs-lcd-196.html



Prosze się ustosunkować do tych linków oraz podawać swoje propozycje

Co do ostatniego linku, czy taki TV jest dobry? Z tego co wiem będzie lepszy od LCD? Prosze też podawać jakieś typy plazm
 

don111

Banned
komp 95% ? jeśli masz zamiar używac tv jako monitora to plazma odpada (chyba że gry, filmy itd ale nie aplikacje)
przy tej odległości powinieneś pomyśleć o 50'
rozważyłbym Panasonic 50c3 lub nieco droższy LG 50PV350, ewentualnie jakiś LCD 46' (o ile się znajdzie w okolicach 2 tys.)
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Nie znajdziesz LCD 46 ponizej 2000. Najtanszy jaki mi przychodzi na mysl, to model LG 47LD420, ale to ok. 2200, a telewizor slabiutki. Poszukaj LG 42LD565. LD550 nie odtwarza plikow filmowych z USB.
 

chudini3

New member
z wymienionych LG 42LD565 najlepszy bo reszta nie spelnia norm, tzn słaba rozdzielczość. Jednak chyba wybiore plazme bo z tego co czytam do gier oraz obraz ma lepszy???
 
Do góry