Jaki TV dla starszej osoby

WROCEK66

New member
Witam
Dostałem od rodziny zadanie znalezienia TV dla Teściowej która ma ponad 70 lat. Ostatnie 3 dni spędziłem na przeczytaniu miliona postów i nadal nic nie wiem. Nie potrzebuję żadnych "wodotrysków" typu 3D , internet , sterownie TV z telefonu itp. Myślę o 42" ( odległość około 3 m ), plazma, dobre głośniki. Kilka lat temu był faworyt,chyba Panasonic, ale już jest niedostępny. Pomóżcie coś znaleźć . Dzięki.
 

digitalus

Banned
Witam
Plazmy panasonica tx-p42x60e mozna kupic w tesco.Nowe w kartonach.
Cena 1599 zl.
Na allegro jeszcze taniej.W przypadku kupna przez internet trzeba oczywiscie sprawdzic w obecnosci kuriera czy panel nie jest zbity.W sklepie tez otwieramy karton i sprawdzamy czy panel nie jest uszkodzony.Plazme przewozimy w pozycji pionowej.Najlepiej ostroznie jak z noworodkiem:)
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam a dlaczego mamy dyskryminować starsze osoby??? Mają słabszy wzrok polecanie takich małych TV jest bez sensu.Zasłużyli sobie na coś dobrego !!!Według mnie idealnym TV będzie
UE65HU8500 lub OLED...
 

pawelll

Member
Wiosną kupowałem TV dla rodziców. Szukałem długo, w końcu kupiłem Samsunga 40F6400. Ogólnie jestem zadowolony (rodzice też). Szkoda, że nie zauważyłem tego x60 bo pewnie bym kupił. Sam mam już 6 letni 42PV80 i jestem b. zadowolony.
 

RHJG

New member
Bez reklam
I zrobił byś błąd a co to rodzice gorsza kategoria !!! Po co im im plazma powidoki dziadków,duchy zmarłych im chcesz przypominać ja zasną przy tv.
 

jacekcy

New member
Obawiam się, że teściowa będzie konserwatywna i trudno będzie ją przekonać do TV z matrycą większą niż 42 cale.
Myślę, że teraz nie dostaniesz już plazmy i dla teściowej brałbym LEDAa Samsunga.
Dlaczego? Moim zdaniem mają najprostsze MENU i jego obsługę z pilota.

Tutaj nie będzie już pewnie miało znaczenie czy matryca ma 50 Hz, czy 100 Hz, wiec pewnie wystarczy SAMSUNG UE40H5000.
 

pawelll

Member
Jeśli uda się znaleźć 42X60 to będzie najlepszy wybór, jedyny ewentualny problem to dużo światła w pokoju gdzie ma stać. Ten model chyba nie ma filtra. Jeśli nie to rzeczywiście Samsung ma dość prostą, intuicyjną obsługę. Seria 5 może trochę za słaba, H6400 byłby OK.
 
Ostatnia edycja:
Do góry