Jaki tv 75" ?

Emeka

Member
Najprawdopodobniej będę wymieniał tv ze względu na awarię dotychczasowego sprzętu. Był to Sony 65W855c i z racji tego, że zepsuł się już po 5 latach, tym razem nie chcę tej firmy. Mam świadomość tego, że te 5 lat to dziś nie jest aż tak tragicznie a inne mogą zepsuć się szybciej ale to mój taki konsumencki bojkot ;)

Budżet ok 5500 wiec nie ma rewelacji a niestety wielkość ma dla mnie znaczenie, więc szukam 75". Po 5 latach 65" już nie robi wrażenia, więc chcę się przesiąść na coś większego. Priorytetem jest dla mnie jakość obrazu, w drugiej kolejności bezproblemowy Android, ewentualnie Tizen. Nie oglądam sportu, nie gram, tylko oglądam filmy z aplikacji Netflix, HBO, Amazon i Canal+.

Będąc bardzo ograniczonym budżetem mam takie wstępne typy:

TCL 75C725
PHILIPS 75PUS7906

w dalszej kolejności:
Samsung QE75Q60TA

Gdyby było warto to mogę przemyśleć LG i dokupić przystawkę Smart na Androidzie.


Czy wszystkie te propozycje dadzą mi większą frajdę niż z dotychczasowego tv ? 4K się nie liczy bo mam słaby internet i zwykłe HD jest dla mnie wszystkim o czym mogę pomarzyć.
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
W neonecie masz Sony 75X85J (120Hz), więc śpiesz się póki jeszcze są. Jak dobrze zagadasz z doradcą to można z tej ceny jeszcze zejść ;)
 

Emeka

Member
W neonecie masz Sony 75X85J (120Hz), więc śpiesz się póki jeszcze są. Jak dobrze zagadasz z doradcą to można z tej ceny jeszcze zejść ;)


Jestem trochę zrażony do Sony. Miałem go 5 lat a od 2 lat co chwilę trzeba było robić resety wtyczką z gniazdka bo się zawieszał. Raz nawet wpadł w pętlę resetów, na szczęscie sam to naprawiłem więc obyło się bez kosztów ale trzeba było przywrócić wszystko do ustawień fabrycznych. Już nie mówię o częstym samoczynnym resetowaniu się podczas oglądania. Rodzice mają wyższy model kupiony 2 lata po mnie i też po ok 2 latach zaczęły się podobne problemy.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Z Sony nie ma problemu z zawieszaniem tv jeżeli tego się boisz...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy 75" w tej klasie to Qled 75C728.
Najlepszy LCD w Europie w klasie cena do jakości.
Ma największe ,możliwości, wszystkie HDRy, Andorid.
 

Emeka

Member
A pomiędzy tym Samsungiem, który polecasz a wersją niższą QE75Q67A jest przepaść czy nie ? Bo kosztuje on ok 4500 przy 6000 za ten wyższy model. Czy rzeczywiście jest wart dopłaty ?
 

Emeka

Member
Może nie samą naklejką ale mogą się róznić rokiem modelowym, kilkoma bajerami i może poważniejszymi zmianami, które niekoniecznie wpłyną na to, że gołym okiem stwierdzimy zmianę w jakości obrazu.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Q67A ma 60Hz matrycę i zapewne słabszy procesor. Jakość obrazu to kwestia gustu, są tacy, którzy są zadowoleni z najtańszych tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wersja 75C725 masz na matrycy 60Hz.
Masz jeszcze tańszy 75P615 za 4699 zł
Najlepszy w klasie będzie 728 - Eisa Best Buy , czyli najlepszy w Europie Qled.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak napisałem - najlepszy w klasie cena do jakości.
Czyli tego co każdy chciałby aby mieć - najlepszy w klasie cenowej na jaki go tylko stać !
 

Emeka

Member
Ostatecznie nie zdecydowałem się na zakup. Mojego Soniaka, który po 5 latach się zepsuł, postanowiłem naprawić za ok 500 zł. Niestety decyzja była błędna bo teraz znów padł i z kolejnej naprawy rezygnuję. Zatem mój dylemat powraca.

Moje wymagania: 75", matryca VA, oglądam głównie filmy z Netflixa, Amazonu czy Canal+ i raczej tylko wieczorami z odległości 3m. Budżet 6500.

Choć jestem zrażony do Sony to rozważam model 75X85J za ok. 6200 , 75x81 za 5900 lub TCL 75C735 za ok 6000 albo Samsung QE75Q80AA/Q77B za ok 6000.

Jaka jest Wasza opinia lub czy polecacie coś innego ? Który model zapewni najlepszą jakość obrazu ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś najwyżej oceniany i zdobył najwięcej nagród i wyróżnień - jest TCL 75C735 za 5899 zł
Na odświeżanie 144Hz, matrycę VA, Onkyo system, niski Input Lag, wysoką wydajność .
 
Do góry