Jaki TV 75" do 7000

chelek

New member
Witam, szukam TV 75" o przyzwoitych parametrach w kwocie do 7000 zł. Kupiłem Xiaomi Q1 ale nie do końca jestem zadowolony. O ile obraz jest żyleta i super o tyle oprogramowanie niedopracowane, więc prawdopodobnie go oddam. Co zamiast tego? Zależy mi, żeby oprócz dobrego obrazu miał dekodery dźwięku przynajmniej Dolby Atmos z możliwością puszczenia przez eARC.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Ok 30m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Ok 2,5 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Zazwyczaj 1

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne?
Na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Zasłonięte roletą

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Xiaomi 75 Q1

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?***
Kablówka

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
Bluray, NAS - wszystko przez amplituner Marantz

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor?
2/3h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Matową

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
seriale i filmy (netflix), sport

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?
netflix

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
wieczorami

17. Preferencje co do wielkości?
75"

19. Preferencje co do marki?
-

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?
chyba już nieaktualne - wydaje mi się, że nie ma już 3d

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Kwota maksymalna 7000

Myślę o PHILIPS 75PUS8536/12 (jest za 6500 w jednym ze znanych sklepów). Czy coś jeszcze polecicie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież dla niebieskich masz dużo taniej i to z pakietem gratisów dodatkowo - cena 5999 zł
W klasie cenowej to jeden z lepszych modeli .
Do Twoich potrzeb To świetny wybór, masz już z nowym procesorem, pełne wyposażenie HDR, świetne skalowanie.

DO porównania masz :
- Philips 75PUS8505
- TCL 75C815
- Sony 75XH90

Ale Twój wybór jest optymalny.
 

chelek

New member
Przecież dla niebieskich masz dużo taniej i to z pakietem gratisów dodatkowo - cena 5999 zł
W klasie cenowej to jeden z lepszych modeli .
Do Twoich potrzeb To świetny wybór, masz już z nowym procesorem, pełne wyposażenie HDR, świetne skalowanie.

DO porównania masz :
- Philips 75PUS8505
- TCL 75C815
- Sony 75XH90

Ale Twój wybór jest optymalny.

Ok, dzięki. Obczaję i zgłoszę się na priv jak się zdecyduję :)
 

chelek

New member
Trochę czasu minęło i dopiero teraz udało mi się skutecznie odzyskać pieniądze za zwrócony wcześniej TV. Dlatego temat powraca. Czy coś się zmieniło (oprócz cen?:) Czy nadal ten Philips jest najlepszym wyborem czy pojawiło się coś lepszego? I ile on teraz kosztuje dla niebieskich?
 
Ostatnia edycja:

chelek

New member
A na czym to opierasz? W czym będą lepsze? Samsung raczej odpada ze względu. na brak Atmos. Zacząłem myśleć o Sony XR-75X94J (trochę droższy ale może warto). Czy obraz będzie lepszy w Sony czy Philips? Ambilight mnie średnio grzeje, bo nad TV mam szafkę.
 

jaceksz82

Member
Zdecydowanie warto Sony XR-75X94. Według mnie to najlepszy telewizor tej wielkości w klasie cenowej. Ja swój egzemplarz kupiłem w ratach za 6712 zł. Zastanawiałem się od dwóch miesięcy. Pomimo, że nie jest to OLED to czerń i kontrast jest jak dla mnie na wysokim poziomie, podobnie jest z jasnością. Ponadto jest bardzo szybki, ma google home co bardzo fajnie się prezentuje. Warto wspomnieć, że w grach na ps5 jest idealny co potwierdzone jest w wielu testach dostępnych w sieci.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Samsung ma 2x więcej stref wygaszania niż Sony, co przekłada się na kontrast, a atmosa przesyła przez eArc... chyba, że chcesz mieć atmosa z głośników TV? X94J to jest praktycznie to samo co X90J bodajże z wbudowanym mikrofonem. Już wolałbym chyba zeszłoroczny XH90.

Już pomijam zamulającego androida w TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy w klasie cena do jakości w Europie jest TCL 75 c728. Został wybrany i otrzymał taki tytuł EISA BESt But.
Świetny model.

Ktoś próbuje dezawuować Androida w każdym wpisie.
Widać nie ma bo bladego pojęcia jak obecnie działa Android.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na przełomie roku wchodzi sporo nowych model, warto poszukać, popytać i rozważyć taką opcję:

ponieważ mój Philips nagle “padł", a raczej płyta główna i w najbliższym czasie nie ma kompletnie żadnych szans na reanimację byłem zmuszony poszukać czegoś nowego. Mieszkam w dużym mieście więc miałem komfort organoleptycznej konfrontacji w sporej ilości sklepów. Po licznych lekturach, testach i ustaleniu pułapu cenowego ograniczyłem listę kandydatów do: Philipsa 9206, Sony X90J (94) i TCL C928 tak jakieś 65, a może nawet i 75 cali. LG robi świetne TV jednak nie brałem ich pod uwagę ze względu na… LOGO firmowe (wiem dla większości zupełnie nielogiczne - względy estetyczne, zawodowe, nie tłumaczę więcej) Samsung - brak Dolby Vision odpada na starcie ponieważ większość wytwórni filmowych przechodzi właśnie na ten standard w nośnikach BD (m.in. Warner). W sumie żaden TV nie dawał mi 100% zadowolenia z obrazu jednak w pewnym momencie trzeba wypracować kompromis. Co do dźwięku nie miałem żadnych oczekiwań, w sumie sprawa drugorzędna, ważne aby dialogi były słyszalne. (korzystam z kina domowego). Oleda nie brałem pod uwagę mimo świetnej jakości obrazu ze względu na wypalenia, nie chcąc zaprzątać głowy ewentualnymi dodatkowymi kłopotami. Problemy ze strefami, niedopracowany soft sprawiły że zrezygnowałem z TCLa, aczkolwiek w sklepie pierwsze wrażenie najlepsze, w Philipsie gorsza czerń niż u Sony’ego, wybór padł więc na X90J ew. X94J, snując się tak po sklepach zaszedłem do jednej z dużych sieci RTV, aby po raz kolejny odpalić pliki testowe z dysku. Poprosiłem sprzedawcę o udostępnienie innego pilota ponieważ ten który znajdował się przy TV nie działał, po minucie zjawił się inny Pan z pilotem w ręku pytając dlaczego akurat tym modelem TV jestem zainteresowany więc wyjaśniłem mu wszystkie aspekty itd. Po wymianie kilku zdań - rzadki przypadek, WRESZCIE mam do czynienia z osobą kompetentną z kim mogę rozmawiać na temat niuansów technicznych! Wiedział praktycznie wszystko o każdym TV np. ile stref wygaszania ma konkretny model, ile nitów, rodzaju matrycy, odświeżania, jakie procesory są wykorzystywane, a jakie były w minionych latach, różnice w powłokach ekranów danych producentów, etc, etc. Próbowałem zagiąć kolokwialnie na czymkolwiek okazało się jednak płonne, w ciągu godziny obeszliśmy może z 6 modeli, sprzedawca wciąż usilnie namawiał na Oleda, odmawiałem asertywnie z powodów wiadomych. W końcu stanęliśmy ponownie przy 65X90J i Pan handlowiec mówi tak:
"wie Pan, skoro nie chce Pan oleda, a ten Soniak ma tylko kilkanaście stref wygaszania (24) i zależy Panu na jakości obrazu to w sumie jest tylko jeden LED godny uwagi, jednak troszkę droższy” i zaprowadził pod stojący na wyspie TV i… o kurna..., szok, obraz taki że nawet Oledy nie miały podejścia - jasność je zwyczajnie zdeklasowała; kontrast, jakość obrazu, naturalna kolorystyka, kąty, no nIc, a nic do zarzucenia, po wyłączeniu trybu sklepowego również ten sam poziom jakości. Z całym szacunkiem, subiektywnie wszystkie dotychczasowe LEDy które widziałem i testowałem leżały na deskach w 5 sekundzie, to dwa różne światy. Cena? Na tabliczce widnieje promocja z 16900zł na 13.900zl..., kurna mówię gościowi, ze są pewne granice w mojej sympatii do sprzętu AV i że to nie ta półka cenowa i nie trochę a raczej 2x więcej i w ogóle zapomnij. Słyszę "Wiem czego Pan oczekuje, inaczej nie pokazałbym Panu tego TV. Chodzi o ten konkretny model (najwyższy model Sony ZH8 8K) stoi u nas niecały rok, z czego kilka miesięcy pandemii do tego 1,5 miesiąca stał wyłączony ponieważ był nam potrzebny podest pod inny model, grany pól roku czyli mniej więcej rok oglądania w domu, wszedł następca Z9 zmieniamy pilnie wystawę i jutro przeceniamy go o ponad 50%."
Wróciłem po 4 godzinach z innym dyskiem, wymęczyłem na wszystkie strony, obejrzałem dokładnie, zarezerwowałem i kupiłem na drugi dzień. (TV nie ma najmniejszej ryski, pilot i kable fabrycznie zafoliowane.) Czekając na dostawę oczywiście doszły wątpliwości, że używany, a może jest jakieś drugie dno..., a co jeśli w domu będę rozczarowany przy dokładnym sprawdzeniu? - typowe zakupowe rozterki. Nic z tych rzeczy, właśnie w domu zrobił jeszcze większe wrażenie, odwzorowanie detali w ciemnych scenach, jasność która jest tak potężna że szokuje (wg Alliance 2500 nit, w SDR ponad 800), efektem tego wieczorne podświetlenie matrycy mam ustawioną na wartość minimalną, 320 stref w czerni robi robotę jednak OLEDem to nie jest nie oszukujmy się, skalowanie obrazu TV z kablówki (UPC) do 8K bez najmniejszych zastrzeżeń, dźwięk jak na TV bardzo dobry, pilot najlepszy jaki miałem dotychczas. Wady - w sumie 8K jest tylko i wyłącznie wartością dodaną tego TV, nie ma wsparcia kodeka AV1 dla Youtuba, urządzeń zewnętrznych obsługujących 8K również nie uświadczysz, praktycznie żaden Mac/PC nie posiada wyjścia hdmi 2.1, spore zużycie energii w porównaniu do innych TV, brak VRR ALM (dla mnie zupełnie nieistotne bowiem nie gram w gry), jest dosyć gruby waga 50 kg i przy wieszaniu na ścianie nawet w trzy osoby mieliśmy pewne problemy. Gwarancja pełna 2 lata (+3) i nie był wcześniej rejestrowany.

I tak oto, w sumie przez przypadek stałem się posiadaczem topowego leda za ułamek ceny premierowej w 2020r. (24tyś), gdyby ktoś powiedział, że kupię używany TV za ponad 6 tyś z niedowierzaniem pukał bym się w miejsce powyżej nosa, mało tego zapewne odradzałbym taki krok i to na tym forum. Użytkuję od kilku tygodni, testuję planszami, filmami próbując znaleźć wadę w obrazie i naprawdę nie mogę, a czepiam się każdego pixela.
 
Ostatnia edycja:
Do góry