Jaki TV - 75 cali

gawian

New member
Szukam tv według poniższych parametrów:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3,3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 90% czasu na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna od południa, na wprost TV, możliwość zasłonięcia plisami
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 47 cali
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? 4k, Dolby Atmos, Smart TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? sat, naziemna, internet
10. Jakie urządzenia? dekoder, kino domowe, Nintendo Switch
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? programy informacyjne, seriale, filmy, sport
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 20-30%
16. Preferencje co do marki? Nie mam - choć chyba najbardziej skłaniam się ku Samsungowi
17. Preferencje co do wielkości? 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak płynności
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniu/wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? planuje do 8000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? najlepiej minimum 8 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? sporadycznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy w klasie cenowej będzie mini LED
- 75c835 za 7999 zł z pakietem.
Z LCD masz :
  • 75c735
  • 75x 85k
  • 75c 745
  • 75pus8807
 

luck76

Well-known member
Najlepszy w klasie cenowej będzie mini LED
- 75c835 za 7999 zł z pakietem.
Z LCD masz :
  • 75c735
  • 75x 85k
  • 75c 745
  • 75pus8807
kolega skłania się ku samsungowi, może coś zaproponujesz?
@gawian 75qn91b w MediaMarkt - super miniledowy samsung za 7999 a w MatrixMedia (oficjalny partner Samsung i Sony) za 6839 PLN (cena na stronie 7839 i cashback od Samsunga 1000 PLN (do 20 sierpnia))
Wszystkie wskazane przez kolegę @kiki nie mają podejścia do tego TV
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak Samsung też jest ok, ale brak DV w tak dużym telewizorze to nieporozumienie.
TCL ma, Philips też ma.
A mini LED daje extra jakość.
Kto widział te wie.
 

luck76

Well-known member
Tak Samsung też jest ok, ale brak DV w tak dużym telewizorze to nieporozumienie.
TCL ma, Philips też ma.
Wyjaśnisz co traci w odbiorze użytkownik tego konkretnie telewizora Samsunga nie posiadającego Dolby Vision w zestawieniu np z c835? Rozumiem, co mogą tracić użytkownicy pozostałych, wskazanych przez Ciebie telewizorów, ale interesuje mnie tylko kwestia tego Samsunga.
 

luck76

Well-known member
Każdy wybiera co uważa.
Kłania się wujek Google co dają dynamiczne meta dane.
Pytam Ciebie jako praktyka, co w przypadku takiego odbiornika dają dynamiczne metadane. W przypadku słabszego sprzętu sprawa bez googlowania jest dla mnie oczywista, natomiast interesuje mnie konkretnie przypadek tego Samsunga i info co innego zobaczyłbym moim ułomnym wzrokiem :)
 

gawian

New member
Przyznam, że w tej kategorii cali nie ma jakiegoś dużego wyboru jak np w 65". Jeżeli chodzi o wspomnianego Samsunga to fakt był na mojej liście jednak np w Media Expert jest chyba wyłącznie na ekspozycjach więc podejrzewam (nie wiem czy właściwie), że albo będzie jego następca albo dostawa się opóźnia. Na tę chwilę z uwagi, że chciałbym 120 Hz w ramach ceny pozostają takie:
SONY KD-75X85K
PHILIPS 75PUS8818
SAMSUNG QE75Q77C
SONY XR-75X90K
i jeśli tak jak powyżej jest napisane cenowo TCL 75c835 (normalna cena w sklepach jednak wyższa). Przyznam nic TCL nie mam i nie miałem dlatego jest doza niepewności, choć wiadomo, że wszystko składają w "dalekich krajach" czy to sony, philips itd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie modele teraz będą oparte na matrycach TCL -bo TCL kupiła fabryki LG i Samsunga.
Jeśli masz sentyment do Marki Sony - to są też bardzo dobre model. Ale dopłacasz za brendowanie również.
TCL teraz otrzymała najwięcej na rynku nagród EISA.
Więc mają już wiedzę.
Philips jako LCD też dostał EISA i faktycznie ten model gra świetnie, czerń, głębia, przejścia tonalne masz za 6999 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
Z montażem i dostawą.
Ale mini led sprawdź dobrze - warto !
 

gawian

New member
Ten mini led powinien mieć swoje zalety szczególnie, że mam okno na wprost telewizora.
Sentymentów żadnych nie mam, jednak jakieś doświadczenie z taką, czy inną firmą odnośnie gwarancji itp. Z TCL to jednak czysta karta ;)
Wiadomo dla niektórych 8000 to nie dużo dla innych wiele, jakby nie było ja szukam najlepszego rozwiązania ;) do tej kwoty.
 

luck76

Well-known member
Przyznam, że w tej kategorii cali nie ma jakiegoś dużego wyboru jak np w 65". Jeżeli chodzi o wspomnianego Samsunga to fakt był na mojej liście jednak np w Media Expert jest chyba wyłącznie na ekspozycjach więc podejrzewam (nie wiem czy właściwie), że albo będzie jego następca albo dostawa się opóźnia. Na tę chwilę z uwagi, że chciałbym 120 Hz w ramach ceny pozostają takie:
SONY KD-75X85K
PHILIPS 75PUS8818
SAMSUNG QE75Q77C
SONY XR-75X90K
ten samsung jeszcze jest w magazynach, tak wczoraj słyszałem. Jego następca jest ale 2x drożej niż obecna cena w promocji ubiegłorocznego modelu.
i jeśli tak jak powyżej jest napisane cenowo TCL 75c835 (normalna cena w sklepach jednak wyższa). Przyznam nic TCL nie mam i nie miałem dlatego jest doza niepewności, choć wiadomo, że wszystko składają w "dalekich krajach" czy to sony, philips itd.
Nie będę się wypowiadał nt c835 - śladem @kikiego odeślę Cię do wpisów na tutejszym forum. Poczytaj i sam podejmij decyzję, tak abyś miał poczucie odpowiedzialności za wybór. Wszystkie te dalekie kraje o których piszesz znajdują się w UE (Polska (TCL, TPV) Węgry, Słowacja (Samsung) i Belgia (Sony)).
 

gawian

New member
Dziś byłem w Media Expert, żeby sobie na żywo obejrzeć jak to ma się do opisów (wcześniej nie miałem okazji).
TCL ten model mieli, ale 65" jednak mini led robi wrażenie, ale przeskok cenowy między rozmiarem to trochę dramat 65"=4999, 75"=8999 (w ME).
I fakt nowy samsung wychodzi 9000 w porównaniu do niecałych 7000 z poprzedniego roku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL - wygra pod każdym względem, również trwałości, płynności , obsługi.
Dla członków forum masz specjalna ofertę i to z całym pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .
Ale wybór należy do CIebie
 

gawian

New member
No właśnie przeczesałem całe forum a szczególnie wątek o 825 i 835 co prawda mniejszych rozmiarów, ale jest sporo niejasności i można powiedzieć "jak się komu trafi" jednym brzęczy coś, drugim soft kaleczy. Jakoś nie pchnęło mnie to do decyzji o zakupie. Tak więc wygląda na to, że trochę obniżę pułap albo trochę przekroczę budżet wybierając między:
SAMSUNG QE75Q77C a
SAMSUNG QE75QN85B a
SAMSUNG QE75QN91B
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
No właśnie przeczesałem całe forum a szczególnie wątek o 825 i 835 co prawda mniejszych rozmiarów, ale jest sporo niejasności i można powiedzieć "jak się komu trafi" jednym brzęczy coś, drugim soft kaleczy. Jakoś nie pchnęło mnie to do decyzji o zakupie. Tak więc wygląda na to, że trochę obniżę pułap albo trochę przekroczę budżet wybierając między:
SAMSUNG QE75Q77C a
SAMSUNG QE75QN85B
na stronie Samsunga masz QE75qn91B za 7999 pln i 1000. cashback wiec wychodzi 6999 cashback tylko do niedzieli
 

Attachments

  • IMG_9620.jpeg
    IMG_9620.jpeg
    1,3 MB · Wyś: 40
Do góry