Jaki tv 75 - 85 cali do netflixa, XsX do 12 tyś

lukas999

New member
Witam wszystkich ,
Poszukuje telewizora 75 -85 cali choć jestem bardziej za 85 cali .
Odległość od tv ok 4 metry.
Telewizor używany głównie do oglądania wieczorem (gdyż w ciągu dnia praktycznie nie używam tv).
Przeznaczenie to NETFLIX oraz Xbox series X stad wymagane Hdmi 2.1 , telewizji praktycznie nie oglądam dekoder Orange nie włączony od kilku dobrych lat...
Budżet max 12 tyś
Moi faworyci na ten moment Sony xh9096 i Samsung q80t ale może przeoczyłem jakiś tv warty uwagi.
Obecnie używam Panasonic as640 bodajże z 2014 roku, obstawiam ze przeskok jakościowy będzie dość spory przez te 6 lat...
Pozdrawiam
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Oba modele, które podałeś są spoko w tym budżecie. Przy tej odległości zdecydowanie 85.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Oglądam również z 4m - miałem 75, mam 85 i to jest minimum! Przy tej odległości nawet nie rozważaj 75 cali. Tak jak pisał Pakolo obydwa modele bardzo przyzwoite.
 

lukas999

New member
Dzięki za odpowiedzi myślałem ze jakaś alternatywa się jeszcze znajdzie ale chyba pozostaje tylko xh90 i q80t , ze wskazaniem na Sony gdyż tańszy. Jakie macie doświadczenia z Dolby Vision? Zauważalne czy nie warto zwracać na to uwagi, pytam bo Samsung nie ma DV? I Czy nie lepiej poczekać na nowe modele z 2021 bo pewnie za kilka miesięcy będą już wchodzić a nie mam aż tak wielkiego parcia ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung nie ma DV.
Do Twoich potrzeb Lepszym wyborem jest 85XH 90.
Jak będziesz niebieski masz go z pakietem dodatkowo.
 

lukas999

New member
Dzieki za utwierdzenie w wyborze dziś zakupiłem Sony xh 9096 85 cali w poniedziałek ma być u mnie. Mam nadzieje ze będę zadowolony wyboru
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Super , to naprawdę duży ekran.
Trzeba dobrze sprawdzić podświetlenie.
I kłania się bardzo mocno kalibracja !
 

lukas999

New member
Myśle nad kalibracja ale póki co jest efekt wow. Zastanawia mnie czemu Xbox series X nie wykrywa mi 4K w 120hz tylko 1080p 120 Hz a 4K 60Hz?
 
Ostatnia edycja:
Do góry