Jaki TV 75-80"

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma miała bardziej obraz kinowy i wreszcie kwestia przyzwyczajenia.
Pomocą tu jest kalibracja obrazu w SOny.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie, czym dla kogo jest obraz kinowy.
Ten rodem z kin stacjonarnych, czy referencją?
Jeżeli to pierwsze, to ja dziękuję i może pozostańmy przy przyzwyczajeniach.
Zatem czym jest referencja, jeżeli założymy, że materiałem żródłowym do porównwań będzie film 4k/HDR?
Przyzwyczajenia nie mają nic do rzeczy, to nic innego jak preferencje.

Nie umniejszając PDP, bo niewątpliwie miał też kilka zalet, to obecnie zestawianie jej z oledem nie ma kompletnie sensu.
Natomiast wady plazm, w zestawieniu z oledem dla mnie osobiście są nie do zaakceptowania, a wręcz archaiczne.

Żeby cokolwiek zestawiać, trzeba by zdegradować ustawienia oleda do FHD i ograniczyć jasność do poziomu PDP i wówczas porównywanie miałoby jakiś sens, tylko po co?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chyba jest jednak zadowolony, bo tak pisałby o problemach.
Ale wiadomo Oled - to najlepsza jakość. A oled 77" to jeszcze więcej radości.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za pomoc raz jeszcze.
Finalnie zakupiłem Sony XR83A90J
Swiadom doplacenia za marke. Mam zwyczajnie alergie na LG i Philips oraz innych producentów wszystkiego. Ale to moje zboczenie tylko:)

Co do jakosci wykonania, piekny TV.
Co do obrazu, bardzo dobrze.
Miałem obawy po przejsciu z Panasonic VT60 50" ale jest dobrze.
Nie jest to plazma ale jesteśmy bardzo zadowoleni.

Pozdrawiam
Udało Ci się jeszcze załapać na promocje cashbacku od Sony? W pierwszej edycji chyba do któregoś sierpnia jeszcze wchodził ten model (-2000pln). W następnej edycji już tylko tegoroczne oledy zdaje się.
 

Old_Man

New member
Odpowiadam po krotce.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, po kilku dobrych tygodniach.
Czy ma wady? Z zauwazalnych lekkie problemy z systemem. Czasami trzeba wymusic w ustawieniach zatrzymanie apki typu player, netflix itp bo sie nie uruchamiaja. To jednak wina androida w mojej ocenie a raczej jego implementacji. Poza tym super.

Co do ceny, nie bylo juz promocji. Byly raty 0%. Pelna cena ok 23k.jako,ze mize to byc już moj ostatni TV 😏 wart kazdej złotówki.

Co do porownan z PDP, nie ma o co kruszyc kopi.

Kiki 83" finalnie, nie 77"😁

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Old_Man

New member
Kiki, jeszcze jedna wielka prosba.
Polec cos dla syna. Ok 50", hdmi 2.1, przeznaczenie Netflix itp, konsola.
Jakosc obrazu. Budżet chcial 3,5k ,ale cos mu dorzucę, moze wiec ok 6k. Uparl sie na 120Hz,czy to ma sens majac 100 Hz?

Patrzylem na 55" w moim modelu ale to ok 8k. Troche drogo. Majac 22lata mialem 14" Hitachi i to z 10lat😏

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Finalnie to ostro poszedłeś po 83".
Super.
Jeśli chcesz też najlepszą jakość dla młodego to masz 48Oled 806 za 4499 zł

Co to jest Płyta Oppo ?
 

Old_Man

New member
Finalnie to ostro poszedłeś po 83".
Super.
Jeśli chcesz też najlepszą jakość dla młodego to masz 48Oled 806 za 4499 zł

Co to jest Płyta Oppo ?
Zona wiedziała, ze zamówiłem nowy i tyle. Spodziewala się ok 60" max
Wjechała paczka i uslyszalem kilka ciepłych słów 😂
Panowie wieszajacy stwierdzili, ze tu by idealnie wszedl 90", no i mieli w sumie rację...

Po kilku dniach zona powiedziała, ze to byl swietny zakup. Tak więc raz jeszcze dziękuję za pomoc.

Srednio rozszyfrowuje ten 48", co to za model i marka?

Playery BD Oppo miały w zestawie plyty kalibracyjne ale to w sumie bez sensu bo player wypuszcza sygnal po własnej kalibracji.
W sony chyba nie ma kalibracji ISF wiec o jakuej kalibracji wspominales? Ustawienia własne to chyba nie jest muarodajna kalibracja.

Ciekawistka i uklon w strone PDP. Właśnie sprawdziłem, tryb obrazu jaki mamy. KINOWY 😂

Pozdrawiam
 
Do góry