jaki tv 70-80 cali

Carloss28

New member
witam serdecznie,
mam pytanie

jaki tv polecilibyście (samsung czy sharp) - odległość od ściany do kanapy 7 m

pokój słoneczny

licze na cenne uwagi:)
 

Carloss28

New member
przeznaczenie to głównie do oglądania, nie gram w gry itd... chodzi mi o dobra jakość obrazu bo jak juz wspomniałam pokoj jest słoneczny i czy w takiej odleglosci czyli 7 m tyle cali ile wskazalam wystarczy. jestem laikiem w tym temacie i prosze o jakies cenne wskazówki

pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz sporo podobnych wątków, poszukaj bo ostatnio padały podobne pytania.
Podaj też budżet, ale przy 7m to ja brałbym 90".
Ja mam 4m przy 80" i chętnie zamieniłbym na coś większego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście masz dużą odległość.
Myślę że i 80" może być mały.
I pytanie czy masz kasę na 90"
Jeśli będziesz niebieski dostaniesz specjalną ofertę cenową.
Obie 80" są w extra cenie.
A co będzie podłączone do telewizora ?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Do oglądania dobrych jakościowo programów HD 90 cali to nadal zdecydowanie za mało - z odległości 7 m może to być nawet ekran szerokości... 4 m, tj. o przekątnej 180". Do takich ekstremalnych warunków proponuję od razu projektor SIM2 SuperLumis - niestety kosztuje ponad 200 tys.zł ;).

Schodząc na ziemię, całkiem udany, duży telewizor to Samsung 75H6400 za przyzwoite 12000-12300 zł. Z całą pewnością jest lepszy od przeciętnych Sharpów.
Ale co pozostanie z pięknej jakości i szczegółowości współczesnych produkcji HD 1080p z dystansu 7 m - będziemy mieli całkiem dobrej jakości obraz... SD niewiele różniący się skalą, kątem oglądania od telewizji z lat 90-tych XX wieku.
Właściwsza odległość dla tego 75H6400 zawiera się w granicach 3.5-4 m - nawet z naszą poczciwą nc+ nie powinno być problemów, nie mówiąc już o Blu-ray.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pamiętaj że owe Sharpy jako jedyne w tej klasie mają natywną matrycę 200Hz
Więc płynność jest nie porównywalna.
Skalowanie i ostrość w Sharpach jest znakomita. Modele jako jedyne made in Japan i mają możliwość już w tej klasie odtwarzać materiały w jakości 4K.
Dla mnie ogromną ich zaletą jet matryca półmat aktywna co w nasłonecznionych pomieszczeniach przy takiej przekątne nie powoduje refleksów świetlnych i odbić , podłogi, mebli czy nas samych na ekranie.

Mam sam duże nasłonecznienie w pokoju, mam telewizor i nie muszą nawet zasłaniać okien. Sharp ma też lepszy dźwięk.
A dokupując dongla z Androidem będziesz miał 900.000 aplikacji w telewizorze.
 
Do góry