Jaki Tv 65" pod Showmax

adamWiel

New member
Witam. Jaki Tv 65" wybrac pod katem wspolpracy z Showmaxem? Budzet do 7500 (ewentualnie moze byc ciut wiecej jesli przeklafa sie to na duza roznice w jakosci obrazu). Tv bedzie wisial na scianie, oglafany bedzie zarowno na wprost jak i z boku. Ogladane glownie filmy/bajki od czasu do czasu sport. Dodam ze planuje zeby Showmax dzialal mi na play online, jaki transfer jest wymagany zeby wszystko hulalo w dobrej rozdzielczosci?

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Nie ma takiego tv by był (jak to piszesz) pd showmax ;-) Każdy będzie dobry byle tylko miał lub można było zainstalować na nim taka aplikacje i tyle. Budżet choć spory to wcale nie aż tak duży pod tak duży tv.
Zobacz ile kosztuje Panasonic ex780 w tym rozmiarze. Ten model będzie świetny pod filmy ale nie wiem czy ma na pokładzie apke showmax. Pewnie każdy Sony, Samsung czy LG będzie miał showmax ale LG to raczej nie ma zainteresowania tu na forum więc popatrz właśnie na Sony lub Samsungi.
Godnym zainteresowania się może być ten któryś z modeli TCL i tutaj już na pewno dostaniesz 65" w takiej kwocie a może nawet jeszcze sporo zostanie. W kwestii tcl to kolega kiki pewnie zaraz coś doradzi.
 

adamWiel

New member
Z tego co sie zorientowalem to raczej nie ma nigdzie zainstalowanej apki showmax ale jak mysle wszedzie mozna to zainstalowac (zakladam ze wbudowana pamiec w tych tv to standard?).

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

adamWiel

New member
Kwota moze i nie jest za duza (qled samsunga w tym rozmiarze kosztuje okolo 9500) ale jak pisalem jestem sklonny doplacic jesli bedzie przekladalo sie to na jakosc.

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz z dobrych :
- Sony 65EX9005
- Philips 65PUS7601
- Panasonic 65EX780
- Philips 65PUS7502
 

strazakp

Banned
Jeżeli masz kasę na Panasonic 65ex780 to pod twoje preferencje będzie wg mnie najlepszy. Sprawdź tylko czy da się na nim zainstalować showmax. Jeżeli się da to bierz.
 

adamWiel

New member
Dziekuje za porade. A orientuje sie ktos jaki transfer jest potrzebny do ogladania Showmaxa/Netflixa? Zastanawiam sie czy pod play online mi bedzie chodzic bez problemu.

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Dubek

Member
Bez reklam
Showmax:

Powinieneś mieć dostęp do Internetu o minimalnej prędkości 2 megabitów na sekundę (Mb/s). Dla uzyskania najlepszej jakości zaleca się nieograniczone połączenie 4 Mb/s lub szybsze.

Netflix:
0,5 Mb/s — minimalna wymagana szybkość połączenia
1,5 Mb/s — zalecana szybkość połączenia
3,0 Mb/s — zalecana szybkość połączenia dla jakości SD
5,0 Mb/s — zalecana szybkość połączenia dla jakości HD
25 Mb/s — zalecana szybkość połączenia dla jakości Ultra HD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym :
- Philips 65PUS7601 - za 7999 zł
- Panasonic 65EX780 - za 8499 zł
- Philips 65PUS7502 za 7299 zł
- TCL 65X2 za 6999 zł
 

krazy777

Member
Bez reklam
Showmax:

Powinieneś mieć dostęp do Internetu o minimalnej prędkości 2 megabitów na sekundę (Mb/s). Dla uzyskania najlepszej jakości zaleca się nieograniczone połączenie 4 Mb/s lub szybsze.

Netflix:
0,5 Mb/s — minimalna wymagana szybkość połączenia
1,5 Mb/s — zalecana szybkość połączenia
3,0 Mb/s — zalecana szybkość połączenia dla jakości SD
5,0 Mb/s — zalecana szybkość połączenia dla jakości HD
25 Mb/s — zalecana szybkość połączenia dla jakości Ultra HD

Ja mam śmieszne 13 Mb/s i na Netflixie Narcosa w 4K bez żadnych ścinek oglądałem.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam. Jaki Tv 65" wybrac pod katem wspolpracy z Showmaxem? Budzet do 7500 (ewentualnie moze byc ciut wiecej jesli przeklafa sie to na duza roznice w jakosci obrazu). Tv bedzie wisial na scianie, oglafany bedzie zarowno na wprost jak i z boku. Ogladane glownie filmy/bajki od czasu do czasu sport. Dodam ze planuje zeby Showmax dzialal mi na play online, jaki transfer jest wymagany zeby wszystko hulalo w dobrej rozdzielczosci?

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka


Jeśli oglądasz dużo filmów wieczorem przy zgaszonym świetle to odpuść sobie telewizory
Edge LED i bez wygasania strefowego. No chyba że lubisz mieć świecące pasy na górze i dole ekranu
w czasie seansu.
 

pijanek

New member
Jeśli TV kupowany jest typowo pod platformy streamingowe warto byłoby sprawdzić wydajność kart sieciowych przed zakupem danego modelu. Z czystej ciekawości sprawdziłem mojego Samsunga KU6072:
Dostępne łącze 100 Mbs, router CISCO:
TV podłączony po kablu - test downlink w aplikacji Netflix - 38 Mbs
TV podłączony po Wifi 5GHz - test downlink - 32 Mbs

Dla porównania na Galaxy S7 z aplikacją speedtest.net spokojnie uzyskuje downlink na poziomie 87Mbs.

Niestety nie dochodziłem co jest przyczyną takiej różnicy przepływności: TV czy też serwery netflixa nie potrafią wysyłać danych z większą przepływnością niż uzyskana.
 
Do góry