Jaki TV 65 calowy do około 6000zł

Boylers

Member
Witam. Prosił bym o pomoc w wyborze TV. Nie jestem za bardzo na czasie z obecnymi modelami, stąd ciężko na coś się zdecydować.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2 (łącznie z aneksem i przedpokojem)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? raczej średnio/słabo oświetlony salon bez bezpośredniego słońca padającego na TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 55PFL8008S
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? jak najlepszą jakość obrazu, dobrą czerń, dźwięk nie ma znaczenia (zewnętrzny wzmacniacz)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka HD, netflix 4k, HBO Go, Canal+, youtube, konsola
10. Jakie urządzenia? dekoder, chromecast (chyba że smart w TV załatwi sprawę), Nintendo switch, być może za jakiś czas PS5/Xbox X
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-12h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak, w tym programy informacyjne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, filmy i co popadnie w tv ;)
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? obecnie około godziny dziennie, jak będzie nowa konsola to może dłużej
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba czerń, nierównomierne podświetlenie, smużenie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? oglądam i w dzień i wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +/- 6000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Ostatni kupiony 8 lat temu
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? głównie streamingowych

Na początku myślałem mocno o OLEDzie, ale jednak obawiam się wypaleń loga stacji i pasków z programów informacyjnych (tak miałem kiedyś na plazmie Panasonica). Spotkałem się też z opiniami, że OLEDy lubią bardzo dobrej jakości źródło sygnału i przy przeciętnym SD/HD nie będzie to tak dobrze wyglądało. Chyba że się mylę?
Zainteresowała mnie też technologia mini LED, stąd biorę pod uwagę modele TCL c825 i Samsung QN85A. Ale ten drugi jest chyba na IPSie, więc pewnie czerń będzie trochę gorsza. A może Sony? Np XR-65X90J. Lub jeszcze coś innego? Z góry dzięki za wszelką pomoc
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz już oledy.
Philips 65pus 705
Lg65bx
To będaą zdecydowanie najlepsze.
Mini ledy
To najlepszy obecnie w Europie TCL 65c825.
Za 5999-15%=5099
Jeśli pasuje możemy działać.
Pozdrawiam Krzysztof
 
Do góry