Jaki TV 60"-65" 4k do 6500zł?

ghort

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.3metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, czasem bokiem na leżąco :)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? od boku na tv
7. Jaki masz obecnie telewizor? samsung UE55H6400
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4k, Plex
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Zwykła antena
10 .Jakie urządzenia? PC, PS4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? -
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie filmy mkv 4-12gb, pc i konsola
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie, tylko youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry - tak PC, PS4
16. Preferencje co do marki? obojętne
17. Preferencje co do wielkości? 60-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolno działające menu, problem z odtwarzaniem filmów z dysku
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? od 18:00 do 1:00
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6500zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może być bez 3D

Tv tylko do do filmów HD i gier. Zależy mi aby nie był wolniejszy od mojego obecnego Samsunga i musi posiadać Smart TV na którym dobrze działa aplikacja Plex i Youtube. Najważniejszą jego rolą będzie wyświetlanie obrazu 4k w grach, które będą odpalane na PC. Mało gram w FPS-y przez sieć, więc input-lag nie musi być jakiś super niski.
Jeżeli w tej cenie nie kupie niczego sensownego, to mogę dołożyć 1000zł-2000zł
 
Ostatnia edycja:

ghort

New member
Super, dziękuje. W porównaniu z 65UF850V(dostałem ofertę na używany) jak wypada ten Samsung 60KS7000? Sorry literówka, chodzi o model 65UF860V.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie w tej klasie i to bez dodatkowych kodów dostaniesz extra Panasonica 58DX750. Dobrze się zastanów.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Super, dziękuje. W porównaniu z 65UF850V(dostałem ofertę na używany) jak wypada ten Samsung 60KS7000?

Tego LG 65UF850 sobie odpuść bo jest zwyczajnie słaby (wąska paleta kolorów, słaba czerń, brak wsparcia dla HDR) i do tego jeszcze to towar używany.

Napisałeś, że nowy TV ma bezproblemowo, komfortowo obsługiwać filmy z dysku zewn. Niestety tego akurat warunku nie spełnia tak chwalony na forum 58DX750 (player do filmów zwyczajnie słabiutki, do tego TV nie obsługuje DTS-u). Jeśli te wady dot. multimediów nie przeszkadzają Ci w Panasie i jeśli zainwestujesz w dobry zewnętrzny player, to zapewne warto brać pod uwagę Panasa. DX750 z czystym sumieniem nie moge Ci polecic, poniewaz w mojej okolicy jest on calkowicie niedostepny na pólkach sklepowowych. Sprawdzalem tylko model 58DX730 na matrycy 50Hz.
Jesli nie chcesz inwestowac w zakup zewn. playera, a bedziesz intensywnie korzystal z multimediow z dyskow zewn., to Panas bedzie kiepskim wyborem. Pod wzgledem multimediow zdecydowanie wygrywa Samsung KS7000.
 

ghort

New member
Tego LG 65UF850 sobie odpuść bo jest zwyczajnie słaby (wąska paleta kolorów, słaba czerń, brak wsparcia dla HDR) i do tego jeszcze to towar używany.

Napisałeś, że nowy TV ma bezproblemowo, komfortowo obsługiwać filmy z dysku zewn. Niestety tego akurat warunku nie spełnia tak chwalony na forum 58DX750 (player do filmów zwyczajnie słabiutki, do tego TV nie obsługuje DTS-u). Jeśli te wady dot. multimediów nie przeszkadzają Ci w Panasie i jeśli zainwestujesz w dobry zewnętrzny player, to zapewne warto brać pod uwagę Panasa. DX750 z czystym sumieniem nie moge Ci polecic, poniewaz w mojej okolicy jest on calkowicie niedostepny na pólkach sklepowowych. Sprawdzalem tylko model 58DX730 na matrycy 50Hz.
Jesli nie chcesz inwestowac w zakup zewn. playera, a bedziesz intensywnie korzystal z multimediow z dyskow zewn., to Panas bedzie kiepskim wyborem. Pod wzgledem multimediow zdecydowanie wygrywa Samsung KS7000.

Sorry, chodzi o model 65UF860V, ten jest ok?. Jeżeli chodzi o multimedia to w 99% korzystam z Plexa, więc player w tv nie musi być jakiś wypasiony.
To że jest używany w niczym mi nie przeszkadza. Pytanie tylko czy jest lepszy czy gorszy od Samsunga 60KS7000?
Panasa nie chce ze względu na rozmiar. Celuje jednak w 65", ostatecznie 60".
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Sorry, chodzi o model 65UF860V, ten jest ok?. Jeżeli chodzi o multimedia to w 99% korzystam z Plexa, więc player w tv nie musi być jakiś wypasiony.


Nie ma różnicy między 850 i 860 ,jedynie taka że 860 obsługuje HDR przez neta.
IPS w LG ma lepsze kąty , ale duże problemy z czernią ( głównie wieczorami )
 

omnia

New member
Tego LG 65UF850 sobie odpuść bo jest zwyczajnie słaby (wąska paleta kolorów, słaba czerń, brak wsparcia dla HDR) i do tego jeszcze to towar używany.

Napisałeś, że nowy TV ma bezproblemowo, komfortowo obsługiwać filmy z dysku zewn. Niestety tego akurat warunku nie spełnia tak chwalony na forum 58DX750 (player do filmów zwyczajnie słabiutki, do tego TV nie obsługuje DTS-u). Jeśli te wady dot. multimediów nie przeszkadzają Ci w Panasie i jeśli zainwestujesz w dobry zewnętrzny player, to zapewne warto brać pod uwagę Panasa. DX750 z czystym sumieniem nie moge Ci polecic, poniewaz w mojej okolicy jest on calkowicie niedostepny na pólkach sklepowowych. Sprawdzalem tylko model 58DX730 na matrycy 50Hz.
Jesli nie chcesz inwestowac w zakup zewn. playera, a bedziesz intensywnie korzystal z multimediow z dyskow zewn., to Panas bedzie kiepskim wyborem. Pod wzgledem multimediow zdecydowanie wygrywa Samsung KS7000.

Po prostu ten budżet nie jest wystarczającym budżetem dla telewizora 60-65 cali tzw. "bez kompromisów". 5 cali mniej zrobiłoby znaczną różnicę. Natomiast ja doradzałbym dołożenie chociaż 500 zł do tej kwoty podanej w ankiecie.
 
Do góry