Jaki tv 55" do 4 tys ?

lisekx

New member
Witam, przyszedł czas na zmianę tv, gdyż obecny już trochę mały. Co polecacie do 4 tys z modeli 55" ?
Zastanawiam się nad Samsung ue55nu8002, ale wolę popytać ekspertów 😀

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku od zachodu, więc jest go mało
7. Jaki masz obecnie telewizor ? samsung ue40d6500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? hdr, dobry smart, 4k
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD / 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder horizon od upc, laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojetnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak (yt, netflix, nc+go)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? pc 2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby smart
19. Preferencje co do marki ? samsung ?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4 tys
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak
 

basket4rap

Member
Bez reklam
4 metry do tv to nawet minimum 75 cali, no ale jak budże t do 4 tysięcy to 65 zostaje chyba, np. TCL 65P60 za około 3600 zł jest jakoś. Ewentualnie za nieco ponad 4000 jest C70.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobry model 65C70 za 3950 zł z pełnym pakietem gratis.
TCL 65P6046 za 3599 zł
Hitachi 65HL7000 za 3699 zł
Toshiba 65U78 za 3999 zł
 

lisekx

New member
Jednak wolałbym zostać przy 55" i wybierać z takich firm: samsung, lg, sony, sharp, panasonic, philips :)
 
Ostatnia edycja:

lisekx

New member
To bardziej stracisz niż zyskasz ale to Twoja decyzja.

Dlaczego stracę, czemu Toshiba czy TLC mają być lepsze niż modele takich gigantów jak Samsung, LG czy Sony... ?
Poproszę jakieś argumenty, które przekonaja mnie do zakupu modeli mniej znanych firm, chyba, że podstawowym argumentem jest te 10" więcej, które mi proponujecie :smile:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A gdzie jest napisane że Nazwa Samsung powoduje że telewizor jest lepszy ?
Pokaż proszę który model Samsunga w klasie cenowej do 4 tyś zł ma:
- głośniki JBLa
- Obsługę głosem
- myszkę wirtualną
- MX Player
- Terrarium
- Vavoo
- Aluminium fazowane.
- Androida 8,0
- Google Assistant
- Kalibracja
- Wtyczki

I dostał tytuł najlepszego w Europie tel;ewizora LCD w Klasie cena do jakości ?
Czekam...
 

lisekx

New member
Trochę poszukałem na forum i wiem, ze bardzo promujesz TCL, jednak to jest tylko Twoja opinia, że są rewelacyjne i takie tam. Dlatego chciałbym usłyszeć je także od innych osób, które posiadają tv tej firmy. Dla mnie jest to trochę dziwne, że skoro jest to trzecia siła na świecie (jakie firmy zajmują 2 i 1 miejsce ?) to czemu np 65" z takimi bajerami, które wypisałeś jest taki tani w porównaniu z innymi firmami (Sony, LG, Samsung, Panasonic, Sharp, Philips) przy wielkości 55" ? Sorki za takie pytanie, ale zanim wydam 4 tys muszę dobrze przeanalizować wszystkie plusy i minusy :)
Dodatkowo pytałem w Media Markt i Media Expert na tematy tv TCL i odradzano mi je, ale może się nie znają dobrze w tym co sprzedają.
 

Grzegorz K

New member
Moi rodzice mają tv Thomson i są bardzo zadowoleni. Wiadomo, średnio wymagający użytkownicy ale jednak. Poza tym tv jak na swoje gabaryty 65", ma bardzo równomierne podświetlenie, robi wrażenie. No chyba że taki egzemplarz się im trafił. Ja osobiście też szukam tv. Brałbym TCL, gdyby nie brak 100Hz. Szkoda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 55"
- Philips 55PUS8303mza 3899 zł
- Samsung 55NU8042 za 3950 zł
- Sony 55XF8505 za 4150 zł

Za niewielką dopłatą - Oled Philips 55POS9002 za 5500 zł
 
Do góry