Jaki TV 55"-65" Używany/Nowy - do 3000/4000zł

Status
Zamknięty.

panda86

New member
Witam, Panowie bardzo proszę o pomoc bo jestem totalnie rozbity tym co kupić i za ile, nowe czy jednak używane.. Moje założenia odnośnie TV:

- 55-65 cali
- Możliwie jak najlepszej jakości obraz
- Smart/Android - mało mnie interesują.. ponieważ pod TV będzie podpięty tuner SAT oraz PC z którego będą odtwarzane filmy a jak będę chciał jakiś smart/android to podłączę jakiegoś box'a lub raspberry PI ...
- jakość audio obojętna - wszystko poleci po zewnętrznym sprzęcie
- montaż będzie na ścianie
- Być może podłączony kiedyś będzie do jakiejś konsoli (żeby nie było efektów "smużenia")
- Nigdy nie byłem maniakiem najnowszych technologi w tv, FHD/3D/4K - jednak na dzień dzisiejszy FHD to jest standard który musi być spełniony, ewentualnie mogę ALE NIE MUSZĘ pójść w 4K.. nie widziałem nigdy porównania na żywo i nie wiem w jakim stopniu będę w stanie dostarczać tak dobrej jakości materiały do TV :) (filmy najczęściej w HD/SAT także na razie).

Tak więc jak widzicie, z Tv chce to co w TV chyba najbardziej istotne.. - duży, bardzo dobrej jakości obraz :)

A teraz moje rozterki odnośnie nowego / używanego sprzętu.. - najchętniej kupiłbym coś z 2 ręki żeby zaoszczędzić pieniędzy.. budżetu nie mam tak naprawdę określonego, ponieważ chcę wydać jak najmniej, jeżeli jednak będzie trzeba to dołożę nawet 500/1000zł.. (zakładając że znajdę używkę np za 2000/2500zł).

Kwota za używkę to max 3000zł - wolałbym jednak wydać ok 2k.
Kwota za nowy tv to max 4000zł - wolałbym jednak wydać ok 3k.

No i tak mnie męczą myśli.. czy iść w używkę czy w nowy TV.. - nowy mam gwarancję.. Ok, ale co po za tym..? Szczerze mówiąc, nie pamiętam czy kiedykolwiek zepsuła mi się jakaś elektronika w ostatnich 20 latach mojego życia.

Wchodzę do sklepu z RTV i nic z tego nie wiem.. ściana telewizorów.. ale nie wiem nawet na co patrzeć.. tam wszystkie tv są idealne, kosmiczne kontrasty, odświeżanie.. jedne podkręcone na max inne obniżone parametry żeby wyeksponować dany model... - tak to odbieram.. no i nie znam jakości sygnału.. dlatego pytam Was, bo sprzedawca powie mi wszystko.. żeby tylko coś sprzedać.

Nie mam specjalnie faworytów, obecnie mam Philipsa 48" z Ambilight - które mnie osobiście bardzo przypadło do gustu, jednak to można zrobić w każdym tv już dziś jeżeli ktoś odczuwa taką potrzebę..

Natomiast natknąłem się na takie tv:
Samsung 58" - UE58J5200FHD - 2730zł (w promocji za 2557zł)
Samsung 58" - UE58J5000FHD - 2643zł
Sharp 55" - LC55CFE6352E - 2582zł

O używkach ciężko mi się wypowiadać.. przeglądam ogłoszenia jak się coś nowego pojawi.. ale nie będę co nowe ogłoszenie pytał tutaj czy ten tv za tą cenę jest godny uwagi...

Dlatego powiedzcie mi co / jakie parametry Waszym zdaniem są mi potrzebne, na co zwrócić uwagę, jak najbardziej chętnie poznam listę modeli które są warte uwagi. Polecano mi telewizory TCL - dla mnie to nowość.. chętnie wezmę je pod uwagę w sumie, jeżeli faktycznie mają taki dobry stosunek jakość/cena o którym czytałem.

Pozdrawiam wszystkich ogarniętych w tej tematyce ;)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Jest rok 2016-udaję się z moim bratem do sklepu euro w celu zakupu telewizora 4k 100Hz 3d 65",zaczynamy oglądać telewizory,czytać parametry oglądać,sprawdzać i w tym momencie podchodzą do nas dwóch sprzedawców i pytają"w czym można pomóc" odpowiadam że 4k 3d ble ble ble....sprzedawca opowiada że np ten model który stoi za nim jest super(nie pamiętam jaki model powiedział-ale wiedziałem że nie ma 3d) ja odpowiadam"ale ten telewizor nie posiada 3d,sprzedawca odpowiada(teraz zostałem złamany w pół) "ma pan racje,nie ma 3d,ale jeżeli kupi pan odtwarzacz blu-ray3d to telewizor będzie 3d" (czaicie to ?)to szybka kontra w stronę sprzedawcy"w takim razie podpinając blu-ray3d do telewizora crt z roku 2000 również będę odtwarzał 3d i po sparowaniu okularów będzie wyświetlany obraz w okularach nie jako 2 osobne(sbs-hou) ekrany tylko jako jeden 3d ? odpowiedź sprzedawcy "tak" odwróciliśmy się na pięcie i wyszliśmy ze sklepu.

Mój przypadek pokazuje dokładnie to co napisał autor wątku"dlatego pytam Was, bo sprzedawca powie mi wszystko.. żeby tylko coś sprzedać."
 
Ostatnia edycja:

panda86

New member
Dziękuję za odpowiedź Kiki, tutaj i już wcześniej na Priv... - to kwestię nowych TV mamy poniekąd załatwioną.. a co z używkami.....???
 

panda86

New member
Zdecydowałem się na TCL U65P6046.

Przy okazji zapytam czy ktoś byłby chętny na taki TV w dobrej cenie... 4900zł? To proszę o PW. Dostałem specjalny upust bo były 2 ostatnie sztuki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich członków forum są za 4850 zł z kalibracją profesjonalna gratis (kosztuje 400 zł + koszty dojazdu) , fakturą Vat, wgraniem wtyczek do Kodi 17.
 

panda86

New member
Ok, dziękuje za info :) a kalibrację (amatorską :p ) i wgranie wtyczek mogę przeprowadzić samemu? Czy kalibrację zostawić w spokoju...??
 

strazakp

Banned
Dla niebieskich członków forum są za 4850 zł z kalibracją profesjonalna gratis (kosztuje 400 zł + koszty dojazdu) , fakturą Vat, wgraniem wtyczek do Kodi 17.
Widze ze cena idzie juz w dół. :) bo jeszcze kilka dni temu bylo chyba cos ok 5500zl. Gdybym taka cenę dostał przed zakupem swojego Panasa (2tyg temu) to pewnie bym się skusil na tcl.
 

panda86

New member
Dla niebieskich członków forum są za 4850 zł z kalibracją profesjonalna gratis (kosztuje 400 zł + koszty dojazdu) , fakturą Vat, wgraniem wtyczek do Kodi 17.

Oj to mógł kolega od razu pisać, dobra oferta.
Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to proszę o PW, ja mogę jeszcze coś z ceny zejść.. kwestia dogadania, z tym że TV będę miał do tygodnia / dwóch.
 
Status
Zamknięty.
Do góry