Jaki TV 55-60 cali z Miracast

kryshak

New member
Hej,

to mój pierwszy post tutaj, więc na samym początku chciałbym wszystkich gorąco przywitać!

Do nowego mieszkania planuję kupić TV, który będzie głównie wykorzystywany do oglądania obrazu streamowanego z komputera PC plus ewentualnie oglądania kablówki. Poniżej szczegóły.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 22,78m2 (aneks kuchenny wliczony około 5m2]
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, ewentualnie z boku gdy pojawią się goście
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać na wysokiej szafce (około 1-1,5m nad ziemią)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? pokój ma okna na wschód i na południe, telewizor będzie znajdował się z dala od okien
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie posiadamy TV, jedynie monitor 24' DELL
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Z dodatkowych funkcji zależy nam tylko i wyłącznie na dobrej technologii umożliwiającej streamowanie obrazu i dźwięku z PC znajdującego się około 5m metrów za dwoma ścianami. Co myślicie o Miracast?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? TV będzie wykorzystywany głównie do oglądania obrazu z TV (filmy i seriale HD, rozgrywki sportowe), w przyszłości planujemy podłączyć kablówkę. Nic w UltraHD raczej nie będziemy oglądać, ale może warto zainwestować na przyszłość?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? na pewno PC, prawdobodnie tablet z Win10 i być może kablówka.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, streamy z twitch.tv
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? bardzo rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Bardzo fajnie byłoby, gdyby można było komfortowo grać w gry streamowane z PC. Nie jest to "must have", ale na pewno miły dodatek.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 90% wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-60
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? bardzo wolne smart tv, ale tego akurat raczej nie potrzebujemy
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 7k
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? prosiłbym o więcej szczegółów (cena, jak to się odbywa itd.)

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam, Radek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co podałeś brałbym :
- Philipsa 55PUS9109 - est extra model co do jakości obrazu.
Ma też extra wyposażenie

Do porównania :
- Sharpa 60 UQ10
- Philipsa 55PFS8209
- Sony 65w855
- Panasonic 60 AS650

Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę, kalibrację gratis.
 

kryshak

New member
Hej,

dziękuję za odpowiedź!

Czy polecany Philips 55PUS9109 ma już poprawione oprogramowanie? Widziałem mnóstwo opinii dotyczących zawieszania się go, losowego włączania i wyłączania itd. Płacąc 8k za TV nie chcę, aby w środku nocy mi się samoistnie włączał.

I drugie pytanie: czy ten system ambilight będzie dobrze "wyświetlał się" na ścianie pokrytej drewnianymi / imitującymi drewno panelami / płytkami?

Z góry dzięki za odpowiedź!
 

TV_Maniak78

New member
Hej,

najnowsze oprogramowanie do philipsów nie poprawia dużo w zakresie zawieszania się czy wyłączania TV lub problemów z cyfrowym dźwiękiem. Użytkownicy narzekają na soft wydany 19 lipca (wcześniejsze są równie słabe) - sprzedawcy zachwalają że wszystko jest OK.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma poprawione . Kilka osób kupiło z elektrody w ostatnich dniach i są bardzo zadowoleni.

Ostatni wpis:
Re: PHILIPS 55PUS9109

Dziś rano telewizor został dostarczony i zamontowany.
Jak na razie spisuje się bez zarzutu, jestem pod wrażeniem jakości obrazu.

Dziękuję za szybką i profesjonalną transakcję.

pozdrawiam
 

piteron

Active member
Bez reklam
No tak opinia kogoś kto ledwo telewizor z pudełka wyjął
Znajomy ma serię 9 od ponad miesiąca i tylko fakt ze minęło już 14 dni a nie mógł sprawdzić wcześniej daje mu ta niezaprzeczalne "radosc" z walki z telewizorem
To już mi osobiście wydaje się że seria 8 ma lepszy soft tam przynajmniej nie trzeba kilka razy dziennie wyciągać baterii z zawieszonego na amen pilota
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak zawsze najlepiej wiedzą Ci co nie mają.
Pilota trzeba zresetować nożyczkami i po kłopocie.
Piloty zacinały się we wszystkich firmach ale bardzo rzadko.
 

kryshak

New member
Poczytam jeszcze o tym Philipsie. Z racji jednak, że wydając 8k raczej nie będę chciał ryzykować, że TV będzie się wieszał - czy możecie polecić inne produkty, które spełniałyby moje wymagania?

Dziękuję!
 
Do góry