Jaki TV 55" 4k z bardzo dobra czernią i nie szumiący

robertpos

New member
Jaki TV 55" 4k z bardzo dobra czernią i nie hałasujący

Witam i proszę o pomoc w wyborze nowego TV:

1. Odległość od ekranu? 3-3,5 metra
2. Jak słońce świeci w pokoju ? Do południa
3. Jak duży jest pokój? 30m2
4. Preferowana technologia - teraz to już chyba tylko lcd, pełny led (nie krawedziowy), local dimming
5. Jaki masz obecnie telewizor? 46 cali samsung LE46A956
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, filmy, filmy, piłka nożna
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem a w weekendy różnie
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez światła (lub bardzo minimalnie)
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 55" (ew. 58", ale 60 już na 100% nie)
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słabej czerni, hałasu wentylatorów, smużenia, braku płynności
14. Jakie urządzenia będą podłączone? SAT VU+ Solo2, bluray, DUNE palyer, AVR
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 30/70
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. czy ważne jest wifi ? nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? chyba nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD? nie
22. ma mieć 3D? tak
23. ma mieć slot na karty SD ? nie
24. jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, ethernet do NAS Synolgy (tylko zdjęcia)
25. ile programów HD? maksymalny pakiet nc+
26. ma stać czy wisieć? stać
27. rozdzielczość? 4k (bo zdjęcia)
28. na czym najbardziej Ci zależy? obraz
29. ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-3 godziny
30. sugerowana cena? około 10000 zł

Spośród cech wymienionych powyżej, chciałem zaakcentować, że bardzo cenię czerń i płynny obraz (bez szarpania). Z drugiej strony, mam wyjątkową alergię na wszelki hałas (szum wentylatorów, buczenie itp) - to w moich oczach dyskwalifikuje telewizor.

Nie mam jak na razie swoich typów. Myślałem o Panasonic 55" VT60, bo super czerń (wiem że to plazma), ale hałasuje i oprócz tego nie można go już dostać (no, może jakiś poekspozycyjny, ale takiego nie chcę). Brałem też pod uwagę Philips 55PUS8809, ale z tego co piszą użytkownicy, jego software to masakra.

Oprócz tego jakoś nie jestem przekonany do zakrzywionych ekranów - lepiej, żeby telewizor był płaski.

No i bądź tu mądry... Da się coś znaleźć?


Pozdrawiam!
Robert
 
Ostatnia edycja:

Hirosh

New member
4k? To jakim cudem brałeśpod uwagę vt60? To tylko full hd, gdyż nie ma plazm 4k i to właściwie jeden z głównych powodów dla których zrezygnowano z produkcji paneli tego typu.

Spóźniłeś się troszkę kolego, bo jeszcze niedawno za cenę ok 10.000 złotych w promocji miałeś w EURO AGD 58 cali Panasonica AX800- 4k z najnowszej linii led panasa.

Odległość 3-3,5 metra od TV...Cóż, według tego co można przeczytać to z tej odległości nie zobaczysz różnicy między full hd a ultra hd na 55 calach nawet gdyby było co oglądać w UHD. No chyba że planujesz panel 75 cali lub więcej. Tak więc zalecałbym tzymać się jednak full hd. A obecnie moim zdaniem najlepszy TV w tej klasie to Panasonic AS800e. Za 55 cali zapłacisz 8.000 zł. Za trochę więcej kupisz już 60. Jak masz budżet to bierz 60 cali do takiej odległości. Ale to moje prywatne zdanie.
 

robertpos

New member
Dzięki za wypowiedź. Z tym VT60, to rzeczywiście brałem go jakiś czas temu i wiem, że był (tylko) FHD. U mnie ten zapał do nowego idzie tak jakby zrywami... Teraz znowu mnie ruszyło :)

Większy TV niż 55" (no może 58") nie przejdzie, z powodu, jak to mówią w zagranicznym języku "wife factor".

A tak do rzeczy, to ten Panasonic AS800, to odpowiednik AX800, tylko że nie 4k? W testach wyszło, że jakość czerni taka sobie. Ale może pójdę do jakiegoś marketu, osobiście się przekonać. Co do 4k, czy FHD, to sam nie wiem. Rzeczywiście, obecnie brak materiałów 4k, ale ja ten TV kupuję na następne 5-6 lat. Z drugiej strony, to wiem, że odległość 3 czy 3,5 metra wyklucza korzyści z 4k. Ale np. przy przeglądaniu zdjęć, będzie coś lepiej? Nie wiem. Waham się.

Zobaczyłem też, że Philips oferuje model FHD 8109, z podobno rewelacyjną czernią. Tylko nie wiem gdzie go zobaczyć (Poznań). Jakoś te Philipsy poznikały...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli przeżyjesz full hd, to poczytaj o oledzie LG. Czy starym EA, czy nowych EC.
AX800 jest na matrycy AUO VA, AS800 na IPS LG. Oba są w pełni podświetlane ledowo, oferują porządną czerń, choć AX800 znacznie lepszą.
Dalej, masz Soniacza 55X9005B, także bardzo dobry telewizorek, testów w sieci znajdziesz od groma.
Samsung 55HU7500 - także udany model 4K.
 
Do góry