Jaki TV 50 cali dla Rodziców

Mitmart

New member
Cześć, proszę o pomoc w wyborze telewizora:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Ok 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost kąty nie mają dużego znaczenia

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno od wschodu (zamontowane rolety) . tv stoi tyłem do okna
7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary wysłużony Samsung LE40C650 – trafi do kuchni :p
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 100-120hz nie wiem czy się przy tym upierać??(TV dla rodziców) , mile widziany aczkolwiek nie konieczny SMART (netflix, hbo disney+…itd.) Ale to już chyba standard
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? SD HD (cyfrowy Polsat)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Jeśli będzie słaby smart to urządzenie typu MiBox
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Średnio 6-10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie zdecydowałem ale chyba lepsza błyszcząca ??
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy seriale z serwisów streamingowych, dokumentalne, okazjonalnie sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie zamierzam grać
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Ogólnie to w dni robocze wieczorem lub z przerwami przez cały dzień, weekend – tv praktycznie włączony jest przez większość dnia
17. Preferencje co do wielkości? 50 cali (Rodzice twierdzą że to max)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Hmm sam nie wiem… może słaba jakość dźwięku
19. Preferencje co do marki? Rodzicom podoba się Ambilight więc najpewniej PHILIPS, Samsung, Sony, aczkolwiek nie wykluczam w 100% innych marek jeśli warto
20. Czy telewizor ma mieć 3D? Obojętne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000-4000PLN



Tv ogólnie z przeznaczeniem dla rodziców (wiek 55+) nie mają tak naprawdę wysokich wymagań głównie ja bardziej chcę by kupić im coś „przyszłościowego” aczkolwiek nie wiem czy upierać się nad OLED i 100-120hz. Chciałbym coś co rzeczywiście jest warte swojej ceny i z czego przede wszystkim oni będą zadowoleni. Patrząc na model który obecnie posiadają i tak pewnie odczują różnicę.

Modele nad którymi się zastanawiałem to:

- PHILIPS 50PUS8546

- PHIPIPS 50PUS8506/12

- PHILIPS 55PUS8807/12 lub 55PUS9206 Ale te raczej odpadają bo jak już wcześniej wspominałem twierdzą że jest za duży

Będę wdzięczny za każdą radę/ propozycję.

Z góry dziękuje.

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli rodzice twierdzą , że 50: to max, to najlepszy w klasie cenowej jest Oled TV :
- Philips 48Oled 806 za 4999 zł ( w starej cenie) z pakietem

Z LCD dobrych masz
  • Sony 50X80K za 4350 zł
  • Philips 50PUS8506 za 2999 zł
  • Sharp 50EQ 6 za 2499 zł

Tych 55" w klasie więc nie podaję.
Chociaż za 3999 zł masz mini leda 55C825- promo, ale się kończą.
Do każdego masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

Mitmart

New member
Upewnię się jeszcze dzisiaj ale z tego co widzę to wybór padnie na Philips 50PUS8506 - mimo wszystko nie jestem w stanie ich przekonać do 55 ;(
Posiadasz może ten sam model tylko w wersji czarnej/antracyt ? Aczkolwiek słyszałem że przy sliver nie raz ambilight sprawia że telewizor wydaje się jakby był bez ramek.
W sprawie zakupu napiszę do ciebie na priv z prośbą o więcej szczegółów formy płatności itp...
Dzięki za pomoc ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Myślę że te 5 cali nie powinno być jakąś przeszkodą to raptem ok 12,5cm czyli tyle mniej więcej pudełko płyty CD .Ja u siebie mam 55 cali też mi się wydawało że będzie za dużo a okazało się że ekran 55 wcale nie jest taki duży .Jeżeli mógłbym coś zasugerować od siebie zwróć też uwagę na głośniki żeby po prostu coś było słychać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Starsi ludzie nie dają się przekonać, przerabiałem to kilka razy.
Tak Przy ambilight wydaje się że nie ma ramki, zresztą to tylko 2 mm.
Napisz na PW - dostaniesz pełne info dla niebieskich.
 

Mitmart

New member
No dokładnie ! Naprawdę próbowałem to wytłumaczyć No aaaale…. Nie będę się kopał i uszczęśliwiał na siłę, tak jak mówię i tak odczują różnice w porównaniu do tego co mają.
A jak będę zmieniał tv u siebie to nie będzie już takich ustępstw 😜😜

@przemko77 myśle że dźwięk w tym tv też racje nie będzie im przeszkadzał ale sam mam teraz ochotę na JBL 9.1 TV na razie jaki posiadam to Sony KDL-42W829

@kiki poszło na Priv 😉
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
z 3m 50" będzie zdecydowanie z mały. Idealny byłby 65" ale 55" to jeszcze takie rozsądne minimum. Tym bardziej, że różnica cenowa często jest mała 50 vs 55" a wersje mniejsze, tj. 50" często są wykastrowane z niektórych opcji lub mają gorsze matryce.
 
Do góry