jaki tv 50-60 cali do 5000?

Kain.

New member
Witam, poszukuję fajnego tv do salonu. Im większy tym lepiej. Budżet do ok. 5000zł.
Mój faworyt ze względu na rozmiar to Sharp LC-60LE752. Jeśli warto kupić coś mniejszego o 3-5 cali w tej kwocie, to jestem otwarty na propozycje.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 24 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2,3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp 40LE 705 (jestem z niego bardzo zadowolony, i nie chciałbym gorszego obrazu)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? muszę jeszcze doczytać o Moduł CI+. Będę miał tv z UPC, więc może się przydać, a także wpłynąć na wysokość abonamentu. Widi byłoby fajnie, choć nie jest to takie ważne. Musze poczytać jeszcze o przesyle obrazu przez DLNA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC przez dekoder, bądź Moduł CI+
10. Jakie urządzenia? - dysk, laptop, xbox360, i w planach ps4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? może być taka jak w 40le705
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? film, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 10%
16. Preferencje co do marki? -
17. Preferencje co do wielkości? 55-60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? długie przełączanie programów, choć to z mojego sharpa może byc. Gorzej z przełączaniem źródeł obrazu.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - tak:)

O Sharp LC-60LE752 czytałem niepochlebne informację o słabym sofcie- mam nadzieję, że już to poprawili. Głównie będę na nim oglądał obraz 720p z kompa, ew. dysku. Chciałbym też włączyć dzieciakom jakieś piosenki z youtuba. Niedawno odkryłem też co to Moduł CI+. Wie ktoś jak się sprawdza ten moduł i czy warto się nim wogle interesować?

Zakup tv planuję dokonać gdzieś w marcu- kwietniu. Jednak wcześniej muszę wiedzieć jaki rozmiar. Czy w tym okresie będą wychodziły jakieś nowe tv na rocznik 2014?
 
Ostatnia edycja:

Kain.

New member
Niestety 5 tys to max jaki mogę dać. Ale jest trochę czasu, a skoro będą nowe modele to może obecne będą wyprzedawać.
Co do Sharpa to z czym jest on przeciętny? Z obrazem czy smartem?
Jak już pisałem, mam 4-letniego sharpa i pod względem obrazu jestem zadowolony. Za smarta nie uśmiecha mi się przepłacać, gdyż i tak laptop leży obok, a i ps4/xbox one będą za pewne bardzo smart:). Ważne by odtwarzał div'x, mkv.
 

rzęsor

New member
No właśnie o to chodzi, że zeszłoroczne potanieją.

Ten Sharp jest przeciętny jako całość, zarówno pod względem obrazu, dźwięku czyli głośników jak i smart tv.

Dopiero wyższe modele z serii Quattron czyli LE840 i LE857 mają rewelacyjną jakość obrazu, ale też są sporo droższe.

PS4 i Xbox One są bardzo niedopracowane, więc na razie nie warto ich kupować.
 
Ostatnia edycja:
Do góry