Jaki TV 4k do 6tys ?

kartas1993

New member
Hej mam dylemat nad wybraniem TV , mam dwa modele na oku chociaż bardziej jestem przy modelu SONY , pomożecie bo ja za bardzo się nie znam , Tv bd bardziej do grania na konsoli bo i tak mało jest programów z 4k . Oto modele :


1.Samsung SUHD UE55KS7000S
2.Sony KD-55XD8599
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jeśli najbardziej zależy Ci na jakości obrazu oraz wykonania, to rozważ Panasa 58DX750 za 6139 zł.
Samsung 55KS7000 - liczne zgłoszenia dotyczące rozłażącej się obudowy i bad pixeli,
Soniak 55XD8599 - matryca IPS = słaba czerń na tle konkurencji na matrycach VA. Do tego mizerne wsparcie dla HDR-a.
 

VergilSparda

New member
Jakbym widział siebie. Ten sam dylemat, te same modele z tym że u mnie granie raczej z pc + sporo oglądania filmów blu ray. Jak się kolego zdecydujesz to napisz co i jak bo ja jestem już z miesiąc rozdarty co kupić.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
a z modeli Sony do 6tys który brać? Bo Jednak chcę zostać przy marce SONY

Ja Ci TV na IPS-ie nie polecę, bo uważam, że nie warto, no chyba, że oglądasz wyłącznie w dzień. Jeśli chcesz Sony, to tylko model 55XD9305 na matrycy VA, ale musiałbyś znacznie zwiększyć budżet. W podaj przez Ciebie cenie 6k nic lepszego obrazowo od Panasa DX750/780 nie znajdziesz. Największym problemem tańszego Soniaka XD8505/XD8599 jest matryca IPS, a Samsunga KS7000 nędzne jakościowo wykonanie. Jeśli nadal upierasz się przy Sony i nie możesz zwiększyć budżetu na zakup XD9305, to jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to ubiegłoroczny model Sony 55X8507C (X8505C, X8508C i X8509C) na matrycy VA (cena poniżej 5k).
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jeżeli chcesz oglądać ładny obraz, z bardzo solidną czernią, która to de facto jest budulcem wszystkiego w zasadzie, co ważne - przy oglądaniu wieczorami to jest już krytyczne - to trzeba wybrać dobry model z matrycą VA? Nie ma takich wiele, ale DX750, KS8000 od Samsunga, XD93 od Sony oraz 7601 (ten jedynie w 65") od Philipsa takimi są. Panasonic ma tą zaletę, że kosztuje przyzwoite pieniądze, w rozmiarze 58" dodatkowo.
 

PeterD

New member
Osobiście nie skupiałbym się na różnicach miedzy ledami, ten lepiej tamten gorzej, a tybardziej po co 4K. Osobiście wybrałbym OLED 55EG910 który już jest za 6700zł, to będzie różnica wobec ledów które świecą zimnym światłem, a doskonała namiastka plazmy.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Osobiście nie skupiałbym się na różnicach miedzy ledami, ten lepiej tamten gorzej, a tybardziej po co 4K. Osobiście wybrałbym OLED 55EG910 który już jest za 6700zł, to będzie różnica wobec ledów które świecą zimnym światłem, a doskonała namiastka plazmy.

Co do cen na LG 55EG910, to jesteś troszkę nie na czasie, bo cena tego TV to już 5749 zł. Wszystko zależy od tego jakie mamy oczekiwania od TV. Mnie osobiście ten OLED FHD mimo kilkukrotnych testów w sklepach na własnym materiale i biorąc pod uwagę jego wady - jakoś szczególnie nie przekonuje. Jednak wolę dobry TV 4K na matrycy VA, a nowe OLED-y 4k z rocznika 2016 mają dla mnie zaporową cenę. Wybór dla mnie jest więc prosty.
 
Do góry