Jaki TV 49-60 do 4000zł

bolek89

Member
Hej, potrzebuję tv do 4000 zł.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno od strony zachodniej / rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Był Philips pfl 4005k ale sie popsuł
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą jakość obrazu, na smart mi nie zależy
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: tv naziemna,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS3, PS4 Pro, Xbox One X, mi box
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? -
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, piłka nożna
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak przez mi box'a
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Tak na konsolach
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49-60
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba jakość obrazu, wolna praca, smużenie
19. Preferencje co do marki ? Coś co nie popsuje się tak szybko jak Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie.

Po przeczytaniu forum zastanawiam się nad tymi modelami:
PHILIPS 49PUS8303 - po ostatnim modelu wolałbym unikać tej firmy. Ale może mnie przekonacie
SAMSUNG UE55NU8042 - ciężkie doświadczenia mam z firma Samsung. Pralka 2 razy w serwisie, jedyne psujące się telefony które posiadałem były od Samsunga. Fakt nie miałem Tv więc może nie jest tak źle ;)
SONY BRAVIA KD-60XF8305B - dla mnie osobiście faworyt w tym zestawieniu.

Czekam na opinie i propozycje co wybrać.
 

bolek89

Member
Dzisiaj zmierzylem odległość od ekranu i wychodzi 2.5m. Czy 60' nie bedzie za duzy? Tym bardziej że w większości czasu będzie odtwarzana treść w 1080p.
 

hello_world

New member
SONY BRAVIA KD-60XF8305B - też wczoraj oglądałem ten TV w sklepie, lecz jedynie na prezentacji, a nie bawiłem się nim i wpadł mi w oko dobrą ceną. Jest w dobrej cenie z dobrą przekątną, jest większy niż 55" w tym przedziale cenowym innych marek oraz tańszy niż 65", ponieważ te są już po kilkaset-tysiąc złotych droższe, a za tyle mam zamiar kupić sobie soundbar. Niestety ciężko ogląda się telewizory, ponieważ różnice nie są duże, a w szczególności na materiałach testowych (sam nic nie miałem ze sobą).

Czy to będzie dobry wybór? Mam podobne oczekiwania co OP, jedynie bez PS4 Pro a zwykłe PS4, Netflix i kablówka UPC pod HDMI. Odległość - 3-3.5m, wkurza mnie lagowanie smarta, smużenie piłki (czy to mecz czy to FIFA) oraz przesycone kolory (wolę żółte filmowe odcienie niż nasyconą zieloną trawę, że oczy wypala).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest model budżetowy.

Nie będzie za duży.
Ja mam 65" przy tej odległości.
I tak bym właśnie sięgał .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to masz za 4 tyś bardzo dobre modele 55":
- TCL 55X2 za 3599 zł
- Philips 55PUS8303 za 3699 zł
- Samsung 55NU8042 za 3699 zł

TCL gra lepiej od SOny, ma lepsze multimedia, zdecydowanie lepszy dźwięk i obsługę.
 
Do góry