jaki TV 49-50 cali z Media Markt

Petru23

Banned
Używasz do normalnej TV? Jak sobie radzi? Ma opcje upłynnienie klatek? Judder się zwie.
Nikt nie testuje tv w normalnych, telewizyjnych warunkach. Same qrcze DV, smart i HDRy. A co z sygnałem SD/HD przez HDMI?
Jeśli mi powiesz, że SD na tym xioami wygląda dobrze to rozwalisz mój światopogląd. Do Xiaomi mam zbliżony stosunek jak do samsunga ;)
 

Alibaba123

New member
Używasz do normalnej TV? Jak sobie radzi? Ma opcje upłynnienie klatek? Judder się zwie.
Nikt nie testuje tv w normalnych, telewizyjnych warunkach. Same qrcze DV, smart i HDRy. A co z sygnałem SD/HD przez HDMI?
Jeśli mi powiesz, że SD na tym xioami wygląda dobrze to rozwalisz mój światopogląd. Do Xiaomi mam zbliżony stosunek jak do samsunga ;)


Szczerze mówiąc to zwróciłem uwagę na ten model czytając recenzje na geex.
https://geex.x-kom.pl/recenzje/xiao...i-recenzja-zaskakujaco-dobrego-telewizora-4k/


Oglądam tylko z dekodera 4k C+. Nic wiecej nie mam podłączone.
Matryca VA. Obraz wymaga ustawień. W necie jest tego sporo. Ale po ustawieniach jest super. Patrząc na relację jakość obrazu do ceny to jest mega. Płynność obrazu zadowalająca.
Dla maniaków pełny Android.

Wg mnie pod wzgledem obrazu w kwocie do 2tys. ciężko coś wyraźnie lepszego.

Ma swoje wady jak głośniki czy grubość obudowy.
Nie oceniam profesjonalnie. To tylko moja subiektywna opinia.
 

Petru23

Banned
Panasonic 50hx580 był przez chwilę w Mm za 1700zl i nie zdążyłem a obawiam się 55" że względu na nardsiej widoczne mankamenty skalowania sygnału SD.
 

Alibaba123

New member
Panasonic 50hx580 był przez chwilę w Mm za 1700zl i nie zdążyłem a obawiam się 55" że względu na nardsiej widoczne mankamenty skalowania sygnału SD.


praktycznie nie interesuję się rozmiarem >55' wiec nie wiem jak jest wyżej

ale jak czytam to normą jest, że 50' wypadają o wiele lepiej niż 55'
 

grzesion

New member
Witam
Przez te covidy wszystko się namieszało i musze szybko podjać decyzje co do zakupu, bo sklepy zamykają. Jutro już musze dokonać zakupu.
I teraz taka sytuacja. Z LG chyba zrezygnuje, bo stał LG 803 a to chyba ta sama matryca i podobny do nano 863, obok sony 8096 i sony świecił dużo jasniej niż LG

I teraz już tylko decyzja
Sony 8505 cena 3500zł
czy sony 8096 cena 2800zł
czy warto dorzucić do tego 8505?
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Witam
Przez te covidy wszystko się namieszało i musze szybko podjać decyzje co do zakupu, bo sklepy zamykają. Jutro już musze dokonać zakupu.
I teraz taka sytuacja. Z LG chyba zrezygnuje, bo stał LG 803 a to chyba ta sama matryca i podobny do nano 863, obok sony 8096 i sony świecił dużo jasniej niż LG

I teraz już tylko decyzja
Sony 8505 cena 3500zł
czy sony 8096 cena 2800zł
czy warto dorzucić do tego 8505?

Bo sony świeci bardzo jasno.
Ale jakie serie G czy H? G80 to G70 na androidzie. Także to podstawowa seria. H80 ma już procesor X1.
85 to 120Hz.
W sony android kuleje. Poczytaj opinie na amazon czy pod recenzjami.

Osobiście brałbym tańszego, zabrał na chatę i odpalił. Przemęczył na wszystkie strony przez noc i następnie oddał i wziął 85. I wtedy zdecydował. Czy zostawiać 85 bo rzeczywiście warto dopłacić czy jednak zwracasz i ponownie bierzesz 80. Bo możesz sobie na takie roszady pozwolić :-D

Nikt, absolutnie nikt nie jest w stanie stwierdzić, co Cię zadowoli i czy warto abyś dopłacał jak nie Ty sam.

Edit
za 3500 to zaczalbym od sprawdzenia HX8xx ale Panasa. GX8 porownywany był do serii 9 sonego, nie do 80/85 ;)
 
Ostatnia edycja:

grzesion

New member
za 3500 to zaczalbym od sprawdzenia HX8xx ale Panasa. GX8 porownywany był do serii 9 sonego, nie do 80/85 ;)

jakoś troche Panasy mnie odrzuciły po tych awariach, w ciagu 6 lat w dwóch egzemplarzach padła matryca.
I najtańszy Panas HX80.. jest za 3700, więc to dodatkowe 200 zł wiecej niż Sony, a panas GX80 tylko z ekspozycji
 

SLAV7

New member
Bez reklam
JAk pisałem na początku. SONUY 49XH8505. Warto dopłacić do 100 Hz matrycy VA. Lepszy jest SONY 55XH9096 ale już kilka stówek droższy.
 

grzesion

New member
JAk pisałem na początku. SONUY 49XH8505. Warto dopłacić do 100 Hz matrycy VA. Lepszy jest SONY 55XH9096 ale już kilka stówek droższy.

Zakupiony sony 49XH8505 , czekam na dostawę. To czy trafi się matryca VA czy IPS, to już teraz loteria, bo nikt nie jest w stanie mi powiedzieć, ani w sklepie, ani na stronie Sony, jaka jest w danym modelu, więc tu nie mam możliwości wyboru :(.
Nie wiem, czy będe w stanie po spadku ostrości z boku określić, czy to VA, czy IPS
 

Petru23

Banned
Zakupiony sony 49XH8505 , czekam na dostawę. To czy trafi się matryca VA czy IPS, to już teraz loteria, bo nikt nie jest w stanie mi powiedzieć, ani w sklepie, ani na stronie Sony, jaka jest w danym modelu, więc tu nie mam możliwości wyboru :(.
Nie wiem, czy będe w stanie po spadku ostrości z boku określić, czy to VA, czy IPS

po rozbłysku na matrycy przy delikatnym puknięciu no i przy zgaszonym swietle. Jak będzie czarno to VA, jak szarawo to IPS.
 

grzesion

New member
Telewizor sonyhx8505 mam już u siebie, może i troche drogo, ale taniej sie nie dało. Wyglada, że mam matryce VA, przynajmniej tak mi się wydaje, gdyż jesli się przesunę w bok od patrzenia na wprost, kolory bledną. Podobnie było w moim starym panasie ex700 i podobnie mocno świeci, więc to wyglada mi na VA
Teraz troche popatrzec, z tym jak go najlepiej ustawić, abym mógł go ogladać i zeby mi nie zaburzał mojej chorej głowy ;) Na pierwsze odpalenie tv i ustawienie fabryczne standard, nie jest źle.
A może ktoś z Was wie jak najlepiej go ustawić, z tymi upłynniaczami?
 

czaro49

New member
Zakupiony sony 49XH8505 , czekam na dostawę. To czy trafi się matryca VA czy IPS, to już teraz loteria, bo nikt nie jest w stanie mi powiedzieć, ani w sklepie, ani na stronie Sony, jaka jest w danym modelu, więc tu nie mam możliwości wyboru :(.
Nie wiem, czy będe w stanie po spadku ostrości z boku określić, czy to VA, czy IPS
Co to za badziewie ? że nikt nie wie co to za matryca ? :smile::smile::smile: no ale na sony nigdy złego słowa nie mozna powiedziec ... smiech na sali :smile::smile::smile::smile:
 
Do góry