Jaki TV 48-50" do PS4, sportu i filmu. Ok. 2500

pomelek

New member
Witajcie

po przeczytaniu pierdyliarda postów nadal nie wiem, na co się zdecydować i co jak rozumieć. Poniżej info co potrzebuję, a w zasadzie do czego :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 os.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost, czasami bokiem, ale około 30 stopni.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać na wysokości około 50-60 cm
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój z drzwiami balkonowymi od wschodu (roleta) oraz oknem od zachodu (roleta). TV będzie stał bokiem do okna, przodem do drzwi.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic VIERA TC-37LZ85 LCD
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Na pewno minimum 3 x HDMI, fajnie jeśli nagrywanie na USB, aplikacja YT, ale nie mam na to ciśnienia
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+ oraz Vectra
10.Jakie urządzenia ? PlayStation 4, czasami Macbook, telefon Xperia z3.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-7 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Obowiązkowo sport: piłka nożna (30%), rajdy WRC (15%), filmy (55%)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry ? Zdecydowanie tak, Fifa, Battlefield, rajdowe, dużo online.
16.Preferencje co do marki ? Sony, Panasonic to moje główne typy, ale nie upieram się, jeśli będzie coś ciekawszego.
17.Preferencje co do wielkości ? 48-50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba płynność, input lag
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 2500 zł, ale najlepiej 2200
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Nie musi, wykorzystam to w 2%

Jak widać wyżej, niby wiem czego chcę. Nasuwają mi się na myśl modele Panasonica 50AS600E, 48640E, lub Sony 48W585 lub 605. Tyle że nie wiem, jak to u nich z Herzami, płynnością itd. Już nie wiem co jest 100 Hz, a co 50-60 i czy rzeczywiście będzie mi to aż tak przeszkadzało. Generalnie wystarczy mi ten tv, który mam obecnie, byle byłby większy ;) Nie mam tam żadnego smużenia, ps4 online chodzi świetnie, więc?:) Wolałbym wydać mniej niż 2500, bo znalazłem oferty na te TV, które wymieniłem nawet po 2100 zł i to by mnie satysfakcjonowało. Pytanie, czy to możliwe.
 

jacekcy

New member
Zdecydowanie Panasonic 48AS640E. To model z ubiegłego roku, ale ma matryce 120Hz i dobre opinie. Pod Twoje wymagania powinien pasować.
Odpowiednie modele na 2015 rok są droższe i niestety gorsze. Największy problem to clouding (nie wyzbył się go Samsung, a zaraził w niższych modelach Panasonic) i płynność.
 

pomelek

New member
OK, ale on chyba z tych wszystkich wymienionych ma najgorszy input lag, o ile dobrze wyczytałem (53-58 ms?). Pytanie na ile mi to będzie przeszkadzało, bo mimo że gram dużo, to jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi i w ogóle o tym nie wiedziałem (tak, nie wiedziałem), bo Panas śmigał bez zarzutów :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie. Nie będzie Ci przeszkadzało. Jak będziesz niebieski czyli zalogowany w klubie hdtv masz specjalną ofertę z kalibracją profesjonalną gratis
 

pomelek

New member
Dzięki za info. Rozwiejcie jednak do reszty moje wątpliwości dotyczące input lag. O ile co do jakości obrazu w filmach i sporcie (piłce, sporty samochodowe) jestem raczej spokojny, tak tutaj ciągle coś siedzi z tyłu głowy i podpowiada, że IL na poziomie 53-58 ms to jednak za dużo. Jak to jest w rzeczywistości? Nie spadnę z I ligi w Fifie, jak będę grał online;););)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to nie jest łatwe pytanie.
Poziom odczuwalny dla użytkownika normalnie to 60ms.
Poziom w I grupie wg. systemu to 40 ms.
Jeśli gracze na wyśrubowanym poziomie to odczujesz.
Wówczas musisz sięgać po Toshibę 47L7453 - bo ta jako jedyna ma 9 ms .
Ale do normalnego grania wystarczy Panasonic.
Tłumacz Google
Poczytaj proszę.
 

pomelek

New member
Dzięki raz jeszcze. W takim razie powiedz, czy te modele Sony, które wymieniłem wyżej, spełnią***też***moje oczekiwania, czy szukać jeszcze innego rozwiązania? A może ten Panasonic AS600E? Tylko tam właśnie obawiam się jakości obrazu podczas meczów.
 

pawels9

New member
Witam, przyłączę się do tematu bo mam porównywalne warunki oglądania, oprócz tego, że chciałbym żeby tv służył mi w 70% do filmów, 10% do gier i 20% jako smart TV. Zastanawiam się pomiędzy panasonic 48AS640E i Samsung 48h6400. Przeczytałem już wiele ale chcę zapytać zwłaszczę Kikiego dlaczego nigdy nie proponujesz Samsunga? Nie masz go u siebie w sklepie czy po prostu nie podoba ci się. Ja przychylam się do Samsunga bo ma 4 HDMI, szybszy i lepszy smart, nagrywanie PVR, częste aktualizacje. Czym wygrywa Panasonic? Powiesz, że obrazem ale chcesz powiedzieć, że jest aż tak dużo lepszy od Samsunga.
P.S. Mógłbyś mi wysłać jakaś ofertę obu tv na priv? (jakbym został niebieskim oczywiście)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale tu wybór determinuje klasa cenowa.
Philips 47PFS7109 z ambilightem ten z dobrych mieści się w klasie cenowej.

====================================
Panasonic ma lepsze skalowanie i obróbkę niż Samsung.
Panasonic ma lepsze , bardziej naturalne kolory.
Nie ma nagrywania na USB - fakt.
Ale obsługę multimedialną ma tak samo dobrą jak Samsung . Ma dwa piloty.

Samsunga promuję modele SUHD - są naprawdę dobre!.
Test będzie w niedzielę.
 

pawels9

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie. Czy panasonic odtworzy film MKV z dźwiękiem dts 5.1. Czy jak go podłączę do amplitunera przez wyjście audio to będzie dźwięk surround czy 2.0? Na pewno samsung ma DTS Premium 5.1. Aha, czy do panasa można podłączyć dysk zewnętrzny NTFS? Dużo filmów ma powyżej 4GB. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego nie odpowiem, ale napisz na PW to dostaniesz kontakt do kolegi i on odpowie Ci w poniedziałek jak będzie w pracy.
 

pawels9

New member
Do panasonica nie podłączę pendrive z plikami NTFS - to pewne. Byłem dziś porównać kilka modeli i muszę przyznać, że sporo osób ma rację. Najpierw Samsung h6650 i Panasonic AS650 (ips) a potem h6400 i AS640E. W obydwu przypadkach ustawiłem tv na tryb FILM i włączyłem film "Gambler" (dużo czerni) w 1080p. Moje przeciętne oko zauważyło lepszą czerń w panasonicu ale nie dostrzegło różnicy w kolorach. Samsung jest jakby za jasny mimo, że podświetlenie było na poziomie 5 a u panasa na poziomie 35. Ale, Samsung przeważa zdecydowanie w multimediach. Dziwne, bo w obu panasonicach nie chciał w ogóle odpalić pendrive za I razem i wczytywał film minutę. Potem było już lepiej. Interfejs w panasonicu wygląda faktycznie fajnie ale samsung działa bez zastanowienia. Polecam obydwa tv, Panasonica do filmów a samsunga do innej rozrywki. Nie powiem wam, co wybieram bo byłem zdecydowany na Samsunga ale Panasonic mnie dziś zaskoczył na plus obrazem. Teraz pomyślę, czy mogę obejść się bez tych okularów 3D, DTS 5.1, nagrywania na USB, plików NTFS i niezawodności w działaniu Smarta. Może jeszcze jakieś podpowiedzi? Pozdrawiam
 

ryba1979

New member
Witam

Tez mam taki dylemat Samsung h6650 Panasonic AS650 (ips) a potem h6400 i AS640E

AS640E ciezko dostac w dobrej cenie cos z Philipsa brac pod uwage w podobnych pieniadzach ?

Pozdrawiam
 
Do góry