Jaki TV 47" czy 55, Philips czy Panasonic Led czy Plazma

darektz

New member
Witam i o kilka porad pytam.
Im więcej czytam tym mniej wiem stąd też w końcu postanowiłem zapytać.

Mam do wydania 5000pln i ani grosza więcej. Chcę kupić TV 50 lub 55 cali chyba że ktoś przekona mnie mocnymi argumentami do 47mki - czyli mniejszego TV ale lepszej jakości.

Wymagania:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Przeważnie na wprost, czasami bokiem ale wtedy raczej jemy niż oglądamy.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? 3 duże okna skierowane na zachód na ścianie przeciwległej do telewizora. W lato może świecić na telewizor. Niem mam jednak pewności bo dopiero się wprowadziłem
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LCD LG 42" - 42LC51
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bajery mogą być ale nie muszą.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka UPC
10.Jakie urządzenia? Komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Ja sport i filmy z DVD, żona seriale z kablówki:)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? niekoniecznie ale jak będzie to możliwe to może czasami tak.
15.Czy zamierzasz grać w gry - na razie nie, kiedyś może kupię Wi
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 50-55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? pikseloza przy programach nie HD
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? pasywne

Początkowo chciałem plazmę Panasonica 50GT60 ale to co w nich mi nie pasuje to ciemność oraz duży pobór mocy. W sklepach na prawdę te telewizory są bardzo ciemne w porównaniu do ledów. Oprócz tego zamiast bieli jest szary, tv wygląda jak wypalony. Jeśli chodzi o design też mogłoby być lepiej ale to jest akurat najmniejszy minus.

Zacząłem się więc interesować LEDami i mam takie typy:
Philips 55PLF608
Panasonic L50ET60

Jakie jeszcze LEDy są godne uwagi w tym przedziale cenowym
Czy 55" to nie za dużo? Z kolei kupując 47 nie odczuję wielkiej zmiany w wielkości obrazu dlatego najchętniej wziąłbym 50" ale akurat Philipsa nie mam w takim rozmiarze.
To największe dylematy. Pomożecie?

Pozdrawiam
 

jpablo

New member
Mam podobny dylemat więc podzielę się przemyśleniami. Warunki, które opisałeś mam bardzo podobne. 55" to nie jest za dużo, a w sam raz. Nawet 60" będzie ok. Mając 5k brałbym 55ST60 lub 55et60 w zależności od upodobań. Poszukaj też modeli 60", np. Sharpy wyglądają bardzo dobrze. Jeśli słońce Ci nie świeci w ekran to możesz rozważyć 60 lub nawet 64" samsunga f5500 lub w ledach np. f6500.

Przejdź się po sklepach i znajdź taki, w którym stoi obok siebie 42", które masz obecnie, 50" i 55". Od razu zdecydujesz się na ten ostatni.

Owocnych przemyśleń.
 

darektz

New member
Mam większy kłopot z modelem niż z rozmiarem. Modele które podałeś odpadają bo 55et60 przekracza znacznie budżet a 55st60 to plazma do której już nie jestem tak przekonany po wizytach w MM, Saturn czy Euro. Mam na przeciwko telewizora 3 pary drzwi balkonowych praktycznie przez całą ścianę. Jak mi w nie słoneczko zaświeci to w pokoju będzie bardzo jasno i plazma może się okazać niewystarczająca dlatego zaczynam coraz bardziej skłaniać się ku LEDom.
Zakładając że na pewno nie 47" to zostaje mi Panas L50ET60 lub Philips 55PFL6008. Już prawie wybrałem ten drugi ale poczytałem trochę kiepskich opinii n.t. tego TV oraz samego serwisu Philipsa i trochę mnie to ostudziło. Teraz nie wiem co robić.
 

jpablo

New member
Ja mam na wprost TV całą ścianę z okien, ale na szczęście od strony NW, więc słońce dociera do TV tylko kilka tygodni latem i to późną porą. Mój obecny panas S10 poza tymi chwilami radzi sobie z tym rewelacyjnie. Prosta sprawa, że S60 nie będzie miał z tym problemu. A jeśli się obawiasz to wybieraj leda. Choć ja wolę plazmy. A porównywanie w sklepie nie jest najlepsze. Wszystkie ledy mają podkręconą jasność na maxa, stąd takie wrażenie.
 

mostom

New member
Zakładając że na pewno nie 47" to zostaje mi Panas L50ET60 lub Philips 55PFL6008. Już prawie wybrałem ten drugi ale poczytałem trochę kiepskich opinii n.t. tego TV oraz samego serwisu Philipsa i trochę mnie to ostudziło. Teraz nie wiem co robić.

Też miałem taki dylemat - od paru dni jestem posiadaczem L50ET60 - i na prawdę polecam - zastanawiałem się nad 55" - ale różnica za 5" to 1.500 zł - przy tym Panasonicu - więc została 50.
 

darektz

New member
Też miałem taki dylemat - od paru dni jestem posiadaczem L50ET60 - i na prawdę polecam - zastanawiałem się nad 55" - ale różnica za 5" to 1.500 zł - przy tym Panasonicu - więc została 50.

Brałeś pod uwagę Philipsa? Jeśli tak dlaczego nie Philips mimo że mógłbyś mieć 55" i teoretycznie lepiej oceniony przez redakcję :) TV?
 

mostom

New member
Brałem też pod uwagę Philipsa ale 47PFL6008 (zbliżony cenowo do Panasonica 50). Philips robi albo 47" albo 55". 55" trochę za drogi był jak dla mnie, zresztą tak samo jak większy Panasonic.
Ale do tej pory miałem bardzo złe doświadczenia ze sprzętem Philipsa. Nie wiem jak z telewizorami ale mam już jakiś uraz do tej marki. Po drugie ambilight (chociaż tak zachwalane) jakoś do mnie nie przemawia. Trochę na tym forum pisano o zawieszaniu się Philipsów - takie coś całkowicie deklasuje jak dla mnie telewizor.
 
Ostatnia edycja:
Do góry