Jaki TV 46" za ~4tys. (ważny czynnik waga - na regipsie) - preferencje wypełnione :)

yoogii

New member
Witam,
Może zacznę od tego gdzie ma wisieć TV. Jest to ścianka z regipsu (12mm). Zakładałem wieszanie w standardzie VESA 40 i dodatkowo za regipsem są 2 deski (około 15mm) przez całą szerokość ścianki i wysokie na ~30cm - jedna na górne mocowana, druga na dolne. Przykręcone są zarówno po bokach do stelaża jak i złaczone są też kilkoma wkrętami z regipsem na całej szerokości. Nie jestem budowlańcem i nie wiem ile to wytrzyma ale wolę by nowy TV nie spadł dlatego zwracam też uwagę na ciężar :) Czy konstrukcja będzie ok pod wszystkie TV? Biorę pod uwagę wieszanie możliwie blisko ściany używając jedynie długiego mocowania na górze.

Teraz formularz ;)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? 4 osoby mogą na wprost i 2 bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisi - opis powyżej
6.Jak słońce świeci w pokoju ? zachodnia strona. Słońce raczej po południu ale nie świeci bezpośrednio na ściankę z TV.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Tymczasowo poprzedni monitor 26" ;)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? WiFi, 3 HDMI, USB, wyjście audio do amplitunera (najlepiej coaxial)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Telewizja N, komputer przez HDMI
10.Jakie urządzenia ? Telewizja N, komputer przez HDMI
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy z PC, Discovery, Wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie, ewentualnie przez podłączonego PC
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? póki co LG nie biorę pod uwagę
17.Preferencje co do wielkości ? 42 - 46
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabe kąty widzenia, przesadnie/nierealnie ostre kolory (czy jak to tam nazwać) głównie w widzianych TV SONY
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-4500 brutto
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojętne

Z góy dziękuję za pomoc. Jakiś czas temu moim faworytem był Sharp 46LE830 - czy nie za ciężki? Jest obecnie jakaś lepsza propozycja?
 

nokinomaniak

New member
Pomyśl nad samsungami , może jestem stronniczy bo od dawna jestem fanem tych TV , teraz już mój czwarty . Są piękne , ergonomiczne , kupując Led napewno nie zaciązy , a podwieszenie pytaj o linkowe , sam zakupiłem orginalny samsunga (jak by ktoś ci z Hamy polecał to sobie daj spokój , oglądałem , miałem w ręce i to nie ten towar ), minimalna odległość od sciany , specjalne dyble do regipsa (tylko musisz patrzeć na cyferki w dziale grubość cianki ).
 
Do góry