Jaki TV 46-55 cali?

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witajcie.
Chce kupic jakis dobry tv z ktorego bede zadowolony.
Mam obecnie Samsunga b650 ale 37 cali to za mało.
Tv wisi na scianie naprzeciwko okien wychodzących na południe. Mimo blyszczacej matrycy nie ma tragedii.
Odległość od tv to 4-5 m. Do tv podlaczony jest ampli Onkyo telewizja n i ps3. Mam tez sporo filmow ktore chcialbym ogladac przez dysk podpiety do routera.
Po przejrzeniu chyba wszystkich mozliwych testow, opinii for internetowych mam 3 typy
Sony HX750 55 Cali
Samsung ES6800 lub ES6570 55 cali
Philips serii 6 tyle ze 47 cali

Ktory z nich brac, czy moze zrezygnowac z 55 cali i wziazcHx850 w 46 calach?
Nie znioslbym cloudingu
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Kiki a ten Sony HX750 tez ma problem z cloudingiem? W Samsungach to wiem ze normalne.
Sharp malo multimedialny a poza tym nie wejdzie na sciane. Po obu stronach tv wisza kolumny a miedzy nimi mam 132 cm. Philips serii 5 bylby super wyborem tylko ze jest srebrny i nie bardzo by mi chyba pasowal do reszty
 

Attachments

  • IMG_20120520_130431.jpg
    IMG_20120520_130431.jpg
    411,9 KB · Wyś: 3292

micmus

Member
Bez reklam
Kiki a ten Sony HX750 tez ma problem z cloudingiem? W Samsungach to wiem ze normalne.
Sharp malo multimedialny a poza tym nie wejdzie na sciane. Po obu stronach tv wisza kolumny a miedzy nimi mam 132 cm. Philips serii 5 bylby super wyborem tylko ze jest srebrny i nie bardzo by mi chyba pasowal do reszty

Widzę, że miejsca po bokach jeszcze masz sporo także może warto przesunąć te kolumienki (prosty zabieg przynajmniej dla mnie) i będziesz miał pełne pole do wyboru Tv bez ograniczeń co do szerokosći.
Uważam, ze to najlepsze rozwiązanie :)
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Widzę, że miejsca po bokach jeszcze masz sporo także może warto przesunąć te kolumienki (prosty zabieg przynajmniej dla mnie) i będziesz miał pełne pole do wyboru Tv bez ograniczeń co do szerokosći.
Uważam, ze to najlepsze rozwiązanie :)

Tak masz racje. W ostateczności mógłbym rozsunac te kolumny, jednak wiaze sie to z kolejnym kuciem w ścianie a to grozi rozwodem :) Niedawno tv stal na szafce, ale odbite dzieciece rece i przyklejony ser sprawily ze powedrowal na sciane. Bez kucia moglbym je jeszcze rozsunac po ok 6 cm kazda.
Ale do rzeczy ktory tv brac?
Boje sie ze plazma przekreci mi liczik prądu . U mnie tv chodzi tak srednio 6,7 godzin dziennie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie pobór energii jest na poziomie Twojego "malucha"
Ja wybierałbym :
- Sharpa 60 LE830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html - Taki mam w domu i jest super.
- Sharpa 60LE 840
- Philipsa 55PFL 5507
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
- Samsunga 55es7000
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...warty-przyszlosc-smart-tv-jest-juz-teraz.html
Panasonic 55dt50:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...najladniejszy-telewizor-w-historii-firmy.html

Pamiętaj o kalibracji :
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/6...arto-kalibrowac-telewizor-wygraj-nagrody.html

A w razie wątpliwości poproś o prezentację telewizorów w domu.
Albo Philipsa 55PFL 7007 - kończę wpisywanie testu - rewelacja.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Kiki no chba nie chcesz mi wmówić ze plazma 55cali bierze tyle samo co 37 calowy lcd.

Apropo Sharpa, czemu nie ma nowej platfotmy Smart Tv skoro Philips ma,a wiem ze ze soba współpracują
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Żona nie chce słyszeć o srebrnym TV dlatego Philips serii 5 odpada. Musi byc czarny, a najlepej piano black
W takim razie sklaniam sie w strone Sony Hx750. Myślę że nie będę żałował.

Kiki zaglebilem sie w artykol o St50, ale odpada ze wzgledu na migotanie widoczne na prawie każdym filmiku z YouTube
 

micmus

Member
Bez reklam
Żona nie chce słyszeć o srebrnym TV dlatego Philips serii 5 odpada. Musi byc czarny, a najlepej piano black
W takim razie sklaniam sie w strone Sony Hx750. Myślę że nie będę żałował.

Kiki zaglebilem sie w artykol o St50, ale odpada ze wzgledu na migotanie widoczne na prawie każdym filmiku z YouTube

Migotanie na filmikach youtube to.wina kamerowania. Obejrzyj TV w sklepie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do Ciebie , bo do Twoich potrzeb brałbym matowy. Mały ekran na ścianie to mała powierzchnia ale duży ekran będzie się mocno odbijać .
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Wybór należy do Ciebie , bo do Twoich potrzeb brałbym matowy. Mały ekran na ścianie to mała powierzchnia ale duży ekran będzie się mocno odbijać .

No właśnie Kiki, przez to chcę Soniacza bo ma matowy ekran.
A swoją drogą sam zasugerowales Panasa serii St a tam matu nie ma.

Więc jeszcze raz zapytam Sony czy Panas plazma?

Sharpa nie chce bo jest bardzo mało multimedialny, choć obraz przyznaje ma ładny.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
A na jakich multimediach Ci najbardziej zależy.

Najbardziej zalezy mi na ogladaniu filmów HD przez dlna, a w razie gdyby przycinalo mam zamiar podpiac dysk bezposrednio do tv. Glownie sa to mkv 720p i 1080p, niektore z dts. Lubie tez ogladac filmy z youtube w HD.
Dodatki typu tvn player, ipla itp mile widziane, chodz nikonieczne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma była podana bo miałeś poprzedni błyszczący i jeśli już to ma matrycę antyrefleksową.
Sumując do sumy potrzeb sięgałbym po HX 750
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Kiki a jeszcze pytanie do ciebie jako do fachowca. Czy oplaca sie dolozyc do hx850? Czy spora roznica w cenie przekłada sie na korzysci? Czy lepiej dc spokoj i brac750?

PS. Tak czy tak dales mi do myslenia z Sharpami i St50, ale zeby nie zglupiec chyba zostane przy Sony.
 
Do góry