Jaki TV: 46-51" - głupieję!!

maci

Member
Witam,
Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu telewizora i już byłem zdecydowany 4 miesiące temu na Samsunga 46C650, ale wyszła taka sytuacja, że musiałem chwilowo zrezygnować z kupna. Teraz temat zakupu powrócił a z nim...nowe modele TV. Zgłupieć można...Momentami tęsknię za czasami CRT - nie było problemu czy telewizor ma być do grania, TV, Video...kupowało się i był dobry do wszystkiego;). Ale idziemy z duchem czasu - CRT nie kupię;).

Do czego TV:

Określając procentowo to tak mniej więcej:
40% TV SD/HD
40% mkv/divx/Bluray
20% pozostałe (internet TV, może jakaś konsola w przyszłości)

Przeszedłem zachwyty nad każdą technologią. Najpierw - tylko plazma, potem, że może LCD a teraz jestem za LED LCD.

Sytuacja:

Odległość od TV - ok 3m
Preferowana wielkość - 46-51"
Na przeciwko TV jest okno, ale z roletą zewnętrzną (nie jedyne w pomieszczeniu, więc można spokojnie zasłonić).

Nie jesteśmy z narzeczoną wielbicielami idealnego obrazu. Po prostu ma się przyjemnie oglądać. Nie patrzę na to czy mam idealnie czarną czerń czy nie. Nie patrzę na parametry katalogowe...

Z wymagań do TV:
- dostęp do internetu
- odczyt divx,mkv itp
- niskie zużycie prądu (dlatego ostatnio skłaniam się ku LED) - mimo, że nie oglądamy TV, to on i tak jest włączony praktycznie od momentu przyjścia z pracy do wieczora)
- cena do 3000 zł (3500 ew)

Z moich faworytów to:
LG 47LV5500
Sony 47EX710 (711)

Pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tego sonego (sony ma 46 a nie 47") charakteryzuje dosyć kiepskie podświetlenie matrycy i z usb mkv nie odtworzysz, w twoim przedziale cenowym ciężko o cokolwiek dobrego w takiej wielkości
 

maci

Member
Zdaję sobie sprawę, że idealnego telewizora za tą cenę nie dostanę. Ale mi chodzi o telewizor godny uwagi. Tzn. charakteryzujący się przyzwoitym obrazem. Nie czerpię przyjemności we wpatrywaniu się w idealne podświetlenia matrycy, Obecnie oglądam TV na 22" Funai i jakoś daję radę;). Nawet może bardziej liczę na podpowiedź - czego nie warto kupować - bo awaryjne, nie ma jakichś funkcji albo są niedopracowane.
Z drugie strony sobie myślę, że 3,5 k to nie mało jak na TV - przynajmniej dla mnie. Nie jestem wideofilem. Każda kwota wydana ponad to - była by dla mnie pewnie stratą pieniędzy;)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
przyzwoity obraz w tej cenie to np sony 46ex500 ale to LCD tak samo jak 46C650. Tylko coraz trudniej o te TV. Z LED to minimum 3600 za 46C6000 lub jak chcesz z internetem to 46C6500
 
Do góry