Jaki TV 46-50 cali do około 3000zł

dzudzu9

New member
Witam.

Wiem, że podobny temat już kilkukrotnie się pojawiał (oczywiście je czytałem), ale poniekąd każdy przypadek jest inny, także będę wdzięczny za pomoc :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? wydzielona część (~3.5x2.5) z pokoju 3.5x5
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5-3m,
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost + możliwy niewielki kąt, ale szerokie kąty jak najbardziej mile widziane
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno jest z prawej strony, ale słońce nie pada na tv
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 37B650
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart tv (tvn player, ipla, youtube), czytanie różnych rodzajów plików video z usb (mkv, avi, itp.), możliwość sterowania dekoderem ADB Vectry za pomocą pilota od TV, możliwość bezprzewodowego wyświetlania materiałów z tabletu/laptopa
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka Vectra, kanały SD i HD
10. Jakie urządzenia? kino domowe LG, dysk usb, czasem laptop/tablet
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~2 (w weekendy dłużej)
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obecnie mam błyszczącą i jestem zadowolony, ale nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy (przeróżne, ostatnio np. mam fazę na sf), kanały popularnonaukowe
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie, aczkolwiek otwarta przeglądarka która obsłuży weeb.tv będzie mile widziana
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? brak, aczkolwiek jakiś sentyment do Samsunga jest :)
17. Preferencje co do wielkości? od 46 do 50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolno działające menu, widoczne niedoskonałości obrazu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami, w weekendy również w dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~3000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może, ale nie musi

Z obecnego TV jestem bardzo zadowolony. Ma już 4 lata, nigdy (odpukać) nie miałem z nim problemów.
Obraz wg mnie bardzo dobry (SD, bo HD to wiadomo :)) Tv wykorzystywany jest:
- 60% do oglądania różnego rodzaju programów TVP1 .. Discovery, nadawanych w HD i SD,
- 40% do oglądania filmów z podłączonego pod usb pendrive/dysku (filmy głównie mkv z dźwiękiem 5.1 - dźwięk po optyku skierowany na kino).
Do TV nie wgrywałem alternatywnego oprogramowania, także DTS nie czyta, ale nie jest dla mnie problemem przekonwertowanie DTS na AC3.
Nigdy nie miałem problemu z odtwarzaniem filmów, to co wrzucałem czytał bez zająknięcia i uważam że nawet avi w rozdzielczości ~640x300 wyglądało w miarę.
Od nowego TV oczekuję, że również będzie czytał wszystko z podpiętego po usb dysku/pendrive.

Czego mi brakuje:
- paru cali więcej :),
- smart tv (głównie tvn player),
- sterowanie dekoderem ADB Vectry przy użyciu pilota od TV (byłoby super),
- bezprzewodowe wyświetlanie zasobów tabletu/laptopa na TV (również byłoby super).

Plazma raczej odpada.

Czytałem (ciągle czytam) różne fora i opinie o TV.
Początkowo myślałem nad Samsungiem 46F6500 (ew. 6400) ale na forum HDTV znalazłem opinię posiadacza B650, który narzekał na F6500, wg tej osoby obraz na B650 był zdecydowanie lepszy mimo swoich lat. Trochę mnie to przestraszyło, chociaż jak byłem w markecie żeby pooglądać TV na żywo, to poza ciemnymi rogami (o czym również dowiedziałem się z forum) żadne inne rzeczy nie rzuciły mi się w oczy, ale to było "na szybko". Podczas normalnego oglądania pewnie tego się nie zauważa, także póki co jeszcze go nie skreślam.
Biorę pod uwagę również Sharpa 50LE650/750, ale na forum HDTV bardzo mało o nim informacji, a żeby szukać innych źródeł nie miałem jeszcze zbyt wiele czasu. Z tego co dowiedziałem się na forum to kiepsko z jego wykonaniem, słabo działający SMART (a to jednak również ma dla mnie znaczenie), podobno brak wyjścia optycznego. Musiałbym to jeszcze potwierdzić, ale jeżeli rzeczywiście tak jest, to ten TV odpada.
Panasonic 47ET60 - dobre opinie, ładny wygląd, SMART dobry. Martwi mnie trochę mocne nagrzewanie TV z lewej strony - dowiedziałem się z forum, sprawdziłem na żywo - rzeczywiścei było nie ciepłe, ale gorące i to dosyć mocno. Ciekawe czy nie będzie to miało wpływu na awaryjność TV (niby jest gwarancja, ale TV kupuję na dłużej niż 2 lata - okres obowiązywania gwarancji).
Philips 46PFL6008 - jakoś Philips do mnie nie przemawia, ale jak jest dobry i wart swojej ceny... Podobno słaby i wolno działający SMART...
Wszystkie wymienione cechy oczywiście byłyby jeszcze do potwierdzenia.
Żadnym z powyższych TV się nie bawiłem, te informacje zdobyłem po przeczytaniu kilkuset stron forum, różnych opinii, oraz szybkiego podglądu TV na żywo (bardzo szybkiego).
Jeżeli w którymś miejscu się pomyliłem to będę bardzo wdzięczny za sprostowanie.

Który z tych TV:
- Samsung 46F6500 (ew. 6400)
- Sharp 50LE650/750
- Panasonic 47ET60
- Philips 46PFL6008
- ew. może Philips 47PFL5008H, ale przyznam się, że jeszcze nic o nim nie wiem
będzie najlepszy do moich potrzeb, ew. jaki inny model powinienem wziąć pod uwagę?
Wszystkie poza Samsungiem i Philipsem 47PFL5008H nie mieszczą się w 3k, ale jakby na prawdę było warto to dołożyłbym te 500zł. Z drugiej strony - jeżeli znalazłoby się coś spełniającego moje wymagania w cenie 2500zł to jak najbardziej byłbym za taką opcją :)

Co więcej - jakoś 50" bardziej mi się podoba niż 46" - niby tylko 4 cale ale robi sporą różnicę, zresztą co by nie mówić, rozmiar ma znaczenie :)
Zależy mi na jak najlepszej jakości wyświetlanego obrazu. Nie wiem czy zauważę drobne niedoskonałości, ale sama świadomość że istnieją, a wydało się nie mało kasy, może być dobijająca :)
Aż tak bardzo mi się nie śpieszy, także może po nowym roku ceny trochę spadną.

Zaznaczę, że TV musi mieć jak najlepsze skalowanie SD - nie wszystkie oglądane kanały, czy materiały z dysku są w wysokiej rozdzielczości i na większym ekranie będzie to bardziej rzucało się w oczy.

Jeszcze jedno - obecny TV stoi, natomiast jak napisałem wyżej - nowy chcę zawiesić pomiędzy dwoma witrynami. Odległość pomiędzy nimi to ~1,5m także w przypadku Philipsa - nie wiem czy pokazałby pazurki ze swoim AmbiLightem.

Wielokrotnie spotkałem się z opinią, że TV (bez wskazywania na konkretny model) ma bardzo słabą jakość obrazu bez dodatkowej konfiguracji. W obecnym nie pamiętam, czy coś ustawiałem, a obraz mi się podobał i nadal podoba. Chciałbym aby nowy TV miał jak najlepszą jakość od razu po wyciągnięciu z pudła, ew. jeżeli to nie możliwe, to po nieuciążliwej, własnoręcznej, nie zajmującej wielu godzin konfiguracji.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w doborze TV.
 

tdx

New member
Bez reklam
F6500 (mam 46F6500) w stosunku do B650 (miałem 32B650) to brak jak dla mnie przede wszystkim brak ultra clear panel, co za tym idzie kolory już nie mają takiego "blasku" w F od serii F7

Musisz pamiętać o tym że 46 a 37 to jednak jest różnica i żeby 640x300 wyglądało w miarę musisz naprawdę daleko od TV siedzieć :) << więc polecam przesiąść się na formaty HD.

Tego czego napisałeś że Ci brakuje spokojnie zaspokoi F6400 choć oczywiście lepiej wsiąść F6500 lub F6770 ale to już przekracza o 500zł Twój budżet przy 46" oczywiście że lepsza była by 50" z takiej odległości ale to wtedy cenowo zupełnie się już nie mieścisz...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tutaj aby sie wszysto udalo spelnic, niestety musisz wyjsc ponad 3tys. Ja bym rozwazal
Toshiba 50l7335
Panaspnoc 47et60
Samsung 46f6500

Jak masz pytania to wal smialo, tu czy pw.
 

prezy

New member
Bez reklam
"Jak byłem w markecie żeby pooglądać TV na żywo, to poza ciemnymi rogami (o czym również dowiedziałem się z forum) żadne inne rzeczy nie rzuciły mi się w oczy"

No właśnie żeby te rogi były białe to wszystko byłoby ok.
Pocieszające jest to, że są użytkownicy którzy twierdzą że da się to ustawić. Mnie to osobiście nie przekonało - wersja demo od samsunga ładne logo na białym tle a rogi do...
Poza tym Tv F6500 naprawdę ok.
Dodam jeszcze że w serii F7000/8000 nie ma ciemnych rogów.
 

dzudzu9

New member
Musisz pamiętać o tym że 46 a 37 to jednak jest różnica i żeby 640x300 wyglądało w miarę musisz naprawdę daleko od TV siedzieć :) << więc polecam przesiąść się na formaty HD...

Z takich rozdzielczości już dawno zrezygnowałem, teraz staram się wszystko oglądać w rozdzielczości 720p / 1080p. Zdaję też sobie sprawę, że na większej przekątnej bardziej będzie dawać o sobie znać słaba jakość wyświetlanego materiału.

Tutaj aby sie wszysto udalo spelnic, niestety musisz wyjsc ponad 3tys. Ja bym rozwazal
Toshiba 50l7335
Panaspnoc 47et60
Samsung 46f6500
...

Toshiby nie znam, ale jakoś do mnie nie przemawia :)
Panasonic i Samsung mi się podobają, ale mam obawy jak napisałem (Panasonic - silne nagrzewanie w okolicach wejść, Samsung - ciemniejsze rogi + może coś jeszcze, ale na chwilę obecną nie wiem co :))

W sklepach internetowych zarówno 46F6400 jak i 46F6500 można znaleźć poniżej (F6500 w okolicach) 3000zł, natomiast dopłata do 50" jest zbyt duża.

A jak na tle tych dwóch Samsungów wypadają pozostałe pod kątem generowanego obrazu / skalowania SD / obsługi dysków USB (mam na myśli obsługiwane formaty video):
- Toshiba 50l7335
- Sharp 50LE650/750
- Panasonic 47ET60
- Philips 46PFL6008

Czy warto do nich dopłacać skoro już F6400 spełni moje oczekiwania?
 

dzudzu9

New member
Odnośnie ciemnych rogów - to pewnie jakbym wcześniej nie przeczytał o tym na forum to może i nie zwróciłbym na to uwagi :) Ale tak to jest, jak już coś się wie, to się tego szuka :)
 

dzudzu9

New member
A i jeszcze co sądzicie o modelu: Panasonic TX-L50E6E ?
Warto brać go pod uwagę, czy już odpuścuć z racji, że za parę stów więcej można mieć 47ET60 z natywnym 100Hz?
Z tego co kojarzę w 37B650 też jest rzeczywiste 50Hz, a przyznam się że mi to nigdy nie przeszkadzało. Ustawienie płynności (nie pamiętam jak dokładnie ta opcja się nazywa) mam wyłączone, bo nie podoba mi się "teatr".
 

tdx

New member
Bez reklam
A i jeszcze co sądzicie o modelu: Panasonic TX-L50E6E ?
Warto brać go pod uwagę, czy już odpuścuć z racji, że za parę stów więcej można mieć 47ET60 z natywnym 100Hz?
Z tego co kojarzę w 37B650 też jest rzeczywiste 50Hz, a przyznam się że mi to nigdy nie przeszkadzało. Ustawienie płynności (nie pamiętam jak dokładnie ta opcja się nazywa) mam wyłączone, bo nie podoba mi się "teatr".

Źle kojarzysz mas prawdziwą 100Hz matrycę

tu masz 50Hz

[youtube]Ok8s87Kjnr4[/youtube]

a tu 100Hz oglądnij do końca

[youtube]r1mertCKfd8[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

dzudzu9

New member
tdx - dzięki za wyprowadzenie z błędu :)
Na załączonych przez Ciebie materiałach różnica jest mocno zauważalna.
Jak mam już zmieniać TV to wolę dopłacić i mieć coś lepszego
 

dzudzu9

New member
Mogę jeszcze prosic o odpowiedź na pytanie jak na tle Samsungów 46F6400 i 46F6500 wypadają pozostałe pod kątem generowanego obrazu / skalowania SD / obsługi dysków USB (mam na myśli obsługiwane formaty video):
- Toshiba 50l7335
- Sharp 50LE650/750
- Panasonic 47ET60
- Philips 46PFL6008
Czy warto do nich dopłacać skoro już F6400 spełni moje oczekiwania? Ogolnie seria F6400/6500 mi się podoba, ale martwii mnie loteria w jakości matrycy (wpisy użytkowników o ciemnych rogach, chmurkach i bandingu (z tym rzadziej się spotykałem)).
Oraz czy warto brac pod uwagę model Panasonica TX-L50E6E (tu jest rsecsywiste 50Hz)?
Byłoby super jakby ktos je uszeregował w kolejności od najlepszego :)
Budżet podałem 3000zł, ale że mi się nie śpieszy i mogę zaczekać do nowego roku jak beda przeceny (mam nadzieję) to mógłbym od razu kupic coś lepszego.
 

dzudzu9

New member
Krótkie podsumowanie (poniekąd dla siebie :)) zdobytych dotąd informacji:

- Sharp 50L652 - z wyglądu ok (bardziej mi się podoba niż 50L752), ale niestety nie ma wyjścia optycznego audio, które jest mi potrzebne do podłączenia kina. Poza tym ma słabego smarta (wymagam TVN Player, IPLA, Youtube, i najważniejsze: czytanie wszystkiego z USB). Słabo wykonany (chociaż mi nie rzuciło się to w oczy, ale i szczególnie się nie przyglądałem).

- Panasonic 47ET60 - mimo iz jest chwalony tu na forum przez Kikiego, to na innych stronach/testach spotykałem sporo opinii o słabym podświetleniu, słabej czerni, bandingu, oraz problemach z odtwarzaniem plików po USB. Okulary słabej jakości (chociaż jako że pasywne to można tanio dokupić).

- Philips 47PFL6008 - jeszcze bardziej chwalony niż Panasonic... z tego co wyczytałem, to obraz wcale nie jest lepszy niż na Samsungu 46F6500 (oczywiście kwestia indywidualna + kalibracja pewnie robi swoje). Smart średni, chociaż podobno przy używaniu w jednym momencie jednej aplikacji wszystko jest ok. Jak z odczytem multimediów z USB nie wiem. Droższy od pozostałych. Potrzebna kalibracja, chociaż jak się ogląda w skrajnie różnych warunkach (przy świetle dziennym / nocą bez żadnego oświetlenia) to nie wiem czy aż tak to pomaga (nie wiem, bo się na tym nie znam, ale też nie zamierzam dodatkowo za to płacić).

- Toshiba 50L7335DG - na tym forum prawie zawsze gdy padnie pytanie o ten model, Kiki wrzuca zdjęcie z fatalnym cloudingiem, co może przestraszyć. Mimo iż opinii o tym modelu jest jak na lekarstwo to udało mi znaleźć kilka i to pozytywnych. Clouding wcale nie taki duży, banding mniejszy niż w Panasonicu 47ET60, podobno nie ma problemu z odczytem multimediów, chociaż znalazłem opinię, że nie czyta mkv 3d. Z wyglądu może być (ramka mogłaby być cieńsza). W sklepie (fajnie, że w MM TV stoją w zaciemnionej strefie) podobał mi się wyświetlany na nim obraz oraz szerokie kąty.

- Samsung 46F6500 - z wyglądu ok. Odtwarza z USB wszystko. Smart najlepszy z wymienionych (chociaż jak napisałem - aż tak dużo nie wymagam). Sterowanie dekoderem (wg mnie super sprawa). Z minusów: mniejszy (50" - na matrycy nie Samsunga kosztuje niestety sporo drożej), widać niedoświetlone rogi, chociaż to zależy od ustawień i można to w jakimś stopniu zniwelować - w jednym ze sklepów było mocno widoczne, w innym - minimalnie. Tutaj akurat raczej w obu były standardowe ustawienia sklepowe, więc może kwestia matrycy?...

Mimo iż znam wady / zalety wymienionych TV to wybór i tak nie jest prosty :(
Ale że już się wziąłem do zmiany TV, to... odrzuciłbym Sharpa (powody wymienione) oraz Philipsa (głównie ze względu na cenę). Powinienem również odrzucić Panasonica (początkowo tak zrobiłem), ale że na tym forum jest chwalony i mi się podoba wizualnie to wrócił :)
Nie wiem, czy nie najlepszym rozwiązaniem będzie brać po kolei każdy z tych modeli (Panasonic, Toshiba, Samsung) na testy w domu z możliwością zwrotu w przeciągu 10 dni... W domu nawet mimo braku czasu więcej można sprawdzić niż podczas krótkiej wizyty w sklepie.

Temat jest ciągle otwarty także jak ktoś ma uwagi / informacje odnośnie wymienionych modeli / ew. tego co powyżej napisałem będę wdzięczny za podzielenie się nimi ze mną :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poczytaj wypowiedzi użytkowników Panasonica. I sam stwierdzisz że 99% z nich jest bardzo zadowolona.
 

dzudzu9

New member
Poczytaj wypowiedzi użytkowników Panasonica. I sam stwierdzisz że 99% z nich jest bardzo zadowolona.

Przeczytałem cały wątek o tym modelu i m.in. dlatego biorę go pod uwagę.
To co napisałem to jest zlepek znalezionych w necie informacji, z różnych stron / forów / testów.
Póki nie sprawdzę osobiście, najlepiej w warunkach domowych w jakich będzie użytkowany, to bazuję tylko na tym.
 

dzudzu9

New member
Jako, że nie łatwo znaleźć jakiekolwiek informacje o tej Toshibie to pozwolę sobie wkleić linki do 2 wątków na tym forum:

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/99066-sharp-lc-50le752e-czy-toshiba-50l7335dg.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/104481-led-do-5000zl-50cali-max-porownanie.html

Oczywiście jak zwykle wszystko jest kwestią indywidualnych potrzeb. Spodobał mi się zasłyszany na tym forum tekst: "co dla jednych jest sufitem, dla innych może być podłogą" i całkowicie się z tym zgadzam.
Tak czy inaczej kupując jakąś rzecz staramy się wcześniej zdobyć o niej jak najwięcej informacji, a to są jakieś informacje, które pokazują, że nie należy skreślać od razu tego TV.
 

Mixmich

New member
W 40L7335 producentem matrycy jest samsung, natomiast w pozostałych rozmiarach w toshibie dostawcą jest chi-mei innolux (w 50" calach jest dokładnie ta sama matryca co w sharpach le650 i le750). Chińscy producenci nie powinni odstraszać, skoro w tak zachwalanym przez kikiego modelu 65wt600 jest matryca chińskiej produkcji. Poza tym kontrola podświetlenia w 47et60 czy 50le750 to szkoda gadać. W toshibie to chociaż widać, że widać, że kontrola podświetlenia daje jakiś efekt.
Żeby nie zarzucać mi braku obiektywności to akurat miałem okazję porównać wymienione modele w mediamarkt w strefie hi-fi (zaciemniona strefa) i wszystkie + lg la690 +samsung 46f6640 stały obok siebie

Pozdrawiam
mam nadzieje, że moje posty nie zostaną usunięte
 

dzudzu9

New member
Decyzja zapadła - zamówiony Samsung 46F6500.

To co zdecydowało:
- 46" optymalny rozmiar
- wygląd na plus
- rozbudowany Smart (chociaż tak na prawdę najistotniejsze są TVN Player i Youtube)
- pewność, że nie będę miał problemu z odtwarzaniem filmów z USB (w 37B650 nie miałem, a zakładam, że może być tylko lepiej)
- bezprzewodowe odtwarzanie zawartości tabletu / komputera na TV (okaże się, czy będę korzystał, ale chciałem to mieć)
- przy pomocy pilota od TV będę mógł obsługiwać dekoder Vectry
- zadowolenie z dotychczasowego modelu również odegrało swoją rolę

Przeczytałem cały wątek dotyczący modelu 46F6500 oraz kilka testów polskich i zagranicznych, w których ten TV był bardzo dobrze oceniany.
Wybór został podjęty całkowicie świadomie.

Coś więcej będę mógł powiedzieć po 1-2 tygodniach użytkowania.
 
Do góry