Jaki TV 42'' z DLNA

świtek1

New member
Witam! jako, że nigdy nie miałem TV to przepraszam jak napisze jakieś głupoty :)
potrzebuje pomocy - po remoncie zrobiłem miejsce na TV, tylko zupełnie nie znam rynku i nie wiem co jest "dobre". odp na zestaw pytań:

1. Odległość od ekranu: kanapa 3m, fotel 1,8m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Okno po lewej stronie telewizora (Wschód)
3. Jak duży jest pokój: 21m2
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor: brak
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: jak już będzie to tylko sport z PC, dokument, filmy z PC
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem od 20-21
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: mam sufit podwieszany z taśmą LED wokół wyspy
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: bez preferencji
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez preferencji
11. Preferowana wielkość telewizora: 42, ew 46"
12. Preferowana marka: brak
13. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% PC
14. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: kanapa na wprost, stół i fotel pod kątem ok 35-45st
16. Ma stać czy wisieć: wisieć
17. Rozdzielczość: bez preferencji (wystarczy HD ready, ew full HD, na pewno nie 4k)
18. Na czym najbardziej Ci zależy: na bezprzewodowym oglądaniu zdjęć/ filmów/ przeglądarki z PC - czytałem o DLNA, że to załatwia sprawę, po wi-fi - żadnych kabli, no chyba że teraz jest coś innego
19. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 2
20. Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-4
21. Co chcemy aby telewizor posiadał: DLNA, możliwość odczytu filmów/ zdjęć z USB
22. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: kablówka INEA, wi-fi
23. Czy zamierzasz serfować po internecie: nie
24. Budżet: Najtańsze co działa w sieci domowej i umożliwia oglądanie obrazu z przeglądarki np sport.tvp.pl, canalplussport.pl i filmów z twardego dysku (SSD), obraz jest sprawą drugorzędną.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To musi być telewizor z Androidem:
Philips 43PUS6501 - 4K i 100 Hz
Sony 43W755 - fullhd i 100Hz
 

świtek1

New member
myślałem że uda sie coś znaleźć do 2 tyś :)
generalnie jeśli chodzi o filmy to z reguły oglądam seriale z netu i filmy divix, wiec nie wiem czy jest mi potrzebne 4k.... wymyśliłem tak że, zamiast przy biurku wygodniej będzie usiąść na kanapie aby obejrzeć odcinek np przyjaciół z dysku. także ten sony by wystarczył (chyba że jeszcze coś tańszego)
a rozumiem, żeby oglądać streaming ze stron typu sport.tvp.pl to muszę mieć system android TV?
 

świtek1

New member
teraz jednak myślę czy nie połączyć po prostu TV z kartą grafiki po HDMI i kable ukryć w listwie przypodłogowej. to chyba prostsze rozwiązanie, a mam pewność ze wyświetlę dokładnie to co chce na ekranie TV (teraz np jest problem z silverlightem na GG Chrome - canalplussport.pl działa mi tylko na Mozilli)
Ale dzięki za pomoc, na pewno jak uzbieram kase to bym wziął tego SONY.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko musisz się śpieszyć bo ten Sony nie jest produkowany kilka miesięcy i możesz się nie załapać.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Ja np. do Philipsa mam bezpośrednio podłączy kabel internetowy z dekodera UPC i necik śmiga, aż miło.
 

jasssu

New member
Philips 5501, jak zasugerował kiki. Sony też jest fajnym telewizorem, ale jakością obraz z góry uprzedzam, że wg. mnie ustępuje jednak 5501. Co przemawia za Soniakiem autorze, czyżby marka?
 

jasssu

New member
No jeśli w tym budżecie zmieści 6501 to oczywiście 6501. Między tymi dwoma modelami jest spora różnica jakościowa na korzyść tego drugiego oczywiście. Przede wszystkim mam na myśli 100 Hz.
 
Do góry