Jaki TV 42 cali wybrać do ok. 2500zł (Xbox360, PC, Galaxy S2, NC+)

EdiSk8

New member
Witam. przyszedł czas na kupno TV bo jak na razie używam monitora Iiyama Prolite XB2374HDS:

Służy mi pod gry, filmy jak również oglądam na nim telewizję NC+

1. Odległość od ekranu? 1.5m - 2m

2. Jak słońce świeci w pokoju? z prawej strony pokoju wpada słońce ale z tym nie ma problemu ponieważ posiadam roletę

3. Jak duży jest pokój? 4x2.20

4. Preferowana technologia: LED

5. Jaki masz obecnie telewizor?: posiadam monitor który spełnia rolę TV (wyżej wymieniony)

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, seriale, sport i popularno-naukowe (NC+ 34 kanałów w HD)

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w zależności od wolnego czasu

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: bez znaczenia bo zawsze jak oglądam to spuszczam roletę

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? taki żeby nie męczył oczu

10. Matryca błyszcząca czy matowa? monitor ma matową ale błyszcząca chyba by mi nie przeszkadzała

11. Preferowana wielkość telewizora? 42 cale ze względu, że TV będzie na szerokości pokoju a odległość jest max 2m a powyżej 42' to chyba już za dużo, choć mogę się mylić

12. Preferowana marka? brak

13. Czego nie lubisz w telewizorach? wolne przełączanie programów, smużenie w grach

14. Jakie urządzenia będą podłączone? PC, xbox360 a później nowa konsola, może PS4, NC+ posiadam również smartfona Galaxy S2 który może mi służyć jako pilot do przeglądania internetu na TV w pokoju jest również router Wi-Fi więc internet w TV

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? w zależności na co mam ochote, NC+ głównie na wieczór, a gry i filmy w wolnym czasie, przeglądanie internetu jak jestem w domu

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej tylko na wprost

17. Czy ważne jest wifi? musi być ponieważ posiadam router w pokoju

18. Czy będziesz korzystać z widgetów? chyba nie

19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD?

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? TV będzie podłączony pod PC (GeForce GTX 670) więc filmy będą oglądane z komputera, ale dobrze by było jakby nie miał problemów z polskimi znakami z USB

22. Ma mieć 3D? może być

23. Ma mieć slot na karty SD? nie wymagany

24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? 3 HDMI to minimum (PC, Xbox 360 i NC+ w przyszłości nowa konsola)

26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy z NC+

27. Ile programów HD? 34

28. Ma stać czy wisieć? Na razie stać

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy: ładny, czysty obraz, brak smużenia i zwolnienia w grach, filmach akcji, bądź w sporcie, szybkie przełączanie między kanałami, wyraziste kolory, żeby nie męczył oczu

31. Ile osób ogląda: głównie sam chyba, że ktoś przychodzi pograć na konsoli

32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: głównie odpalany będzie w wolnym czasie

33. Jaka klasa cenowa? do ok 2500zł

Zastanawiam się nad takimi modelami:

1. Panasonic TX-L42E6E ok 2100zł
2. Panasonic 42ET60 ok 2600zł więc już jest aż 500zł więcej od poprzedniego, a czy warto, aż tyle dokładać?
3. Philips 42PFL 5008 ok 2500zł

Czy znajdę coś lepszego w tym przedziale cenowym? Proszę o pomoc i porady
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zdecydowanie warto dopłacić do ET60.
Dużo lepsze nasycenie barw, lepsza czerń, dużo lepsze skalowanie.
Telewizor o klasę lepszy.
 

EdiSk8

New member
Czytałem opinie na temat tego Panasonic'a ET60 i zdania są podzielone, ponoć brak możliwości nagrywania przez USB, na wszystkie urządzenia (to mnie nie dotyczy bo mam dekoder NC+ z dyskiem 250GB). Nie zawsze sobie radzi z odczytem plików video na pendrive, wolno przełącza programy co dla mnie jest dużym minusem bo dwie pierwsze wady są dla mnie mało istotne bo TV będzie podłączony pod PC, więc może w tym przedziale cenowym znajdę coś lepszego? może jakieś inne alternatywy?

Co powiecie np. o:

1. SAMSUNG UE40F6400
2. SHARP LC-40LE830E
3. Sony KDL-40HX750
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak jest, czerń jest lepsza. E6E ma plamy, przez co często czerń wygląda na lekko szarawą przy ciemnym oświetleniu. et60 ma niemal idealnie równo podświetloną matrycę.
Jeśli chodzi natomiast o szybkość przełączania kanałów - to Ciebie także nie dotyczy skoro używasz zewnętrznego dekodera.
Jak do PC chcesz podłączyć, to rozważał bym jeszcze
Toshiba 40L7335.
 

theblock

New member
ZA HDTVtest.co.uk

"If you’re looking to buy a 42in LED LCD HDTV which delivers content the way they should be presented without any unnecessary behind-the-scene meddling, we recommend you give serious consideration to the TX-L42E6 – the first non-plasma Viera that is not weighed down by poor blacks."

I to było już po teście serii ET60. Wystarczy sprawdzić organoleptycznie, żeby zauważyć, ze czerń w ET60 nie ma zadnego, absolutnie ŻADNEGO startu do przedstawicieli niższej serii E6. Nie potrzeba do tego specjalistycznych narzędzi pomiarowych innych niż oko.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nikt Ci nie broni tak sądzić, możesz sobie kupić e6 i być zachwyconym czernią.
Ja w sumie rzadko kiedy kieruję się opiniami testów, gdyż wolę sam ocenić tv i mieć o nim własne zdanie.
Na każdym forum / portalu się zachwala inny sprzęt. Tam gdzie jeden jest tylko zachwalany, na innym znajdują się nagle wady sprzętu.
Pozatym - ślepe patrzenie w cyferki może nam co najwyżej wzrok popsuć. Oceń tv sam, nie tylko w warunkach sklepowych, gdzie matryce różnego typu inaczej reagują, a refleksy sprawiają że nawet tani tv może wyglądać lepiej niż droższy.
 

EdiSk8

New member
badałem na dostępność poszczególnych telewizorów w RTV Euro AGD w BB, wygląda to następująco :

1. Philips 42PFL5008H - dostępny na sklepie, cena 2799zł
2. Panasonic TX-L42ET60E - dostępny na sklepie, cena 2599zł
3. Sony KDL-40HX750 - nie dostępny na sklepie, cena 2590zł
4. Toshiba 40L7335DG - dostępny na sklepie, cena 2499zł
5. Samsung UE40F6400 - dostępny na sklepie, cena 2390zł

ceny jak widać zróżnicowane, wszystkie mają 3D i Smart TV, który byłby najlepszym wyborem? zależy mi żeby był dobry pod filmy, gry i dobrze i szybko współpracował z moim smartfonem, żeby nie zamulał i nie było smużenia, chyba, że znajdę coś lepszego w tym przedziale cenowym bez 3D pod moje wymagania?
 

Olek2020

New member
Ze niby ET60 z IPS ma wyższy poziom czerni niż MVA w E6E? Nie kpij. Skalowanie jest na zblizonym poziomie.

Dotąd czytałem forum, teraz postanowiłem się zarejestrować i aktywnie uczestniczyc jako że sam stoję przed wyborem TV ~40" , chciałem 42e6 ale po oględzinach w sklepie wypada on pod względem czerni słabo, były różne wersje e6 32, 39,42 i we wszystkich była szarość a nie czerń, sprzedawca (człowiek od lat w branży, można powiedzieć że pasjonat) potwierdził moje spostrzeżenia że e6 to niezbyt udana seria panasonica jesli chodzi o czerń, w danych z ulotki panasa jest to jedyna serja z opisem matrycy (LED LCD/IPS LCD) czyżby więc były dwa rodzaje matryc w tych modelach? przy innych ET60, FT60 jest w opisie IPS a panasonic chyba wie co pisze w ulotkach? może na rynek UK jest MVA na inny IPS? takie numery były już w historii - choć bardziej są mi znane w monitorach komp. Poziom czerni był naprawdę słaby w porównaniu właściwie do większości telewizorów w podobnej cenie w sklepie (sony,samsung,lg - kilkadziesiąt modeli)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
E6E jest na dwóch matrycach - IPS oraz MVA.
W Polsce spotykamy się głównie z IPS w 42" i MVA w 39". Chyba że gdzieś poza MM / MEX / Saturn / Euro / Neonet handlują, bo w innych sieciach nie bywam.

Ogólnie e6e jest fajnym tv, ale jak każdy tv w tej cenie ma jakieś wady (przeciętna czerń i słabo nasycone barwy)
 

EdiSk8

New member
Tak się zastanawiam, który TV byłby najlepszym wyborem pod moje wymagania:
- gry na Xbox 360 jak również gry z PC bo TV będę podłączał przez HDMI pod GF GTX 670 pod koniec roku możliwe, że PS4, więc zależy mi na małym input lag'u, nie chciałbym smużenia i zacinania obrazu w tych 5 telewizorach co podałem w ostatnim poście tylko Toshiba ma w danych podane czas reakcji 8 ms, pozostałe "brak danych"
- filmy głównie będę puszczał z PC, lecz ważne, żeby nie było problemów z odtwarzaniem przez USB, jak z plikami video tak z napisami
- Smart TV - posiadam Galaxy S2 ważne aby chodziło płynnie, bez zamuleń
- Wi-Fi - router w pokoju
- minimum 3 wejścia HDMI (Xbox 360, PC, NC+ a w przyszłości PS4 więc może od razu patrzeć na 4 wejścia)
- oczywiście najważniejszy czysty ostry obraz oraz dobre kolory, który nie będzie męczył oczu

Zastanawiam się ciągle nad tym 3D czy warto? czy w ogóle mi się przyda i czy będę miał z tego frajdę

Jak z tych wszystkich telewizorów co podałem wypada Toshiba 40L7335DG?
Macie jeszcze jakieś propozycje TV np. bez 3d pod moje potrzeby?
 

Olek2020

New member
E6E jest na dwóch matrycach - IPS oraz MVA.
W Polsce spotykamy się głównie z IPS w 42" i MVA w 39". Chyba że gdzieś poza MM / MEX / Saturn / Euro / Neonet handlują, bo w innych sieciach nie bywam.

Ogólnie e6e jest fajnym tv, ale jak każdy tv w tej cenie ma jakieś wady (przeciętna czerń i słabo nasycone barwy)

dziwne bo zarówno 42 jak i 39 z serii e6 miały bardzo porównywalny obraz pod względem czerni, natomiast e5 jaki miałem okazjie oglądać miał czerń bardziej niż przyzwoitą, zupełnie zgłupiałem w tym momencie z wyborem TV za rozsądne pieniądze czyli około2000zł, co będzie miało najlepszy kontrast, naturalne kolory i najlepiej także wifi ? :) macie jakiś pomysł? przynam że funkcje multimedialne nowych panasoników mi sie podobają ale nie kosztem jakości obrazu.
 

Olek2020

New member
Odwiedziłem drugi sklep i obraz z 42e6e wydaje się być bardzo ładny, czarny jest czarny nie to co w pierwszym sklepie - zbaraniałem :) obraz był naprawde bardzo dobry, naturalne barwy, smużenia nie zauważyłem, faworytem jest więc znowu pasikonik e6 :) Choć nieco zamąciła moje przemyślenia informacja o tym że samsungi mają jednak lepsze w funkcję tzw. Smart zależało by mi aby TV dobrze współpracował z telefonem/tabletem na androidzie, póko co mam samsunga galaxy i podobno najlepiej się on dogaduje z samsuingami, albo raczej miałem napisać odwrotnie - że TV samsunga najlepiej współpracuje z androidami samsunga a z innymi już nie, ktoś wie jak jest w rzeczywistości? próbowałem wczytać się w opisy na stronie samsunga ale to chyba najgorsza witryna pod względem informacji, czytelności do tego tragiczna polityki nadawania symboli poszczególnym modelom, totalny chaos, niema tabeli z funkcjami, niewiadomo które modele są nowe, stare.... dramat, jakie modele samsunga są porównywalne do e6?
 

Olek2020

New member
Zostałbym przy Panasonic 42E6 . Nie zapomnij o kalibracji - będzie Extra !
i możliwe że wybiorę właśnie e6, a jak jest z tą kalibracją? w jaki sposób?
Uświadomiłem sobie, że na co dzień używam funkcji PVR w tunerze dvb-t, nagrywanie, time-shift, od wielu lat mam nagrywarki (wcześniej z HDD za czasów TV analogowej) i właściwie to wydam 2k zł na 42e6 i będę bardzo często używał zewnętrznego tunera co jest bezsensowne, wcześniej myślałem że pvr w TV mi niepotrzebne bo nie można zgrać nagranego materiału ale po przemyśleniach to i tak od wielu miesięcy nic nie zgrywałem (tylko nagrywam - odtwarzam, potem kasuje) mimo że mam taką możliwość więc szyfrowane nagrywanie na dysku nie będzie tak przeszkadzało jak korzystanie z zewnętrznego tunera.... no i znowu mam problem :shock: może jednak samsunga z PVR ? (ale który model?) albo która inna firma ma dobre PVR z b.dobrymi funkcjami SmartTV ? i to wszystko za okolo 2000zl za 42" i dobrym kontrastem ;)
 
Do góry