jaki TV 42" 2500zł

poopens

New member
Witam, jestem na kupnie telewizora, ale przeraża mnie mnogość opcji i rozpiętość cenowa do tego stopnia, że dostaję białej gorączki na samą myśl o grzebaniu w specyfikacjach. Dlatego proszę o pomoc i nakierowanie mnie na właściwy egzemplarz.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? salon o wymiarach 4,5x3 m otwarty na przedpokój.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i pod lekkim kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? TV ma wisieć na południowej ścianie z oknem od wschodu, więc słońce pojawia się tylko rano i nigdy nie świeci na TV.
7.Jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy 28"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Chcę, żeby można było go włączyć do sieci wifi, może jakieś USB w celu nagrywania. Nie chcę żadnej kamerki, czytania gestów itp.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? na razie naziemna cyfrówka, w przyszłości jakaś cyfrowa satelita.
10.Jakie urządzenia? na razie żadne
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? w kompie zawsze matową, ale w TV przy takim układzie słońca w pomieszczeniu to chyba nie ma wielkiego znaczenia. Choć z drugiej strony jak wieczorem się ogląda, to prawie zawsze przy włączonych lampkach na ścianie na wprost TV, więc chyba jednak matową.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport, wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? może nie tyle korzystać z neta co móc się łączyć z kompem/siecią domową. Choć możliwość korzystania z jakichś serwisów w stylu youtube mogłaby się znaleźć.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie planuję
16.Preferencje co do marki ? Sharp, ale się nie upieram
17.Preferencje co do wielkości ? max 42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem, zasadniczo nie jestem maniakiem TV
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 zł, ale mogę jeśli warto dołożyć, to mogę wysupłać dodatkowe 500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie potrzebuję 3D

Dodam tylko, że zależy mi na cienkim modelu z dobrze rozwiązanymi wejściami, tak żeby TV przylegał do ściany jak najbardziej. Żeby nie było wejść prostopadle do płaszczyzny tylnej ścianki.
 
Do góry