Jaki TV 40cali do 2500zł(z dobrymi kątami)

Witam!

Zamierzać kupić tv max 39-40cali do 2500zł.
Na czym mi zależy?
Na dobrych kątach widzenia -ponieważ będę siedział od tv 2m,a tv będzie wisiał na ścianie ok.metr od moich oczu(nie mam innej możliwości)
Dlatego mile widziani tv z matrycą ips i cieńką ramką.Nienawidzę grubasów
Oprócz tego zależy mi też aby tv miał prawdziwe 100hz.

Czy dobry będzie 40F6400/6500?
 

tdx

New member
Bez reklam
Matryce PSA samsunga maja wezsze katy niz ips ale maja lepszy kontrast

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Pamiętasz jak zakładałem wcześniejszy temat o tego samsunga 39f5000?
Trochę budżet się zwiększył i mogę sobie pozwolić na tv za ok.2000-2500zł.
I ktoś inny mi polecił tx-l39e6e,ponieważ twierdził,że ma matryce ips,ale nie znalazłem nigdzie potwierdzenie takiej informacji.
Byłbym na 100% zdecydowany aby go brać,ale w tej cenie oczekiwałbym też prawdziwych 100hz.
Znajdzie się jakiś tv z matrycą ips i 100hz?(39-40cali)
 

Homer34

New member
Jeśli chcesz mieć dobre kąty to popatrz sobie na plazmy. Np taki Panasonic-TX-P42ST60. W Euro jest po 2589, ale pewnie można znaleźć taniej np w MM.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
 
Sorki,ale niestety to jest trochę grubas,nie znajdę lcd do 42 cali z dobrymi kątami,albo chociaż lepszymi niż przecięty tv?
Co powiecie na np.LG 42LA660S?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zwiększyłeś budżet masz lepsze modele do wyboru:
Panasonic 42ST60
Panasonic 42ET60
Philips 42PFL 6008
Wszystkie ma natywne 100Hz czyli prawdziwe 100Hz.
 
Dzięki za odpowiedzi :)
Telewizory naprawdę super.Pewnie już dawno by kupił jeden z nich,gdyby nie to że ma ten problem,iż tv musi wisieć ok pół metra-metr od moich oczu(siedząc-leżąc)
I już sam nie wiem co robić.Czy inwestować w bardzo drogie tv za ponad 2,5k,czy kupić zwykły tv za ok.1,5k.
Teraz to już nawet nie zależy mi na tych 100hz,tylko na jednej jedynej sprawie-aby obraz oglądany pod kątem był akceptowalny.Mam zamiar kupić uchwyt do tv z możliwością regulacji w pionie-10st.
Boję się że 42 calowy będzie trochę za duży-oglądając go z 2m i wiszący niecały metr nade mną.
Dlatego chciałbym kupić max 39,40calowy-gdyż mam mały pokój (2,5m na 3,5m)
Co mam robić?

Będę strasznie wdzięczny za odpowiedz!
 
Ostatnia edycja:
Mam tylko jeszcze jedno pytanie-jak będę mógł uzyskać więcej niż 50hz na tym telewizorze?
Wiem,że jak podłącze tv do komputer za pomocą kabla hdmi to nie uzyskam np.100hz,a czy jeżeli posiadam film np. z takimi parametrami:
Frame rate : 23.976 fps
To poprzez pendriva podłączonego do tv uzyskam np.100hz?
I jak to jest z telewizją z dekodera?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po miesiącu pożałujesz że kupiłeś za mały telewizor.
Tym bardziej że się mieścisz się w klasie.
Najlepszy będzie jednak Panasonic 42ET60 z matrycą natywną 100Hz.
 
To 2 cale to taka ogromna różnica?Leżąć przed telewizorem nogi będę miał niemal na wysokości telewizora,więc przed 40calowym już leżeć bliżej się na da.Wolnego miejsca na ścianie bocznej mam 98cm,więc wejdzie prawie na styk 42 calowy.Poza tym czym większy tv,tym wyżej będę go musiał powiesić i bardziej będzie wystawał za biurko.

I ponawiam pytanie odnoście tych HZ.
 

Homer34

New member
Chcesz bardzo dobre kąty widzenia to plazma bije na głowę to wybrane przez Ciebie FS 6500, ale cóż wolna wola. Tylko po co pytasz o radę skoro jesteś zdecydowany na Samsunga. :)

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
 
Chciałem zasięgnąc porady dotyczącej tv z dobrymi kątami,ale z tego co się dowiedziałem musiałbym kupić drogą plazmę,albo ips-ktory oglądany pod kątem ma mankament srebrzenia.
W innym temacie tdx powiedział mi ,że jezeli kupie uchwyt chociazby z regulacją w pionie 10st. to nie powinienem miec problemu z kątami.
Więc zdecydowałem się za zakup tego samsunga razem z uchwytem z regulacją z pionie aż 20st bo bym chyba oszalał.2miesiące wybierania tv.
Mam nadzieje,że wszystko będzie ok.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Mam tylko jeszcze jedno pytanie-jak będę mógł uzyskać więcej niż 50hz na tym telewizorze?
Wiem,że jak podłącze tv do komputer za pomocą kabla hdmi to nie uzyskam np.100hz,a czy jeżeli posiadam film np. z takimi parametrami:
Frame rate : 23.976 fps
To poprzez pendriva podłączonego do tv uzyskam np.100hz?
I jak to jest z telewizją z dekodera?

Z komputera uzyskasz na każdym tv max 60fps / hz.
Filmy nagrywane są w większości przypadków w 24klatkach na sekundę, ale tutaj dochodzi opcja tworzenia klatek pośrednich, oraz minimalnej wartości odświeżania.
U Samsunga uzyskasz duplikujące się klatki (tryb minimum to 50hz, więc każda klatka będzie 2x po sobie wyświetlona taka sama, co może powodować efekt teatru), a dopiero potem procesor stworzy tutaj klatki pośrednie (stąd uzyskasz wtedy coś ala 100hz, ale płynnością obrazu na poziomie 48klatek).
U Panasonica masz od razu możliwość ustawienia trybu 24hz do filmów (choć to wymaga potwierdzenia, wiem że na plazmach Panasia to jest), stąd klatki nie będą powtarzane, a procesor tworząc klatki pośrednie uzyska bardziej naturalny efekt 50hz z filmu.
 
Do góry