jaki tv 40-42 cale fullhd?

vegan

New member
prosze o pomoc w wyborze konkretnego modelu telewizora! tak jak w temacie ma byc 40 lub 42 cale fullhd 100hz! glownie bede go uzywal do ogladania filmow i koncertow na dvd oraz z blue-ray'a ( zalezy mi na tym aby pokazywal glebie obrazu - efekt "trojwymiaru" ), chcialbym aby tez dobrze wyswietlal obraz z n-ki w sd i hd ( w miare szczegolowy, ostry bez efektu smuzenia z odwzorowaniem kolorow ), podpieta tez bedzie konsola ps3! budzet - 5-6 tys. z gory wielkie dzieki!
 

banjo

New member
Witam. Kwota na tv jest całkiem spora, ja w tym przypadku stawiałbym na plazme.Jeżeli ma byc naturalnie ,bez smużenia i dobre odwzorowanie kolorów( nie wspominając o czerni). Z tym budżetem zainteresowałbym sie nowością Panasonica-PANASONIC TX-P42G10 Full HD. Tv napewno spełni te wszyskie kryteria. dane techniczne tego tv miażdzą. Szczerze mówiac sam już napaliłem się na ta serie. Z tymi kryteriami które kolega podał LCD bym sobie odpuścił ,w sd plazma zagra lepiej a i z ps3 sprawdzi sie wyśmienicie, hd wiadomo. Wymieniony model Panasa potrafi podobno w ruchu wyświetlić 1080 linii - Rewelacja. W kwocie 5-6 tyś jak dla mnie naprawde super tv. Pozdrawiam.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
"dane techniczne tego tv miażdżą.." .... hmmm ... to cyferki i nie zawsze przekładają się na jakość obrazu. Nie podniecajmy się danymi.
Również polecam Panasonica, ale po uprzednim sprawdzeniu na własne oczy jaki ma obraz.
Nie odrzucałbym także LCD. Warto przyjrzeć się nowościom Sharpa np. LC-42DH77E i JVC np. lt-42wx70.
Poczytaj Vegan więcej na interesujący Cię temat i może sam wybierzesz lub zadasz bardziej precyzyjne pytanie.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Za tę kasę można wyrwać Kuro 42". Nie jest FullHD, ale wystarczy go zobaczyć, żeby się przekonać, że warto :).
 

vegan

New member
po zasiegnieciu kolejnych opinii zastanawiam sie nad lcd sharpa 42dh77e oraz plazma panasonica tx-p42g10. czy moze lepiej poczekac jeszcze na model v panasonica, ktory ma podobno wyjsc w maju?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
radosuaf napisał:
Za tę kasę można wyrwać Kuro 42". Nie jest FullHD, ale wystarczy go zobaczyć, żeby się przekonać, że warto :).

zastanow sie dobrze nad tym- ja widzialem - warto!:eek:k:
 

banjo

New member
Wymieniony wyżej Sharp jest całkiem niezły, zastanawiam sie tylko czy miałby szanse z panasem serii g10. Smużenie , kontrast, czerń itp. Ja bym to przemyślał. Seria V to jeszcze wyzsza półka z nowej serii Panasonica- czy warto na nią czekać?? z pewnością będzie jeszcze droższa i zdecydowanie lepsza. "Kuro" to chyba żywa legenda wśród tv i tez bym brał Pioneera pod uwage, widziałem niedawno takiego w akcji w katowicach - rzeczywiście obraz robi wrażenie na każdym obserwującym.Co do Panasonica to w kwestii plazm jest liderem po Pioneerze i szczerze mówiac musiałbym widzieć serie V10 na żywo żeby podjąć decyzje.Narazie można tylko stwierdzić że będzie to niezły tv (z danych technicznych). Vegan musisz zdecydować czy wolisz lcd czy plazme-Sharp dh77 jest myśle godny polecenia-tv widziałem w media, naprawde spoko tv. Plazmy to sam wiesz - brak kątów, smużenia. Cięzko coś doradzić, proponuje zobaczyc jeszcze Kuro przed podjeciem decyzji,żeby mieć jakiś wyznacznik jakości.
 
Do góry