Jaki TV 4-6 tys do 55 cali (ewentualnie OLED do 8 tys)

evolv

Member
Cześć,

Przymierzam się do zakupu nowego TV do „salonu”. Aktualnie posiadam Philips 42PFL6008, który teraz wyląduje w sypialni.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2, bardzo rzadko 4-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost lub max 40 stopni odchylenia (zazwyczaj 20 stopni odchylenia)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Najprawdopodobniej wisieć ale jeszcze decyzja nie zapadła.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, aczkolwiek pokój jest raczej mało nasłoneczniony (pomimo, że są 3 duże okna).
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 42PFL6008
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Przede wszystkim dobry naturalny płynny obraz (bez artefaktów) + ewentualnie dobra obsługa multimediów (filmy z pendrive lub przez sieć, może Netflix, może mirrorlink jeżeli teraz już działa jak należy). Zastanawiałem się nad OLED ale doszedłem do wniosku, że chyba jeszcze nie warto przepłacać. Atutem będzie fajny design i mały inputlag. Czerń nie jest dla mnie najważniejsza ale oczywiście istotna też jest. Bezusterkowość.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Głównie Full HD
10. Jakie urządzenia ? Dekoder cyfrowy, PS4, amplituner
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? W tygodniu 2-4, w weekend 2-6
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? bardzo rzadko, jeżeli już to PS4
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i seriale + piłka nożna
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak ale to z 2-4 dni w miesiącu po 2-5 godzin. Tylko Fifa
16. Preferencje co do marki? – kiedyś pracowałem w Philipsie i mam przywiązanie do tej marki ale jestem otwarty na inne propozycje. Najbardziej odrzucają mnie TV Samsunga i Sony (wtedy kiedy pracowałem były po prostu najgorsze pod kątem jakości obrazu). Oczywiście zakładam, że mogło się to zmienić.
17. Preferencje co do wielkości? 49 – 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Artefakty czy też efekt Halo. W obecnym Philipsie denerwuje mnie brak płynności menu ale jakość obrazu to rekompensuje. Nie lubię też cukierkowych kolorów i wszelkich upłynniaczy obrazu (aktualnie wszystkie wspomagacze obrazu mam wyłączone)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 80/20
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6 tys. Jeżeli zdecydowałbym się na OLED to max 8 tys.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Co 5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Aktualnie nie ale zamierzam zacząć

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, ewentualnie oferty zakupu. Ze względu na przywiązanie do marki jako wyznacznik wybrałem sobie Philips 55PUS7502, przy czym zniechęca mnie oczywiście ponoć słabe podświetlenie i słabe kąty. Uprzedzam, że nie miałem jeszcze czasu chodzić po sklepach i oglądać obraz na żywo. Chcę najpierw poznać kilka opinii i dopiero później przejść się, żeby na żywo zobaczyć ewentualne wady.
Osobna kwestia, to czy warto już teraz dopłacać do OLED. Jeżeli choć trochę się wypalają, to wolę jednak odpuścić. Budżet jakoś szczególnie mnie nie ogranicza ale nie lubię przepłacać za coś co nie jest tego warte. Zależy mi też na trwałości TV (żeby te 5 lat posłużył).


Z góry wielkie dzięki za wszelkie komentarze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie warto dopłacić do Oleda.
Philips Oled otrzymał wszelkie nagrody i wyróżnienia.
Masz specjala ofertę za 7999 zł i kompletem i Hue gratis.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV.
Opad szczęki gwarantowany każdego dnia.
 

evolv

Member
Kiki a jaką masz ofertę na JBL BAR 5.1?

Okazało się, że mam możliwość pożyczyć po sylwestrze na kilka dni Philipsa 55PUS7502, więc stwierdziłem, że najpierw sprawdzę jego możliwości i dopiero podejmę decyzję, czy jednak wolę dopłacić do OLEDa.
 

evolv

Member
Tylko 55PUS8102 to już ponad 6 tys za nie OLEDa a 55PUS7502 mogę mieć za 3700. Więc jeżeli już to bardziej się skłaniam do 7502 lub jakiegoś OLEDa (niekoniecznie Philipsa). Może się mylę ale tak jakoś do takiego wniosku doszedłem.
 

nomnom

New member
7502 to ips edge led, równie dobrze mógłbyś kupić taki tv z zeszłorocznej serii i taniej no ale skoro czerń nie jest najważniejsza...
Ogólnie to ciężko coś doradzić bo wymagania, które podałeś wykluczają się wzajemnie.
Nie ma 55pus8102, jest tylko 65pus8102 i kosztuje on 6449 w euro i na tą chwilę jeśli nie bierzesz oleda to jest to najlepsza opcja, fald 128 stref, przyjemna jasność i parę innych rzeczy.
Ważna sprawa, piszesz o przywiązaniu do marki a Philips teraz to TP Vision czyli made in china i nie musi to oznaczać niczego złego ale warto mieć to na uwadze, polecam przejrzeć wątki nt Philipsa tutaj i na innych forach.
 

evolv

Member
7502 to ips edge led, równie dobrze mógłbyś kupić taki tv z zeszłorocznej serii i taniej no ale skoro czerń nie jest najważniejsza...
Ogólnie to ciężko coś doradzić bo wymagania, które podałeś wykluczają się wzajemnie.
Nie ma 55pus8102, jest tylko 65pus8102 i kosztuje on 6449 w euro i na tą chwilę jeśli nie bierzesz oleda to jest to najlepsza opcja, fald 128 stref, przyjemna jasność i parę innych rzeczy.
Ważna sprawa, piszesz o przywiązaniu do marki a Philips teraz to TP Vision czyli made in china i nie musi to oznaczać niczego złego ale warto mieć to na uwadze, polecam przejrzeć wątki nt Philipsa tutaj i na innych forach.
nomnom fakt nie zauważyłem, że to 65 cali ale to dla mnie odpada. Przy odległości 2 metry 65 cali to moim zdaniem jednak przesada. Wiem, że 7502 to edge led ale aktualnie też mam krawędziowy philips i czerń spełnia moje wymagania. Zdecydowanie bardziej zależy mi na płynności ruchu, braku artefaktów, smużenia itp. niż na czerni. Co do marki to też wiem, że to już teraz TP vision ale mam jakąś cichą nadzieję, że to co dobre zostawili :)
 

evolv

Member
Byłem dzisiaj w sklepach porównywać TV i przyznam, że się załamałem. Porównywałem 3 TV (jedyne, które mogłem), głównie pod kątem zwykłego sygnału HD w TV (jedynka i dwójka). Oto moje spostrzeżenia:
1. Philips 55PUS7505 - obraz tragedia a próbowałem różnych ustawień (i z wyłączonymi ulepszaczami i z włączonymi). Artefakty tak duże, że nawet nie było co porównywać (logo TVP1 jakby w SD albo nawet gorzej). Może da się to jakoś zlikwidować ale przez 30 minut zabawy z ustawieniami poległem. Dodatkowo na minus wygląd TV. Głośnik na dole wygląda bardzo średnio (zwłaszcza, jeżeli TV ma wisieć). Generalnie jak byłem naprawdę na ten TV napalony, tak teraz jest chyba na ostatnim miejscu.
2. SONY 55XE8599 - stał obok. Artefakty bardzo niewielkie, akceptowalne. Z kolei efekt wygładzenia bardzo nienaturalny (pytanie, czy da się to usunąć, bo nie miałem czasu się już nim bawić). Jeżeli jednak miałbym wybierać pomiędzy nienaturalnym wygładzeniem ale brakiem artefaktów to jednak wybór na tę chwilę padłby na SONY. Wygląd też zdecydowanie na plus.
3. LG OLED 55B7V - i tu niestety znowu zawód na całej linii. Kontrast i czerń oczywiście super ale płynność ruchu to jakieś nieporozumienie. Artefakty też dość spore (mniejsze niż na Philipsie ale jednak nadal zauważalne). Pytanie czy model C tu jakoś lepiej wypadnie (lub np. Philips 55POS9002). Choć przyznam, że Philips mnie teraz bardzo do siebie zniechęcił.
Pytanie czy ten Sony ma jakąś lepszą alternatywę w tej cenie, jeżeli zależy mi przede wszystkim na braku artefaktów i płynności ruchu? Ewentualnie, który OLED tego nie będzie miał? Nie uśmiecha mi się kupować nowego TV z obrazem wyraźnie gorszym niż mój aktualny 3 czy 4 letni TV :/
 

evolv

Member
Sony i Philips na domowych, przy czym tak jak pisałem w Philipsie dość sporo się bawiłem ustawieniami. Sama ostrość, szczegółowość i odwzorowanie kolorów moim zdaniem na plus w Philipsie ale artefakty przy ruchu były tak duże, że dla mnie to nie do przyjęcia. LG niestety tylko w trybie sklepowym.
Co do budżetu to ogranicza mnie tylko żona :) Jednak tak jak pisałem wcześniej nie chciałbym dopłacać do czegoś co nie jest warte swojej ceny. Dla mnie najważniejsza jest płynność ruchu i brak artefaktów (to mnie po prostu drażni najbardziej) i teraz pytanie czy lg b7v lub Philips POS9002 będą tu wyraźnie gorsze od Sony XE8505. Na czerni można powiedzieć, że mi nie zależy.
 

destructor

New member
Bez reklam
Ale przecież ja już to dawno pisałem, bo sam przemieliłem telewizory w sklepach. Philips nie daje rady w ogóle, to najgorszy wybór jaki dla mnie jest w kwestii płynności i jakości obrazu. Sony ex8xxx jakoś daje radę ale na płynności pada. OLEDy na płynności się nie znają, a testowaliśmy z ciekawości nawet takie w cenach powyżej 10k. Ta technologia zwyczajnie jeszcze jest słaba. Weź jeszcze do sklepu pendriva z filmami i meczami HD i FullHD a przerazisz się całkiem. Najlepszą płynności i najlepsze wygładzanie (linia krzywa jest linią krzywą, koło jest kołem a nie zlepkiem nierówno poukładanych kwadratów) ale nie nie każdemu w nim pasuje odwzorowanie kolorów.
 
Ostatnia edycja:

evolv

Member
Destructor i znalazłeś jakąś alternatywę lepszą dla tego Sony? Bo chyba ostatnie zdanie Ci zjadło i nie wiem co polecasz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry