Jaki tv 37" ?

marbab

New member
Witam. Zastanawiam sie nad kupnem telewizora. Najprawdopodobniej nastapi to w okolicach swiat (kiedy mam nadzieje beda przeceny).
Oto moje warunki:

wielkość pokoju ? 3x5
preferowana marka?
preferowana wielkość ekranu ? 37" (pierwotnie myslalem o 32", ale chyba 37 bedzie ok).
jaki sygnał ? TNK, w przyszlosci "n" i PS3
jaka odległość od ekranu ? ok 2,5m
jakie urządzenia do podłączenia? w przyszłości PS3, telwizja "n", dvd
jaka klasa cenowa? do 3500
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? raczej wieczorem
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? dobre
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
Jaki masz ulubiony program? filmy, sport , filmy przyrodnicze
jaki masz telewizor? Hitachi 14" CRT
Ma stać czy wisieć? raczej wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Czego oczekujesz od telewizora ? odpowi
edniej ilosci HDMI, 100Hz, dobrego ostrego obrazu i niezawodnosci oczywiscie.
Full Hd czy HD ready ? raczej full HD (choc nie koniecznie)
Czy masz swoich faworytów? brak


Zastanawiam sie czy dobrze robie szukajac wsrod lcd, czy moze powinienem rozgladac sie za plazma?
dziekuje za pomoc i pozdrawiam
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Polecam Panasonic TX-37LZD800. Minus TV to to, że brak mu DVB-T z Mpeg-4, ale jeśli stawiasz na telewizję N to raczej bez obaw. Generalnie telewizor ma wszystko czego potrzeba za małą na dzień dzisiejszy kwotę. 4xHDMI, IPS Alpha Panel, dzięki tej funkcji obraz jest dokładnie widoczny z każdego kąta w pokoju. Ma dobry dźwiek bo ma 4 głośniki, 2 wysoko tonowe i 2 nisko tonowe. Ma matryce Full HD, obraz HD jest jak żyleta, ma 100Hz, slot na karty pamięci SD, Clear Panel poprawia kontrast obrazu, jest to lśniąca powłoka tak jak w laptopach ;) No i co ważne telewizor ma dobry skaler obrazu SD co jest bardzo ważne bo jeszcze dużo jest kanałów SD, z HD to sobie każdy nowoczesny radzi gorzej jest z SD ;)
 

marbab

New member
Dzieki wielkie za odpowiedz. No faktycznie parametry tego telewizora sa swietne. Sprawdzilem cene, i rowniez jest niezla. Tanszy o wiele od Sony w5500. Nie martwie sie brakiem MPEG-4 gdyz, zyje za granica, i kupie tv z tutejszym dekoderem. Do tego 4 x HDMI. wow!
No to jeden kandydat jest. A czy sa moze jakies propozycje modeli innych producentow (Sharp, Samsung)?
pozdrawiam
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Dodam jeszcze, że ten Panas jest z zeszłego roku dlatego jest tak tani, ale technologicznie jest to samo co nowe modele. Brak tylko tunera Mpeg-4. Ja za niego w zeszłym roku dałem 4800 zł :D Był to wtedy najwyższy model Panasonica LCD Viera. Na prawdę polecam bo sprzęt górnolotny.
 

marbab

New member
Dzieki za kolejne posty. Sprawdzalem te modele JVC o ktorych pisal Kiki, niestety ich wartosc przekracza moje mozliwosci finansowe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie ma się w ogóle - bo nie jest produkowany od ponad roku.
Ale do JVC 37DV1 masz niewielką dopłatę.
A zakup na lata - więc może warto ?
Jeśli nie - to sprawdź Toshibę 37Rv 555 i Panasonica 37 s10
 

marbab

New member
Czy ten JVC jest naprawde "o klase wyzszy" od reszty? Bo jesli tak, to oczywiscie Kiki ma racje i warto wtedy doplacic i miec cos pewnego na lata. Ogromnym plusem jest wejscie USB ktore na pewno chcialbym miec w swoim nowym telewizorze. Mam tylko pytanie, czy tv z wejsciem usb otwiera tylko pliki ze zdjeciami czy takze np. filmowe?
Na pewno nie podoba mi sie stopka JVC, no i w porownaniu do Panasonica tx lzd8000 ma mniej wejsc HDMI. Dzieki kiki za zaproponowane modele Panasonica i Toshiby, wstpenie czytalem o nich jutro zaglebie sie w lekturze.
pozdrawiam
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Dziwne tłumaczenie. A Panasonic nie jest na lata? Zresztą pojęcie "na lata" jest względne. Dzisiaj się wszystko tak szybko rozwija, że praktycznie co roku byśmy musieli zmieniać sprzęt wideo. Taki JVC niedługo też przestanie być produkowany to znaczy, że po zakończeniu produkcji nie mamy już kupować zmagazynowanych produktów, nawet jeśli są bardzo dobre?
 

marbab

New member
Na pewno masz racje. To nie jest zaden argument. Zle napisalem. Bardziej chodzilo mi o to, ze jesli przykladowo JVC jest troszke bardziej zaawansowany technologicznie od np. Panasonica (ktorego ciagle biore pod uwage), to warto doplacic i wziac cos "na czasie". Racja ze technika sie tak rozwija ze byc moze za rok nawet OLED bedzie przestarzala technologia.
Czy polecacie jeszcze jakies tv? Kiki, co Ciebie najbardziej urzeka w tym modelu JVC? Sorry za glupie pytanie, ale wiem, ze jestes tu bardzo kompetentna osoba i zalezy mi na Twoim zdaniu. Jak np. do Panasonica i JVC ma sie KDL37w5500?
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dla mnie najlepszą opinia są wrażenia osób na prezentacjach w domu , w sklepie i ich odczucia mimo ze ich użytkownicy znajdują się w różnych częściach kraju posiadając różne źródła sygnału.
Co najczęściej podkreślają użytkownicy mając na myśli DV1 :
- wyrazistość obrazu SD
- obrys postaci
- nie spłaszczone osoby na ekranie
- elegancja
- dźwięk
Ale oczywiście że wybór należy do Ciebie , ale sugeruję sprawdzić zawsze przed zakupem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapytaj tych co lubią czerń a nie przepadają za granatową czernią.
Różnica w tym przedziale jest bardzo duża. Ale Ci co wymieniali twierdzą zdecydowanie że warto, ponieważ mieli możliwość przetestowania modele u siebie w domu i to kilka dni.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Kąt widzenia w Panasonicu jest również bardzo dobry, dzięki IPS Alpha. Kąt widzenia jest na prawdę duży. Obraz zaczyna nieco ciemnieć dopiero powyżej 170 stopnia.
 
Do góry