Jaki TV 37 cali najlepiej

zebro23

New member
Witam potrzebuje lcd 37 cali mam kablówkę aster i chcę żeby dobrze hulała, głównie kupuję tv do grania na ps3 i oglądania filmów na dvd i z kompa. Chcę przeznaczyć nie więcej jak 3 tyś. Najlepiej jakby to było full hd z dobrym kontrastem i dobrym dzwiękiem. Pomóżcie proszę w wyborze Dzięki :)
 

flozbi

New member
Jvc

Polecam modele JVC w szczególności model LT-32G80, super kontrast, dźwięk i płynność, wygląd też niczego sobie, full hd zupelnie niepotrzebne jak na tyle cali, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zebro23

New member
ten JVC rzeczywiście jest niezły z tego co czytałem ale jeszcze nie miałem okazji go zobaczyć, ale jakoś mało ma kontrastu czy to ma znaczenie bo lubię ładny "żywy obraz" jeszcze myślałem o tv Sharp LC-37XL8E, bo ma 100hz i full hd ale nie wiem jak poradzi sobie z kablówką i też ma jakoś mało kontrastu co o tym sądzicie, a może lg 7000 (100hz full hd)
 

giagi

New member
tez mi chodzi po głowie P80 ale nie lepiej coś kupować z nowszych konstrukcji? ten JVC to prawie 2 letni model...
chodzi widziałem w markecie 42 cale P80 za 2800zł i nieźle kusi tą ceną
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC P80 - jest ciągle w dystrybucji JVC - bo to bardzo dobry model.
p1050788ak4.jpg


Brak jakichkolwiek artefaktów i znakomite przejścia tonalne.
p1050804vx8.jpg
__________________
zebro23 - do Twoich warunków bedzie lepszy niż inne z uwagi na skalowanie obrazu.
 

zebro23

New member
Dzieki za odpowiedzi, ale jestem jeszcze ciekawy jak Sharp LC-37XL8E sprawdzi sie z kablowka i ps3. Bardzo podoba mi sie ten tv
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przekroczyłeś sporo budżet.
Jak wchodzisz w inne klasy cenowe i dostaniesz inną ofertę.
Oczywiście XL8 gra extra , ale podaj wszystkie warunki raz jeszcze i określ klasę wyraźnie cenową
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię drażni w telewizorach?
 

zebro23

New member
Dlaczego przekroczylem budzet ten sharp LC-37XL8E kosztuje 3144zl, a JVC LT-37P80 3143 (ceneo.pl) sharp wyglada swietnie jestem ciekaw jak pojdzie z ps3 i kablowka bo na razie nie planuje tv cyfowej
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 12m2
jaki sygnał ? kabowka aster
jaka odległość od ekranu ? 2 m
jakie urządzenia do podłączenia? komputer dvd ps 3
jaka klasa cenowa? do 3000 lekko ponad
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? malo ogladam raczej do ps3 i czasem wieczorem filmy z kompa
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? male
ile osób zasiada przed telewizorem? tylko ja
Jaki masz ulubiony program? nie mam
jaki masz telewizor? brak
Ma stać czy wisieć? wisiec
Co Cię drażni w telewizorach? brak full hd brak mpeg 4 brak 100hz
 

Alucard1984

New member
Podbijając temat kolegi. Zastanawiam się nad modelem Toshiby 37 " xv500p ? W niektórych sklepach jest już za 2300 , ma 18k dynamicznego kontrastu, full hd, 10 bitowe przetwarzanie które przy ps3 i hd chyba ma większe znaczenie i to toshibka ;p Czy ktoś może się wypowiedzieć czy lepiej wziąść taki model czy ten sam tylko że 32 calowy. pokój mam jakieś 10 m2. bardzo nasłoneczniony. odleglosc od ekranu 1m,1,5 gdy siedze przy stole , 2-3m gdy ogladam "z poziomu" kanapy ;p Sygnal to UPC/dvd/ps3. cena - tu raczej zawezam wybor do tej toshiby tylko nie wiem czy 32 czy 37 cali.tv ma stac, 2 osoby przed tv.


z gory dzieki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz trudne warunki dla dobrego poczucia jakości.
Jeśli ma być to Toshiba - to czekaj na nową serię RV 555. Ma być na dniach dostępna. Serie XV możesz odpuścić.
Ponieważ jak rozumiem więcej przesiadujesz na kanapie - to wybór kierowałbym na 37" .
I jeśli chcesz zaoszczędzić szczególnie że sygnał UPC - to wystarczy 37" R 3500 i tak więcej nic nie zobaczysz mając nawet full hd.
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475


ogladanie Asteriksa nawet z odległości 1,5 - 2 metry jest niewątpliwą przyjemnością
b04f6a25d5cf1193med.jpg
 

OLRO

New member
Kiki, a może coś więcej napiszesz o tym RV 555, bo na stronie producenta jeszcze o nim cicho?
Nawiasem mówiąc, to gdyby był to tylko sygnał cyfrowy (Cyfra+ lub "n"-ka, DVD, BlueRay itp.) i odległość ok. 2-2,2 m, to Toshiba RV 555 jest dobrą propozycją? Załóżmy, że budżet jest bez znaczenia.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli budżet bez znaczenia - to Toshiba byłaby na końcu takiej oferty:
Hitachi UT
Pioneer - KRL
Sony X 4500
Loewe
Sony
Ale nie znam Twoich warunków
 

OLRO

New member
Warunki dodatkowe to:
oglądanie na wprost 4 osoby (kanapa i fotele w rzędzie),
pokój możliwy do zacienienia (okna z tyłu TV),
szerokość TV - do ok. 90 cm (a więc chyba 32-37 cali LCD),
wskazane Full HD i 100 Hz + DVB-T z MPEG4,
budżet ma mniejsze znaczenie, ale powiedzmy coś co jest warte tej ceny i da się docenić przy danej wielkości panelu (może być to ewentualnie model dostępny dopiero za jakiś czas, powiedzmy do końca tego roku).

Ważne jest dla mnie też to, żeby telewizor nie przytłaczał z odległości ok. 2,2 m (stąd też ograniczenie wielkości telewizora, ale tak naprawdę to mam stolik i miejsce na ekran o szerokości do 100 cm, a więc jeśli 40 cali to najlepiej z wąską ramką) oraz żeby radził sobie dobrze także z nieco słabszym sygnałem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 40" zmieści sie spokojnie :
Sony 40 X 4500

Zaś 42" Hitachi UT prezentuje się tak ja chcesz . Jest bardzo delikatny i najcieńszy na świecie.
 

OLRO

New member
Dziękuję, kiki, za poświęcony czas i radę.

Trochę się obawiałem, że może ona pójść w kierunku 40-42 cali i m.in. na Sony KDLX4500. Poza ceną (muszę trochę doskładać do tych ponad 6 tys.) trochę przeraża mnie wielkość ekranu i całego TV. Czy rzeczywiście nie będzie on za duży na odległość oglądania ok. 2,2 m?
Te 113 cm szerokości całego TV powoduje, że będzie on nieco wystawał poza stolik, który mam i którego nie chciałbym zmieniać, bo większy by w tym miejscu zawadzał. Co nie oznacza, że się na ten LCD w końcu nie zdecyduję (może w międzyczasie trochę potanieje).

Jeśli chodzi o Hitachi UT42MX70 to faktycznie jest cienki i zgrabny jak na swój rozmiar, choć też duży. Rozczarowuje mnie w nim jednak tylko 1 gniazdo HDMI (jeśli się dobrze doczytałem) i nie wiem czy ma MPEG4, na którym też mi zależy, bo mieszkam teoretycznie w zasięgu testowych emisji z nadajnika cyfrowego.

Gdyby coś Ci, kiki, przyszło jeszcze do głowy, to chętnie przeanalizuję inne propozycje, niekoniecznie 40-calowe.

A co z tą nową Toschibą 37 RV 555? Czy miałbyś jakiś link do jej specyfikacji lub testów? Pytam z czystej ciekawości, bo może mnie też w przyszłości zainteresować - mam kilka wolnych ścian w innych pokojach...

Ciekawi mnie też, jakie masz zdanie o Philipsie 32PFL9613? A poza tym, czy dostępna jest w Polsce jego wersja z MPEG4 (chyba model z literką H)?

Dużo pytań, ale bardzo mi zależy na Twojej opinii, bo ją wysoko cenię, przeglądając od wielu miesięcy to forum.

Gdyby ktoś inny mógł i chciał się na ten temat wypowiedzieć (np. z użytkowników), to też zachęcam.

Pozdrawiam
 

skylla1

Member
Bez reklam
ponad 6000?

Obecnie wydawać ponad 6 000 zł na tv to IMHO głupota. Za rok czy półtora, gdy wszyscy przejdą na OLED, będzie to niewiele warty przezytek. Zobacz jak staniały telewiazory od wiosny mimo braku istotnej zmiany technologii. Jesli juz kupowac teraz, to coś dobrego a taniego w swojej klasie. Tak na 2-3 lata.
 

OLRO

New member
Ktoś jednak te droższe, bo nowsze i często lepsze modele kupuje, bo jakoś się sprzedają, a przez to te starsze mogą stanieć. Jakby popatrzeć na ceny sprzed roku, to kto by teraz dał np. te 6 tysięcy za model, który według obecnych kryteriów jakościowych powinien kosztować góra 3 tysiące? Ale wtedy taniej nie było. Cytując różnych ekspertów z tego forum (do których ja się bynajmniej nie zaliczam), chyba nie ma sensu czekać w nieskończoność na kolejne nowości, tylko wybrać to, co jest w danym momencie komuś potrzebne i na co kogoś stać i cieszyć się tym produktem już...
Nawiasem mówiąc, to oczywiście zgadzam się, że 6 tys. za LCD "40" to rozrzutność i można poczekać na spadek cen lub wybrać coś tańszego. Ciekawe jednak, ile będzie kosztował OLED w tym rozmiarze...
 

skylla1

Member
Bez reklam
masz kasę kupuj

Jesli ktoś ma pieniądze i to dla niego żaden powazny wydatek, niech kupuje i za 10000, ale dla osoby, która zbiera pieniądze na telewizor, a taich jest jednak znacznie więcej, wydawanie ponad 4000 za 40'' jest zmarnowaną inwestycją, szczególnie w perspektywie roku, dwóch.
A telewiozry OLED będą zapewne tańsze niż obecne tradycyjne LCD. Juz Samsung wypuścił chocby 786 za normalną cenę.
A kto sprzeda tv o kontraście 10000:1, gdy inni będą sprzedawać 2 000 000:1? Przecież nawet telefony mają teraz megapixle ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie łapie wogóle Twojego rozumowania.
Jeśli ktoś chce kupic np. Pajero Mitsubishi a Ty mu mówisz że lepiej kupić Kia - przecież jest połowę tańsze . Co z tego że Pajero jest bardziej bezpieczne, trwalsze, lepiej wyposażone. Ale przecież Kia jest tańsze - ot i cały argument .

skylla1 - Widziałeś jak działa Hitachi UT ? Albo jak działa Loewe?
I czy to jest głupota jeśli ktoś kupuje Mercedesa klasy S?

Nie przykładaj do innych swojej miary - tylko słychaj co mają do powiedzenia.
Oledy będą tak szybko popularne Jak miały być Sedy. Już , już i rozpłynęły się w powietrzu.
Mam Pioneera który kosztuje ponad 6000 zł i nie uważam że chociaż 1 zł źle zainwestowałem. Poprostu nie lubię kompromisów .
Ludzie codziennie kupują modele powyżej 10.000 zł i są bardzo zadowoleni.

Właśnie duży ekran przy małej odległości wymaga pełnego wyposażenia , jesli oczekujesz bezkompromisowej jakości.
Jeśli masz sygnał HD - możesz siegać nawet po telewizor 50" i wcale nie będzie za duży.
Nie wiem tylko czy wystarczy Ci kasy ?


p1070958zb3.jpg
 
Do góry