Jaki TV 37-42" z 3D lub bez

Outsider30

New member
1. odległość od ekranu: od 1,5-2,2m
2. jak słońce świeci w pokoju: duże okno z prawej strony telewizora ale słońce pada tylko w lecie popołudniami
3. Jak duży jest pokój: szer. 3,0x3,5
4. Preferowana technologia: LED
5. jaki masz obecnie telewizor: crt 29"
6. jakie programy najczęściej oglądasz: tv głównie sensacyjne z szybką akcją, żona seriale i filmy katastroficzne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 50/50
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle, ale zawsze można się przyzwyczaić do oglądania po ciemku
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry, ale nie przeostrzony
10. matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
11. preferowana wielkość telewizora: 37-42” (większy sie nie zmieści bo będzie zahaczał o drzwi balkonowe)
12. jakie urządzenia będą podłączone: dekoder c+ HD, pendrive (filmy mkv), za jakiś czas Xbox 360
13. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% telewizja , 10%0 filmy z pena (720p, 1080p MKV) po zakupie xboxa 80% TV, 10% filmy z pena, 10% - gry z Xbox 360
14. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
15. czy ważne jest wifi: byłoby miło
16. czy będziesz korzystać z widgetów: mogą być
17. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: jeżeli jest taka opcja
18. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: tez może być
19. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: mile widziane żeby łykał wszystkie video i napisy, ale jeśli mam mieć lepszy obraz to jakoś sobie poradzę z przerobianiem na srt
20. ma mieć 3D: żona od czasu do czasu chciałaby obejrzec jakiś film 3D
21. ma mieć slot na karty SD: może nie mieć, wystarczy mi USB
22. ma mieć tuner DVB-S: mam dekoder C+ HD
23. Jaki masz sygnał: dekoder HD C+
24. Ile programów HD: kilkanaście
25. Ma stać czy wisieć: jeżeli stać na szafce to max 42", jeżeli wisieć to max 37" bo będzie chaczył o zasłony w oknie
26. Rozdzielczość: Full HD
27. Dvb-T: TAK
28. Na czym najbardziej ci zależy: jakość obrazu, wyraziste kolory, dobra czerń, płynny obraz w szybkich scenach, dobre skalowanie kanałów SD,
29. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 12 godzin
30. Sugerowana cena: fajnie jakbyśmy się zmieścili w 2000zł ( jestem w trakcie remontu i cena raczej spadkowa ;))

Zastanawiałem sie nad Panasonic TX-L42E5E. kosztuje ok 2000 zł i nie posiada 3d. Na plus posiada iple i TVN player chociaż nie wiem czy żona będzie z nich korzytać. Zona jednak chciałaby od czasu do czasu obejrzeć cos w 3D i nie wiem co wybrać. TX-L37ET5E posiada 3D niestety kosztuje 200 ponad budżet. Doradzcie co kupić. Podstawą jest dobra jakość i płynność obrazu
 

Outsider30

New member
Przepraszam, że post pod postem ale wypatrzyłem jeszcze Philipsa 42pfl4307 (z tego co wiem posiada 3d - 2 pary okularów w zestawie - cena 2050 zł). Czy to dobry TV? I czy odtwarza filmy 3D z pendriva bo nigdzie nie moge wyczytać. Jak wypada ten Philips w porównaniu do Panasonica?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Outsider
Do 2tyś fajnym wyborem będzie
Philips 40PFL5007
Toshiba 40TL933
Sharp 40LE730
Panasonic 42E5E

maciej - załóż własny temat i odpowiedz na pytania
 

Outsider30

New member
Karpaj a jak do tych co podałeś mają sie Philips 42pfl4307 (z tego co wiem posiada 3d - 2 pary okularów w zestawie - cena 2050 zł), oraz TV Thomson 39FU6663 (2 opary okularów 3D aktywne). Czy któryś z podanych przez ciebie modeli posiada 3d i okulary w zestawie w cenie do 2050 zł? Jak byś je posortował pod względem jakości obrazu i multimedialności. Prosze o odpowiedź.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Philips 4307 - system 3d co najwyżej średni. Kolory w porządku, kąty też, płynność niestety średnia. Skalowanie - zarówno SD jak i HD średnio.
Thomsona na oczy nie widziałem, więc nie mam na jego temat opinii. Z recenzji wygląda na średniaka.
Kolejno pod jakim względem chcesz mieć telewizory ułożone? Jakości? Ceny do jakości? Ogólnej oceny?
 

Outsider30

New member
No i niestety wykrakałem z tym remontem. W związku z dodakowymi zakupami na TV zostaje mi max 1800. W tej cenie wybrałem nastepujące pozycje:

TOSHIBA 40HL933 1600
Toshiba 40RL933 1800
LG 37LS570S 1800
Panasonic TX-L37E5E 1800
TLC L39F3300FC 1450
Sencor SLE 39F08M4 1450

Co myslicie o tych modelach? Który będzie miał najlepszą jakośc obrazu, najlepsze skalowanie?

Dodatkwo tesciowie mają zamiar kupić córce do pokoju 2,0 x 3,0m tv 32". Córka będzie głównie ogladała bajki z C+ HD. odległosc od Tv w czasie ogladania 1,5-2,5m. Tv bedzie wisiał na scianie 2,0m nad biurkiem. Tesciowe chcą jej kupić tani lcd 3D AKAI AKFL3274HF3 ( w zestawie 4 pary okularów pasywnych) czy to dobry pomysł czy lepiej najzwyklejszy LED za ok 1000 zł bez 3d?
 
Ostatnia edycja:

Outsider30

New member
telewizor jeszcze nie kupiony a remont ciągle w toku. Niestety okazało sie że są konieczne kolejne dodatki do remonu (jak to zwylke bywa) a jako że do pracy ide dopiero od marca budżet na TV znowu sie zmniejszył - do 1600 zł. Juz nie mogę. poradzcie coś w tej cenie bez 3D, z dobrą jakością obrazu (pod filmy akcji i sport) i dobrym skalowaniem obrazu w rozmiarze 32-40". Bo jak szybko nie kupię jakiegoś TV to czuję że moja małżonka znowu wymysli jakieś dodatkowe wydatki związane z remontem.
 
Do góry