Jaki TV 37/40/42 ?

ogr22

New member
Samsung LED 40" - czy warto ?

Witam wszystkich ;-) W końcu po grubym remoncie przyszedł czas na zakup telewizora ;-)

W zawiązku z tym mam problem z wyborem: LCD/LED, czy Plazma ? Pozatym nie siedzę w modelach i nie wiem do końca co jest dobre na rynku. Bardzo proszę o radę.

Warunki jakie mam u siebie:
odległość od ekranu: około 3m
jak słońce świeci w pokoju: marnie (pokazane na obrazku)
Jak duży jest pokój: tak około 4m x 4m
jaki masz obecnie telewizor: stary Grundig CRT
jakie programy najczęściej oglądasz: Raczej będzie oglądane wszystko ;-)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: Raczej od 17-stej do północy
preferowana wielkość telewizora: 37/40/42 (muszę się zmieścić w około 100cm szerokości),
preferowana marka: Nie mam, ale słyszałem ze Sony robi dobre TV, ale dużo też się ostatnio mówi o Samsungach LED,
czego nie lubisz w telewizorach: Tego jakie są grube
jakie urządzenia będą podłączone: Teraz DVD, PS3, czasami komputer, później może jakiś zestaw kina domowego
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% TV, 10% DVD, 30% PS3
jakimi złączami: do TV leci obraz koncentrykiem, DVD po Euro (nie wiem czy jest sens podpinania jak będzie PS3 a on i też odtwarza DVD), PS3 po HDMI
jaki masz sygnał: spod drzwi do TV-1 jest około 12m kabla - koncentryk
ile programów HD: aktualnie 0
ma stać czy wisieć: wisieć
jaka klasa cenowa: 3000 - 4000 zł

Dodatkowo drzwi zaraz przy TV-1 są przesuwane, zajmują więc kapkę ściany. W rogu przy TV-1 jest szafka i przez to miejsca na TV niestety zostaje około 100cm (zmierzę jak tylko zajrzę do domu.)

Acha i dodatkowo chciałbym aby był to TV z Full HD.

Poniżej szkic jak to wygląda u mnie:
aster_kr.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to masz spory wybór:
JVC 42 DV1
42ZV 625 Toshiba
Sharp 40LX700
Sony 40W 5740
Poproś o prezentację w domu.
 

ogr22

New member
Myślałem nad plazmą ale nie znalazłem żadnej FullHD aby wszedł mi na ścianę.

A Samsung na ledach 40" nie będzie lepszy ?


Jak to jest z odbijaniem światła (np. z żyrandola) przez telewizory LCD ?

kiki, widzę że robisz prezentacje w domu. Ile taka przyjemność w Krakowie ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prezentacje info dostanie - wejdź na priw.
Samsung nie będzie lepszy - podświetlenie edge led.
Sharp ma podświetlenie strefowe.
 

odrion

New member
lcd 37 cali

Pozwole sobie podczepic sie pod watek. Poszukuje telewizora w tym rozmiarze (37) do 5000 zł.

Preferowana wielkość matrycy - 37
Preferowane marki – Pioneer (ale niekoniecznie)
Preferowana technologia– LCD/LED (ale jestem otwarty rowniez na plazme jezeli jakosc obrazu bedzie lepsza-/katy/)
Jaka odległość od ekranu – ok. 3 m
Jakie urządzenia do podłączenia - Cyfrowy tuner UPC - sygnał podobno nie najlepszy, rzadko dvd.
Jaka klasa cenowa – ~ 5000 (ale jak bedzie cos dobrego troche drozszego to tez wchodzi w gre)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – raczej jak jest ciemno
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – słonce po poludniu, rolety sa, ale nie zaciemniaja calkowicie
Ile osób zasiada przed telewizorem - 2 (ogladanie nie naprzeciwko tel wiec katy maja znaczenie)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – przy lekkim swietle (boczne)
Jaki masz telewizor – Sony, CRT 19 cali
Ma stać czy wisieć – raczej stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD
Jaki masz ulubiony program – TVP2, Polsat, TVN
Czego oczekuję – Jakosc SD to jest bardzo wazna. Obawiam sie slabego sygnalu cyfrowego (tak powiedzial technik z UPC /na 19 calach tego nie widac :wink:, generalnie jakosc obrazu ale design tez jest wazny (Pioneer bardzo mi sie podoba). Obawiam sie tez "teatru" ktory widzialem m.in na tel Philipsa. moze to kwestia ustawiawienia, ale zalezy mi na naturalnym obrazie.

Interesuje mnie prezentacja w domu. Wiec prosze o pomoc w wybraniu kilku modeli ktore mozna przetestowac.

Na razie z moich typow to Pioneer KRL37V chociaz nie ma MPEG4 (nie wiem czy w moim przypadku jest to potrzebne)

PS. Posiadane kino to LX03

Pozdrawiam serdecznie
odrion
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnio ok. 2 tygodni temu do drugiego pokoju-sypialni kupiłem KRL-32V - i sprawuje sie bardzo dobrze - ale cały czas jeszcze pracuję nad optymalnym ustawieniem parametrów obrazu :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do takich potrzeb proponuję prezentację w domu :
Pioneer KRL 37
JVC 37 DV1
Sharp 40 LX 700
 

odrion

New member
Kiki

Dziekuje za propozycje. Czy mozesz zamiast 40 cali zaproponowac jakis 32? Zona obawia sie czy telewizor nie przytloczy pokoju i max zgadza sie na 37 ale dobrze byloby zobaczyc tez moze jeden 32 cale.
Wiem ze zgodnie ze wszystkimi prawidlami (to co wyczytalem na forum) 32 to za malo do 3 metrow, no ale odczucia estetyczne tez sa wazne :).

Dziekuje i pozdrawiam
odrion
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo jeszcze były w sprzedaży .
Jeśli idzie o 32" to masz :
Loewe Xelos
Sharp LE700
Panasonic 32G10
Sony 32 w 5500
 
Do góry