Jaki Tv 32" do 1800

k2mil0

New member
Witam, mam do wydania około 1800 zł na tv lcd oczywiscie im mniej tym lepiej ;)

wielkość pokoju: 4,2m x 2,5m
preferowana marka: Sharp, Sony, Samsung
preferowana wielkość ekranu: 32 ew. 37
jaki sygnał: Kablówka analogowa
jaka odległość od ekranu: ok. 3,5m
jakie urządzenia do podłączenia: kablówka, xbox 360.
jaka klasa cenowa: do 1800zł
jakie masz nasłonecznienie pokoju: Tv ma stać naprzeciwko okna, ale posiadam rolety więc chyba nie stanowi to problemu.
ile osób zasiada przed telewizorem: 1
Jaki masz ulubiony program: Głównie sportowe i TVP 1,2 TVN i Polsat
jaki masz telewizor: Sanyo 14"
Ma stać czy wisieć: Stać
Czego oczekujesz od telewizora: Lubię oglądać mecze piłki nożnej, więc ma być dość płynny obraz. Tv będzie używany też przez xboxa 360 więc gry mają także nieźle chodzić. Zwykła tv sd też jest oglądana i ma to wszystko przyzwoicie wyglądać.
Full Hd czy HD ready: Bez różnicy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale nie spełnia oczekiwań :
Czego oczekujesz od telewizora: Lubię oglądać mecze piłki nożnej, więc ma być dość płynny obraz. Tv będzie używany też przez xboxa 360 więc gry mają także nieźle chodzić. Zwykła tv sd też jest oglądana i ma to wszystko przyzwoicie wyglądać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli uważasz że te kolory na zdjęciach mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością to Ci po prostu współczuję :(.
Za kilka dni zobaczysz zdjęcia porównawcze tego LG i Samsunga .
Różnica w kilku punktach jest kolosalna.
Ale każdy wybiera wg własnych potrzeb .
Tyle że zawsze Daewoo Tico jest lepsze o Toyoty Corolla
 

k2mil0

New member
A czym ten nowy model sharpa co podałeś kiki(32a47) różni się od 32D44E? Z tego co wyczytałem na stronie sharpa to ten nowy model ma słabszą jasność(420 do 450 w stosunku do 32D44E) nie posiada tunera dvb-t ale to i tak nie potrzebne chyba bo to MPEG2, więc czy nie lepszy byłby ten model 32D44E? tymbardziej, że w RTV EURO można go wyrwać za 1499zł ;)
 

yellowlabel

New member
panowie ja się właśnie zastanawiam pomiędzy
LG 32LH
2000
LG 32LG2100 (czym one w ogóle się różnią?)
oraz Sharp LC32A47EVBK

który będzie z tych 3 najlepszy do oglądania TV (analog) z odległości około 2m oraz do xboxa360(priorytet)
 

LUPO78

Banned
yellowlabel napisał:
panowie ja się właśnie zastanawiam pomiędzy
LG 32LH2000
LG 32LG2100 (czym one w ogóle się różnią?)
oraz 32A47EV BK

który będzie z tych 3 najlepszy do oglądania TV (analog) z odległości około 2m oraz do xboxa360(priorytet)

lh2000 i lg 2100 na pewno różnią się tym że mają mpeg-4 i jeżeli będziesz oglądał tylko z anteny i wejdzie w twoim regionie dvb-t już to będziesz mógł bez przeszkód odbierać obraz cyfrowy tamten sharp 32A47EV BK ma mpeg-2 i będziesz musiał dodatkowo dokupić tumer do tv naziemnej -- oprócz tego różnią się wymiarami i obudową ale lh2000 na pewno jest nowszym tv od lg2100 pozostałe parametry są takie same i cenowo się nie różnią.Masz tu linki do dwóch innych tv LG http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...0102&parentId=01&modelCodeDisplay=32LH4000&un http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...y=32LH5000&unit=NOTHING&model=Select+a+model# są zdecydowanie jeszcze bardziej lepsze od poprzednich dwóch ale też i cena wyższa --- polecam 32lh5000 ma najlepsze parametry ale i jest też cenowo zdecydowanie najdroższy
 

LUPO78

Banned
yellowlabel napisał:
limit cenowy jest bardzo wyśrubowany :)
więc albo LG 32LH2000 albo ten samsung B350 .
Który z nich?
w specyfikacji na stronie samsunga nic nie ma napisane na temat czasu reakcji i kontrastu wiec widocznie się wstydzą jego parametrów sam sprawdz jeżeli chodzi o zużycie prądu tego modelu to pomnóż przez dwa i wyjdzie ci faktyczne http://www.samsung.com/pl/consumer/...type=lcdtv&model_cd=LE32B350F1WXXH&fullspec=F więc chyba lepszy lg bo ma naprawdę niezłe parametry
 

LUPO78

Banned
yellowlabel napisał:
limit cenowy jest bardzo wyśrubowany :)
więc albo LG 32LH2000 albo ten samsung B350 .
Który z nich?
w specyfikacji na stronie samsunga nic nie ma napisane na temat czasu reakcji i kontrastu wiec widocznie się wstydzą jego parametrów sam sprawdz jeżeli chodzi o zużycie prądu tego modelu to pomnóż przez dwa i wyjdzie ci faktyczne http://www.samsung.com/pl/consumer/...type=lcdtv&model_cd=LE32B350F1WXXH&fullspec=F więc chyba lepszy lg bo ma naprawdę niezłe parametry tu masz adres strony tv lh2000
 

LUPO78

Banned
yellowlabel napisał:
limit cenowy jest bardzo wyśrubowany :)
więc albo LG 32LH2000 albo ten samsung B350 .
Który z nich?
w specyfikacji na stronie samsunga nic nie ma napisane na temat czasu reakcji i kontrastu wiec widocznie się wstydzą jego parametrów sam sprawdz jeżeli chodzi o zużycie prądu tego modelu to pomnóż przez dwa i wyjdzie ci faktyczne http://www.samsung.com/pl/consumer/...type=lcdtv&model_cd=LE32B350F1WXXH&fullspec=F więc chyba lepszy lg bo ma naprawdę niezłe parametry tu masz adres strony tv lh2000 http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...2&parentId=01&modelCodeDisplay=32LH2000&unit= za mną zdecydowanie przemawia LG wybór należy do ciebie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LUPO - nie powtarzaj wpisów - proszę !!!!

yellowlabel -
Napisz proszę ile % będzie do gier wykorzystany a ile do oglądania
programów ?
I jaki sygnał z czego i jak podłączony ?
Jaką masz odległość od telewizora do gier i jaką do programów telewizyjnych ?
 

LUPO78

Banned
kiki napisał:
Sharp 32 A47 - nowy model
to jest taki super tv nowość który nie ma mpeg-4 nie wszyscy będą oglądać kablówke czy satke na tv,są tacy którzy będą oglądać tylko z anteny i wtedy co będziesz ze swojego sklepu cisnoł ludziom jak w danym regionie wejdzie DVB-T i wyłączą SD że muszą dodatkowo dokupić tuner DVB-T żeby mogli oglądać tv naziemną ///bajer masz opanowany na maxa http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6 to jest adres strony jeżeli ktoś nie jest do informowany,jak :hihi: mistrz kiki będzie chciał wcisnąć komuś tv bez mpeg-4 ,a będzie chciał oglądać tylko tv z anteny naziemnej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czytaj ze zrozumieniem tytuł wątku.
I nie proponuj tego MPEG 4 jeśli ktoś już ma w tunerze , bo po co mają płacić drugi raz za coś co już mają ??
To jest czysty marketing .
A polecaj każdemu kto ma antenę dachową - bo autor napisał wyraźnie że ma kablówkę.
 

yellowlabel

New member
kiki,
więc tak:
Xbox - około 65% czasu
programy - 35%

Do telewizora mam około 1,5m odległości. Światło mogę regulować w pokoju aż do prawie całkowitej ciemności.

Sygnał to jak na razie telewizja analogowa Toya. Być może za jakiś niedługi czas będzie to ta sama telewizja tylko już z cyfrowym odbiorem.
 

luniopl

New member
Odp

A ja Ci powiem że może mam już stary tv bo samsung le32r72b (kupiłem w 2005 roku-namierzyłem najtaniej wtedy za 4,8k, był nawet polecany tutaj na forum). Używałem go przedewszystkim jako monitor do komputera-> podłączone 2 kabelki (d-sub oraz dvi->hdmi). Gry na hdmi to poprostu pełna kultura na nim(wtedy grałem z odległości 1,8m). Na dzień dzisiejszy dvd z upscalingiem do 1080i oraz tv N i tv analog(z 3,5m.). Wiem że teraz full hd itd. ale na dzień dzisiejszy ten tv jest za ok. 1200zł i jakby mi był potrzebny kolejny 32 cale to raczej tylko samsung :) Wadą jest 1 złącze HDMI(w moim modelu), jednak kolejne wersje chyba równie tanie mają chyba już 3 wejścia HDMI. Nie jest to oczywiście propozycja, ale będziesz miał jakąś opinię użytkownika samsunga:)
 

baribal19

New member
Witam serdecznie skorzystam z okazji i chciałbym się zapytać o mój wybór!


Warunki: pokój 5x4 ,z okno od strony południowej
Preferowana wielkość matrycy: 32
Preferowana technologia:brak
Preferowane marki: brak
Jaki sygnał: obecnie zwykła telewizja, w niedługim czasie Platforma Cyfrowa "N" lub Cyfra Plus
Jaka odległość od ekranu: 2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: PC ,nagrywarka DVD, aparat,
Przeznaczenie: TV (kanały HD), Przez PC : gry ,divx , hd,
Przedział cenowy: do 2000 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 50% do 50%
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: jako, że okna od strony południowej to w słoneczny dzień jest spore światła
Ile osób zasiada przed telewizorem:2-3
Jaki masz ulubiony program: discovery,sport, filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: tak i tak
Ma stać czy wisieć: stać
Jaki masz telewizor: stary, CRT

Moim faworytem jest LG 32LH3000
Proszę o opinie i sugestie!

Z góry dzięki za odpowiedź
 
Do góry